(TJ, ww)
Widzew po dobrym meczu zasłużenie pokonuje dziś w Łodzi piłkarzy Błękitnych Stargard. Cały mecz rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie, kiedy to łodzianie zdobili 4 bramki. Błękitni odpowiedzieli dwoma golami, walczyli, ale Widzew nie pozwolił sobie na stratę kolejnych bramek.

WIDZEW ŁÓDŹ BŁĘKITNI STARGARD RELACJA NA ŻYWO

WIDZEW ŁÓDŹ

4

BŁĘKITNI STARGARD

2

Widzew wygrywa 4:2
94' Koniec regulaminowego czasu gry. I sędzia kończy mecz.
92' Żółta kartka dla Gruzina Kwantalianiego
90' Sędzia dolicza 4 minuty.
Widzew mógł wyjść z kontrą, ale nie udało się celnie zagrać.
88' Błękitni jeszcze próbują, ale Widzew dobrze się broni.
86' Sporo walki w środkowej strefie boiska.
84' Faul dla Widzewa.
82' Było groźnie po strzale napastnika gości.
80' 17 tysięcy kibiców na stadionie Widzewa.
77' 100 procentowa sytuacja Mihalovica, ale doskonale wyczuł Widzewiaka bramkarz Błękitnych.
74' Teraz doskonałe podanie Dario Kristo, ale Nika źle przyjął piłkę... Szkoda.
72' Rzut rożny dla Widzewa po akcji Michalskiego. Bez zagrożenia dla bramki gości.
70' Faul w środku boiska Wełny.
Michalski nad murem, ale też nad poprzeczką i zbyt lekko.
66' Faul dla Widzewa. 21 metrów od bramki.
65' Kolejna zmiana Pięczek opuszcza boisko, w jego miejsce Mikołaj Gibas
63' Zmiana w Widzewie: Paulius schodzi, Tomasz Wełna debiutuje w Widzewie.
Wolański rozpoczyna. Wełna szykuje się do gry.
60' Rzut rożny dla Błękitnych - obrońcy wybijają piłkę. Ta wraca jak bumerang. Znów rzut rożny.
57' Widzew na razie nie potrafi przejąć inicjatywy.
55' GOOLL dla Błękitnych - wrzutka, strzał głową Baranowskiego i jest już tylko 4:2
54' Znów rzut wolny dla gości. 25 metrów od bramki.
53' Wolański od bramki.
51' Widzew lewą stroną, ale goście wychodzą obronną ręką.
Strzał tuż przy słupku - było groźnie
48' Błękitni rzut wolny z około 25 metrów.
46' Gramy w II połowie
Koniec I połowy
Błękitni w natarciu, ale Widzew wydaje się kontrolować mecz.
Sędzia doliczył 2 minuty.
45'** I GOL dla gości. Po dośrodkowaniu ani obrońcy ani Wolański nie zdołali wybić piłki. 44' Błękitni szukają honorowej bramki. 41' Chorwat mijał obrońców jak narciarz tyczki na stoku narciarskim, położył bramkarza i strzelił z ostrego kąta GOOOOOLLLLLL MIHAJLEVIC!!!!
Piekielnie głośny doping kibiców, którzy wypełnili dziś trybuny stadionu przy al. Piłsudskiego!
39' Mihajlević z 23 metrów, ale nad poprzeczką 38' Próba strzału przewrotką, ale sędzia odgwizduje faul. Błękitni od bramki. 37' Łodzianie kontrolują przebieg meczu. 35' Widzew w ataku 29' GOOOOOOOLLLLLLL MICHALSKI STRZELA BEZPOŚREDNIO Z RZUTU ROŻNEGO27' GOOOOOLLLLLL Mihajlevic!!!!! Michalski pociągnął skrzydłem i zagrał na czystą pozycję25' Widzew w ataku pozycyjnym.
Zaostrzył się mecz.
Faulują Widzewiacy, teraz faul na piłkarzu Widzewa.
23' Rożny dla Widzewa i kontra gości. 22' Sporo szczęścia łodzian - piłka minęła obrońców i niewiele brakowało, by dopadł do niej napastnik Błękitnych. 21' Na boisku Simonas Paulius - zmiana za kontuzjowanego Kazimierowicza. Faul na Kazimierowiczu - będzie potrzebna zmiana - kontuzja barku. Widzewiak schodzi z boiska trzymając się z bólu za twarz
18' W odpowiedzi Błękitni, ale piłka w rękach Patryka Wolańskiego.
GOOOOLLLLLLLLL GUTOWSKI świetna akcja, wbiegł między 3 obrońców i strzelił z 17 metrów o słupek. Piłka w siatce!!16' Widzew w ataku pozycyjnym. 15' Kwadrans gry za nami. Na razie bez bramek i bez stuprocentowych akcji. 14' Aut dla łodzian. 12' Rzut wolny dla gości. Dobra akcja Błękitnych i sporo zamieszania w polu karnym. Było groźnie.
Dobre dośrodkowanie i Kristo głową, ale nad poprzeczką. Szkoda.
11' Kozłowski wywalczył rzut rożny. 10' Mało akcji na razie, początek był obiecujący, teraz tempo siadło. 9' Głośny doping na stadionie przy al. Piłsudskiego. 8' Sporo walki teraz. Błękitni agresywnie... 6' Wolański od bramki.
Dziwna sytuacja - powtórka rzutu rożnego... Na szczęście piłka wychodzi za linię.
5' Groźnie teraz pod naszą bramką. I rzut rożny dla gości... 2' Rzut rożny dla Widzewa. Michalski... Piłka spadła na głowę Dario, ale nie zorientował się łódzki pomocnik. Rzepecki od bramki.
Widzew od początku agresywnie, szybko.
1'** Gramy!

19.00 Stadion już wypełniony kibicami, choć jeszcze sporo osób przed stadionem.

Sędziuje: Piotr Urban (Warszawa)
Składy:
Widzew: Wolański - Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek - Michalski, Kazimierowicz, Kristo, Gutowski - Banaszak, Mihaljević.

Błękitni: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala – Orłowski, Karmański, Shimmura, Adrian Kwiatkowski, Mateusz Kwiatkowski – Piotr Kurbiel.

Godz. 18 - Widzew podejmuje dziś Błękitnych. Jeśli łodzianie wygrają mogą zostać samodzielnym liderem w tabeli II ligi. Inny wynik niż zwycięstwo nie interesuje kibiców, którzy z pewnością znów wypełnią trybuny przy al. Piłsudskiego. Początek spotkania tradycyjnie o 19:10.

W 10. kolejce piłkarskiej drugiej ligi PGE GKS Bełchatów zmierzy się w Zniczu z Pruszkowem. Bełchatowianie jeszcze nie przegrali i chcą przedłużyć tę świetną passę.

Sobota:

• Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz (15)
  • Elana Toruń - Pogoń Siedlce (15)
  • Stal Stalowa Wola - Ruch Chorzów (16)
  • Resovia Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg (16)
  • ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom (17)
  • Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg (18)
  • Znicz Pruszków - GKS Bełchatów (19)
  • Widzew Łódź - Błękitni Stargard (19.10)

Niedziela:

• Gryf Wejherowo - Skra Częstochowa (16)

Materiał oryginalny: WIDZEW ŁÓDŹ - BŁĘKITNI STARGARD wynik meczu. Dziś piłkarze Widzewa podejmują Błękitnych. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE - Express Ilustrowany