Paweł Hochstim, mek
Widzew Łódź zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 w sobotnim meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bramkę dla Widzewa strzelił debiutujący w łódzkiej drużynie Aleksejs Visnakovs, brat Eduardsa, który odnosi duże sukcesy w barwach Widzewa Łódź.

W poprzednich meczach do bramki rywali trafiał młodszy, Eduards, który ma już na koncie pięć bramek. W sobotnim spotkaniu z Jagiellonią Białystok do bramki rywali trafił starszy, Aleksejs. I bardzo niewiele brakowało, a gol "Wiśni II" zapewnił by łodzianom zwycięstwo. Niestety, już w doliczonym czasie gry widzewiacy zagapili się w obronie i pozwolili Mateuszowi Piątkowskiemu wyrównać.

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla Widzewa, bo w pierwszej połowie niemal bez przerwy przy piłce była Jagiellonia. Białostocki zespół przyjechał do Łodzi po zwycięstwo, czego nie ukrywał trener Piotr Stokowiec. I pewnie gdyby nie dwa transfery dokonane przez widzewiaków w ostatniej chwili, to Stokowiec i spółka cieszyliby się w sobotnie popołudnie z trzech punktów. Ale było inaczej...

ZDJĘCIA KIBICÓW Z MECZU WIDZEW - JAGIELLONIA. OŚWIADCZYNY NA TRYBUNACH!

Widzew w ubiegłym tygodniu zatwierdził do gry trzech piłkarzy i cała trójka - Kevin Lafrance, Jonathan Perez i Povilas Leimonas - znalazła się w podstawowym składzie. Gdy do tego dodamy jeszcze sprowadzonego dziesięć dni temu Aleksejsa Visnjakovsa, to widać, jak bardzo zaryzykował trener Radosław Mroczkowski. I ryzyko się opłaciło, bo nowi gracze należeli do najlepszych na boisku. A zwłaszcza Lafrance i Perez, którzy stworzyli duet stoperów i zagrali bardzo dobry mecz.

Haitańczyk imponował też strzałami z rzutów wolnych - raz jego mocne uderzenie z 35 metrów obronił Jakub Słowik, a kilkanaście minut później piłka po uderzeniu Lafrance'a zatrzymała się na poprzeczce. Zresztą nie tylko reprezentant Haiti obijał poprzeczkę bramki Słowika - w 86. minucie kapitalnie w bardzo trudnej sytuacji zachował się Eduards Visnjakovs i huknął w stronę bramki. Piłka odbiła się od poprzeczki, później uderzyła w boisko tuż obok linii bramkowej, ale niestety nie wpadła do bramki.

Kulisy meczu Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok:

Gdy Lafrance i Eduards Visnjakovs trafiali w poprzeczkę, Widzew prowadził 1:0. Dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie świetną akcję wyprowadził Marcin Kaczmarek, podał do Veljko Batrovicia, a ten dostrzegł wybiegającego Aleksejsa Visnjakovsa. Łotysz pewnie strzelił w długi róg bramki Słowika i zapewnił widzewiakom prowadzenie. Od tego momentu łódzki zespół grał lepiej, bo przed przerwą widzewiacy właściwie nie stwarzali sytuacji bramkowych. Jagiellonia zresztą, może poza zablokowanym przez obrońców strzałem Macieja Gajosa, też ich nie miała.

Zaraz po golu Visnjakovsa łodzianie mieli kolejne szanse. Po świetnej akcji Kaczmarka niecelnie strzelił Batrović, a później strzał Lafrance'a z wolnego obronił Słowik. Strzałów z dystansu próbował też Leimonas, ale albo nie jest to jego mocna strona, albo po prostu musi więcej próbować.

Wydawało się, że zespół Mroczkowskiego wszystko ma pod kontrolą, tym bardziej, że od 69. minuty, dzięki szybkości Eduardsa Visnjakovsa, białostocki zespół musiał grać w osłabieniu. Łotewski napastnik Widzewa łatwo wyprzedził Martina Barana, a ten musiał go faulować, by nie padł drugi gol. Sędzia Tomasz Wajda nawet się nie zastanawiał i wyrzucił Słowaka z boiska.

Im bliżej było ostatniego gwizdka, tym akcje Jagiellonii były groźniejsze. Być może presja i szansa na odniesienie zwycięstwa sprawiły, że widzewiacy zaczęli popełniać błędy. W 90. minucie Jagiellonia wysłała pierwszy sygnał ostrzegawczy, gdy Maciej Mielcarz z dużymi problemami obronił uderzenie - a raczej nieco przeciągnięte dośrodkowanie - Jakuba Tosika. Niestety, minutę później, czyli już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Daniego Quintany źle kryty przez Patryka Stępińskiego Mateusz Piątkowski głową pokonał Mielcarza. I uratował Jagiellonii remis.

Ba, niewiele brakowało, a białostocki zespół świętowałby na Widzewie zwycięstwo. Już przy stanie 1:1 białostoczanie próbowali wykorzystać zagubienie rywali i po zagraniu Macieja Gajosa piłka uderzyła w rękę w polu karnym jednego z widzewiaków. Sędzia, mimo olbrzymich protestów ze strony graczy Jagiellonii, nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. I dzięki temu Widzew zapisał na swoim koncie jeden punkt.

Szkoda, że łodzianie w doliczonym czasie gry zaprzepaścili szansę na zwycięstwo. Tym bardziej, że stworzyli znacznie więcej sytuacji bramkowych, a do tego przez ponad dwadzieścia minut grali w przewadze. Takich szans z rąk po prostu nie można wypuszczać.

Wypowiedzi po meczu:

Materiał oryginalny: Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1. Pierwsza bramka Aleksejsa Visnakovsa [ZDJĘCIA+FILM] - Dziennik Łódzki