Tomasz Jabłoński
Widzew Korona na żywo. Dziś, w sobotę, Widzew grał zaległy mecz z Koroną Kielce. Łodzianie zwyciężyli 2:0 i zainkasowali cenne 3 punkty. Oby tak dalej!

Widzew Korona na żywo

Wynik meczu Widzew Korona 2:0

Widzew zrobił to, co do niego należało. Po pierwszej bardzo obiecującej połowie, głównie dzięki nowym zawodnikom, Widzew w drugiej pokazał chwile słabości, ale potrafił utrzymać korzystny wynik do samego końca. To musi cieszyć. Ważne są trzy punkty i lekki optymizm na przyszłość. W następnym meczu trener Dobi oglądać będzie mecz z trybun.
Koniec meczu
90+5 min. Robak walczy w środku pola, jest faulowany
90+4 min. Czerwona kartka dla trenera Enkeleida Dobiego
90+2 min. [/b]Widzew stara się utrzymać piłkę daleko od swojej bramki
90+1 min. Sędzia doliczył aż pięć minut
90 min. Stępiński musiał opuścić boisko, wszedł Becht
89 min. Stępiński faulowany w środku przez Petrovicia, gracz Korony ukarany żółtą kartką
88 min. Kun zaatakował lewą stroną, ale zagrywał niedokładnie
87 min. Kun przerywa akcję rywali faulem w środku pola
86 min. Ameyaw wybił piłkę na aut
83 min. Dwie zmiany w Koronie Petrović i Turek za Szymusika i Oliveirę
83 min. Nowak w bardzo dogodnej pozycji po dośrodkowaniu z rogu. Strzelał z powietrza, ale za wysoko
82 min. Ameyaw dobrze zaatakował prawą stroną, podał niedokładnie, ale wywalczył róg
81 min. Robak strzelał z linii pola karnego, niecielnie
80 min. Lisowski wprost do koszyczka Wrąbla
78 min. Bardzo dobry strzał Robaka, broni bramkarz Korony
77 min. Ameyaw faulowany przez Lisowskiego w środku pola
75 min. Poczobut i Kun za Kitę i Michalskiego. Reaguje trener Dobi na przewagę Korony
74 min. Wrąbel łapie dośrodkowaną piłkę
73 min. Zbyt długie podanie do Szymusika, znów byłoby groźnie pod bramką Wrąbla
72 min. Znów atakowała Korona, nikt z gości nie przejął piłki w polu karnym Widzewa
70 min. Możdżeń ukarany żółtą kartką
69 min. Robak i Ameyaw wchodzą na boisko, zeszli Tomczyk i Samiec-Talar
68 min. Z wolnego dla Korony piłka trafiła w mur widzewiaków
67 min. Podwójna zmiana w Koronie. Kiełb i Łysiak za Pervana i Yilmaza
66 min. Faul Stępińskiego tuż przed polem karnym łodzian. Każda akcja Korony jest groźna. Widzew musi się obudzić
64 min. Samiec-Talar atakował lewą stroną, ale wybiegł za końcową linię
63 min. Wchodzi Gąsior za Diaza w Koronie
62 min. Szybkim wyjściem Wrąbel wyjaśnia sytuację
61 min. Znów bardzo groźnie pod bramką Widzewa. Thiakane do Yilmaza, ten wślizgiem atakował piłkę, na szczęście dla Widzewa nieczysto uderzona piłka minęła słupek gospodarzy. Już mogło być 2:2
60 min. Będzie zmiana w Koronie, wejdzie dobrze nam znany Gąsior.
58 min. Widzew miał wielkie szczęście. Pervan z kilku metrów przestrzelił głową, nie trafił do bramki. To najlepsza sytuacja Korony
55 min. Wolny dla Widzewa zza pola karnego Korony. Strzelał dobrze Możdżeń, piłkę na róg wybił Kozioł. Goście przejęli piłkę
53 min. Samiec-Talar do Kity, łodzianina uprzedził bramkarz Korony
51 min. Jedenastkę znów wykonywał Tomczyk, ale strzelił słabo w prawy róg bramkarza i Kozioł obronił
50 min. KARNY DLA WIDZEWA Techniczne zagranie Kity, wywalczył róg. Po dośrodkowaniu Kosakiewicza Zebić trzymał za koszulkę Tanżynę.
49 min. Tomczyk wbiegł w pole karne i strzelał z ostrego kąta wprost w bramkarza Korony
48 min. Diaz zbyt mocno zagrywał do Szymusika
47 min. Groźna akcja Korony. Lisowski chciał dośrodkować, ale wszedł strzał, Wrąbel wybił na róg. Po wrzutce piłkę przejmują widzewiacy
46 min. Bez zmian w obu drużynach
46 min. Druga połowa rozpoczęta
Widzew gra dobrze i skutecznie. Po raz ostatni tak wysoko prowadził do przerwy 15 lipca ub. roku, gdy w meczu drugiej ligi prowadził ze Stalą Stalowa Wola 3:0. Na najwyższe noty w Widzewie za grę w pierwszej połowie zasłużyli: Samiec-Talar, Tomczyk i Kita, a więc nowe twarze.
Koniec pierwszej połowy
45+1 min. Strzelał Diaz obok bramki
45 min. Sędzia doliczył minutę
45 min. Dobry powrót Muchy i wybicie piłki
43 min. Tomczyk faulowany przed polem karnym Widzewa
42 min. Tomczyk do Kity, za mocne podanie. Kontry Widzewa są groźne
Bramkę zdobył Samiec-Talar. Nowy zawodnik Widzewa najpierw powalczył z prawej strony, podał do Kity, a ten strzelił na bramkę Korony. Piłkę odbił bramkarz gości, a celną dobitką popisał się Samiec-Talar. Piłka po drodze odbiła się od Kobrynia. Brawa dla debiutanta w barwach Widzewa
39 min. GOL DLA WIDZEWA
38 min. Samiec-Talar wybił piłkę na róg. Piłkę przejmują widzewiacy
34 min. Kolejna akcja Korony. Pervan strzelał zza pola karnego - uderzył niecelnie
33 min. Korona osiągnęła przewagę, strzelał Thiakane, ponad bramką
32 min. Fatalnie rozpoczęcie gry przez widzewiaków, goście nie skorzystali z prezentu
31 min. Sędzia upomina Możdżenia po faulu, ale kartki nie pokazał
30 min. Szybkie wyjście bramkarza Widzewa. Wrąbel mocno wypiąstkował piłkę
29 min. Thiakane faulował Możdżenia w środku pola
27 min. Kontra Korony, Yilmaz uprzedził Nowaka i strzelił głową, ale niecelnie
26 min. Michalski ucierpiał w starciu z rywalem
24 min. Faul Muchy w odległości 30 metrów na wprost od bramki Widzewa. Wrzutka gości, nikt piłki nie przejął
21 min. Bardzo dobra akcja lewą stroną. Samiec-Talar podał do Kity, ten do Tomczyka, który umieścił piłkę w siatce. Gola jednak sędzia nie uznał, bo wcześniej Kita był na pozycji spalonej.
20 min. Zebić fauluje aktywnego Tomczyka
19 min. Kita dobrze przyjął piłkę na pierś, podał na lewo, a tam Samiec-Talar dobrze mijał rywala, jednak w ostatniej chwili stracił piłkę. Ciekawa akcja
18 min. Wrąbel przechwycił piłkę wrzuconą w pole karne Widzewa
16 min. Tomczyk wywalczył róg. Nikt nie przejął piłki dośrodkowanej przez Kosakiewicza
15 min. Lisowski fauluje Nowaka. Korona gra ostro
14 min. Żółta kartka za krytykowanie orzeczeń sędziego dla Kuzery, asystenta trenera Bartoszka. Za chwilę żółta kartka dla Kity za faul
13 min. Pierwsza interwencja Wrąbla, przerzucił piłkę nad poprzeczką, ale wcześniej był faul Yilmaza
11 min. GOL DLA WIDZEWA. Tomczyk pewnie wykorzystał jedenastkę.
10 min. Karny dla Widzewa. Tomczyk najpierw nie trafił czysto w piłkę, będąc przed bramką, a później gdy ruszył do dobitki i był tyłem do bramki Korony, został sfaulowany przez Szymusika. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę
9 min. Kontra Widzewa. Za mocno Tomczyk do Kity, ale akcja ciekawa
8 min. Po starciu z Możdżeniem w polu karnym przewrócił się Hugo Diaz, sędzia nie odgwizdał przewinienia
6 min. Samiec-Talar dośrodkował lewą nogą, nikt nie sięgnął piłki
5 min. Stępiński faulowany na wysokości pola karnego Korony
3 min. Atak Korony, strzał Yilmaza zablokowany
2 min. Strzał Kosakiewicza, sygnalizował zagranie ręką obrońcy rywala.
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!

Godz. 17.37. Za moment piłkarze wyjdą na boisko. Widzew zagra na czerwono, Korona na biało. Z głośników płynie już Taniec Eleny. Mateusz Możdżeń jest kapitanem Widzewa.
Godz. 17:35. Zdaniem Tomasza Łapińskiego faworytem jest Widzew. Obie drużyny marzą o miejscu w pierwszej szóstce.
Godz. 17.30: Kibice Widzewa liczą, że ich ulubieńcy zagrają lepiej niż rywale zza miedzy, czyli ŁKS. Kibice Widzewa mają prawo liczyć na rewanż za wrześniowe derby Łodzi, gdy ŁKS wygrał 2:0. Wiosenne derby Łodzi odbędą się na stadionie przy al. Unii 6 marca o godz. 12.40. Mecz będzie transmitować Polsat Sport.
Godz. 17:20. Szkoda, że meczu nie mogą obejrzeć kibice. Byłby prawie komplet. Widzew podał, że zostało zaledwie 800 karnetów w wolnej sprzedaży. Zrobimy to? Jesteśmy o włos, by wyzerować licznik - czytamy na profilu klubu na FB.
Godz. 17.10: Sędzią meczu będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Do tej pory Piotr Lasyk sędziował w dwóch meczach Widzewa Łódź. Było to w sezonie 2014/2015 w I lidze. W pierwszym łodzianie wygrali 2:1 z Arką w Gdyni, a w drugim przegrali 1:2 z Wisłą Płock na wyjeździe.
Godz. 17.00: Widzew jest trzynasty w tabeli z dorobkiem 19 punktów. O dwa więcej ma Korona Kielce. Łodzianom pozostaje jednak jeszcze jeden zaległy mecz z Odrą Opole.
Godz. 16.50. Trener Enkeleid Dobi rzeczywiście wystawił skład z ostatniego sparingu, z jednym wyjątkiem. Gra Patryk Mucha zamiast Caique Dias da Cruza. Brazylijczyka nie ma nawet na ławce rezerwowych. Jest trzech debiutantów: Jakub Wrąbel, Piotr Samiec-Talar i Paweł Tomczyk. Gra też Przemysław Kita, pierwszy raz po przerwie spowodowanej kontuzją.

Oto składy obu drużyn:
Widzew Łódź: Jakub Wrąbel (44) - Łukasz Kosakiewicz (23), Krystian Nowak (15), Daniel Tanżyna (27), Patryk Stępiński (95), Mateusz Michalski (7), Patryk Mucha (19), Mateusz Możdżeń (30, K), Piotr Samiec-Talar (97, M), Przemysław Kita (93), Paweł Tomczyk (8).

Korona Kielce: Marek Kozioł (88, K) - Rafał Kobryń (77), Grzegorz Szymusik (25), Remigiusz Szywacz (71), Hugo Diaz (14), Marko Pervan (22), Filipe Oliveira (24), Dawid Lisowski (29, M), Mario Zebić (95), Emile Thiakane (11), Kubilay Yilmaz (9).

Rezerwowi Widzewa: Konrad Reszka (69), Michał Grudniewski (2), Filip Becht (3, M), Marcin Robak (9), Bartłomiej Poczobut (16), Dominik Kun (22), Michael Ameyaw (29, M), Karol Czubak (68, M), Merveille Fundambu (70).

Rezerwowi Korony: Marceli Zapytowski (69, M), Zvonimir Petrović (8), Jacek Kiełb (10), Radosław Seweryś (18), Paweł Łysiak (19), Kornel Kordas (23), Marcel Gąsior (55), Radosław Turek (89), Przemysław Szarek (96).

Łodzianie mają 2 punkty mniej od piłkarzy Korony. Jeśli drużyna z al. Piłsudskiego zwycięży, wyprzedzi swoich rywali w tabeli. Jaki będzie mecz? Obie ekipy są mocno zdeterminowane, by dobrze rozpocząć tegoroczne rozgrywki.
Kibice Widzewa oczekują, że ich zespół wreszcie zacznie grać na miarę oczekiwań i piąć się w górę ligowej tabeli. Wszak celem drużyny jest awans do ekstraklasy. By ten cel osiągnąć Widzew musi zacząć regularnie zwyciężać. Czy zacznie od meczu Koroną?