Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 4:1

Paweł Łacheta / archiwum
Piłkarze Widzewa pokonali Lechię Gdańsk 4:1 w swoim pierwszym w 2014 roku meczu sparingowym. Co ciekawe, identyczny wynik pomiędzy tymi drużynami padł w jesiennym meczu ekstraklasy w Łodzi.

Nowy trener widzewiaków dał w Grodzisku Wielkopolskim szansę wszystkim graczom, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie. Po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał Michał Jonczyk, który zdobył nawet gola. Udany występ zanotował również Kevin Lafrance, który końcówkę rundy jesiennej, na skutek decyzji ówczesnego trenera Rafała Pawlaka, spędził w drugim zespole.

4:1 Mariusz Rybicki (88, karny)

Widzew (I połowa): Mielcarz - Kikut, Lafrance, Nowak, Płotka - Pietrowski, Mroziński, Kasprzak, Batrović, Kwiek - Eduards Visnjakovs.
Widzew (II połowa): Wolański – Stępiński, Augustyniak, Lafrance, Kaczmarek – Aleksejs Visnjakovs, Gurzęda, Jonczyk, Melunović, Rybicki – Staroń. Trener: Artur Skowronek.

Lechia (I połowa): 24. Mateusz Bąk – 28. Chris Oualembo, 2. Rafał Janicki, 7. Sebastian Madera, 36. Adam Pazio – 14. Piotr Wiśniewski, 27. Paweł Dawidowicz, 13. Wojciech Zyska, 10. Przemysław Frankowski, 21. Mateusz Machaj – 8. Patryk Tuszyński
Lechia (II połowa): 12. Bartosz Kaniecki – 26. Deleu, 5. Krzysztof Bąk, 4. Przemysław Kamiński, 29. Damian Garbacik – 11. Łukasz Kacprzycki, 17. Marcin Pietrowski (73' 23. Damian Kugiel), 30. Maciej Kostrzewa, 19. Łukasz Kopka, 20. Paweł Buzała – 9. Piotr Grzelczak (85' 15. Adam Duda)