(dk, ww)
Mecz Widzew - Lechia za nami. To było bardzo dobre widowisko okraszone 5 bramkami i wspaniałym dopingiem ponad 17 tysięcy kibiców. Widzew przegrał 2:3, ale piłkarze schodzili z murawy oklaskiwani przez fanów.

Widzew Lechia mecz na żywo RELACJA

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ2
LECHIA GDAŃSK3

KONIEC MECZU. Widzew zebrał gromkie brawa. Łodzianie walczyli, dwukrotnie potrafili odrobiać starty, niestety trzeci gol doświadczonego napastnika przesądził o zwycięstwie Lechii. To był dobry mecz Widzewa. Teraz do Łodzi przyjedzie Legia.
90+4 min. Róg dla Widzewa. Ravas pod bramką Lechii. Jeszcze jeden róg. Nic z tego.
90+3 min. Czy Widzew będzie stać na jeszcze jeden atak?
90+2 min. Shehu ukarany żółtą kartką
90+1 min. Buchalik ukarany żółtą kartką
90 min. Gramy cztery minuty dłużej
90 min. Buchalik uratował Lechię. Obronił dwa strzały Sypka po dośrodkowaniu Kreuzlieglera
89 min. Widzew jeszcze walczy, ale Lechia dobrze przerywa akcje łodzian
87 min. Zmiany w Lechii: Biegański za Paixao, Zjawiński za Zwolińskiego
86 min. GOL DLA LECHII. Flavio Paixao ograł Cżorbadżijskiego i strzałem w górny róg pokonał Ravasa. Jaka szkoda
85 min. Zmiana w Lechii: Kubicki za Tobersa
84 min. Rajd Żyro bez efektu
84 min. Broendby na trybunach
82 min. Shehu był bliski, ale strzelił nad bramką
81 min. Zmiany w Widzewie: Sypek za Terpiłowskiego, Kreuzliegler za Nunesa
81 min. Zaczyna padać deszcz
81 min. Zmiany w Lechii: Sezonienko i Koperski za Clemensa i Conrado
79 min. żółta kartka dla Clemensa
74 min. Widzew, łódzki Widzew, la la - kibice śpiewają na trybunach. Dzisiejszy mecz ogląda 17.202 kibiców. Rekord ligi pobity
72 min. Zmiana w Widzewie Shehu za Letniowskiego
71 min. GOL DLA WIDZEWA. JORDI SANCHEZ. Doskonałe podanie Nunesa wprost na nogę Sancheza. Kibice Widzewa mają nowego idola
70 min. Clemens niepilnowany na 20 metrze, dobrze że tego nie wykorzystał
69 min. Terpiłowski do Sancheza, Hiszpan strzelił głową tuż obok. Sanchez ukarany żółtą kartką, bo za dużo powiedział sędziemu
68 min. Sanchez na spalonym. Kibice gwiżdżą
67 min. Niedokładne zagranie Jordiego Sancheza
66 min. Danielak niedokładnie dośrodkował
64 min. Ravas przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Conrado
63 min. Tylko Widzew RTS - skandują kibice
63 min. Jordi zaczął od faulu na Nalepie
62 min. Zmiany w Widzewie: Danielak i Sanchez za Zielińskiego i Kuna
62 min. Strzelał Terpiłowski, tuż obok słupka
61 min. Pawłowski znów wywalczył aut
59 min. Róg dla Widzewa. Strzał Żyry zablokowany
59 min. Pawłowski zablokowany w polu karnym Lechii
58 min. Jordi Sanchez i Jakub Sypek gotowi do wejścia na boisko
56 min. Zieliński na zdecydowanym spalonym
54 min. Kun zagrał piętą, ale lepiej gdyby piłka doszła do Letniowskiego - byłaby bramka. Po niekonwencjonalnym zagraniu Kuna piłka minęła słupek bramki Lechii
53 min. Lechia zmniejszyła tempo meczu, Widzew musi mocniej zaatakować
50 min. Dobra interwencja Żyry, który naprawił błąd Nunesa
49 min. Korner dla gości, wybijają łodzianie
48 min. Róg dla Widzewa. Letniowski do Stępińskiego, lecz kapitan strzelił nad poprzeczką
Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu drużynach.
Koniec pierwszej połowy. Widzew gra dobrze, ale to Lechia prowadzi 2:1. Czekamy na drugą połowę.
45+1 min. Nunes zepsuł dobrą akcję Widzewa
45 min. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o jedną minutę
45 min. Zwoliński strzelał z 16 metra, ale bardzo niecelnie
43 min. Tobers faulowany przez Kuna
40 min. GOL DLA LECHII. Zwoliński strzelił gola dla Lechii. Najpierw uderzył Flavio Paixao, piłkę odbił Ravas, a skuteczną dobitką popisał się Zwoliński. Lepiej mógł zachować się łódzki bramkarz.
39 min. Letniowski faulowany przez Flavio
37 min. Róg dla Lechii. Czorbadżijski wybił piłkę
37 min. Ravas wyjaśnił sytuację pod bramkę Widzewa
36 min. Pawłowski strzelił głową, nad poprzeczką
35 min. Kun przeprowadził dobrą akcję, ale zbyt długo trzymał piłkę
35 min. Terpiłowski na pozycji spalonej - sędzia przerwał akcję łodzian
33 min. Letniowski zbyt głęboko dośrodkował - nad bramką
31 min. Pawłowski sfaulowany przez Gajosa, żółta kartka dla piłkarza Lechii
29 min. Drybling Nunesa i dośrodkowanie, szkoda że nie sięgnął piłki Pawłowski
26 min. Dobry strzał Kuna i kolejna dobra interwencja Buchalika
25 min. Ravas chwyta piłkę po dośrodkowaniu
24 min. Flavio uderzył nad bramką Widzewa
23 min. Hanousek strzelał, Buchalik łapie piłkę
22 min. Nunes ponownie zaatakował i strzelił w Buchalika. Drugi rzut rożny, ale znów goście wybili piłkę
21 min. Piłkę wybili gdańszczanie
21 min. Róg dla Widzewa po dobrej akcji Hanouska
20 min. Pawłowski naciskał Buchalika i był bliski przejęcia piłki
18 min. Zieliński nie opanował piłki po podaniu Letniowskiego
16 min. Kibice stworzyli na trybunach wielki napis: We are back!
14 min. Dobra interwencja Ravasa
12 min. Jest gol dla Widzewa. Jedenastkę wykorzystał Pawłowski. Buchalik rzucił się w dobrą stronę, ale strzał był mocny i precyzyjny. To już trzeci gol Pawłowskiego w tym sezonie!
11 min. KARNY DLA WIDZEWA. Najpierw była ręka Steca po zagraniu Zielińskiego, a później faul na Pawłowskim.
9 min. Gola wyrównującego nie ma, ale kibice zajmują się czymś innym: Co was tak mało - swoje słowa kierują do kibiców Lechii
8 min. Walczysz Widzew, walczysz - skandują kibice. Oby jak najszybciej piłkarze Widzewa otrząsnęli się z szoku.
6 min. Kibice skandują: Nic się nie stało. Naszym zdaniem stało się - co robili nasi obrońcy?
5 min. GOL DLA Lechii. Gajos strzelił po przejęciu piłki na 30 metrze. Podprowadził piłkę pod pole karne i strzelił nie do obrony. Ravas był bez szans.
5 min. - Lechia zaatakowała, ale dośrodkowanie było za mocne
3 min. - Kun tym razem z lewej dośrodkował, obrońca Lechii wybili piłkę
2 min. - Zieliński dośrodkował z prawej, nikt nie zamknął akcji
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy. Kibice stworzyli napis: We are back!

Godz. 20:00 - Minutą ciszy uczczono ofiary Powstania Warszawskiego. Słychać alarmową syrenę.

Godz. 19:58 - Za dwie minuty rozpocznie się wielki mecz. Ekstraklasa znów gości na Widzewie. Rozlega się hymn Widzewa - Taniec Eleny Michała Lorenza.

Godz. 19:55 - Coraz głośniejszy doping na Widzewie. Kibice na trybunach dziś stworzą niesamowite widowisko.

Godz. 19:50 - Kibice Widzewa ustanowią dzisiaj rekord tego sezonu PKO Ekstraklasy. Do tej pory rekord tego sezonu dzierżą kibice Górnika Zabrze, których na meczu z Piastem w 1 kolejce zgromadziło się 16.748.

Godz. 19:45 - Widzewiacy najbardziej obawiają się 37-letniego Flavio Emanuela Lopesa Paixao. Ten Portugalczyk, który ma za sobą występy w FC Porto B, strzelił już w polskiej ekstraklasie 101 goli.

Godz. 19:40 - Wychodzący na rozgrzewkę widzewiacy zostali gorąco przywitani przez kibiców, którzy już dostali się na trybuny stadionu przy al. Piłsudskiego.

Godz. 19:35 - Lechia do tej pory rozegrała tylko jeden mecz w ekstraklasie - przegrała z Wisłą w Płocku 0:3. W czwartek stoczyła wielki bój z Rapidem Wiedeń w Lidze Konferencji Europy, ale odpadła. Widzew poradził sobie z Rapidem w Pucharze Mistrzów w 1982 roku. Przegrał w Wiedniu 1:2 i wygrał rewanż w Łodzi 5:3. To były czasy. Kiedy powrócą?

Godz. 19:30 - Spotkanie rozegrane zostanie na nowiusieńkiej murawie z plantacji na Węgrzech. Stamtąd są murawy klubów Bundesligi, stamtąd przywieziono trawę na PGE Narodowy na mecz Polska - Anglia w eliminacjach mistrzostw świata. Remont kosztował 786 tys. zł. Oby tylko murawa była odpowiedni przygotowana. Po ostatniej ulewie zachodziła obawa, że mecz na Widzewie się nie odbędzie.

Godz. 19:25 - Mecz poprowadzi nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak

Godz. 19:20 - Dziś jeszcze rozgrano mecze: Lech - Wisła 1:3 i Raków - Stal 3:2. Jeśli Widzew pokona Lechię, łodzianie mogą wskoczyć na podium ekstraklasy. Kiedy ostatni raz byli tak wysoko w hierarchii polskiej piłki nożnej?

Godz. 19:15 - To pierwszy po ośmiu latach mecz Widzewa w Łodzi w ekstraklasie. 28 maja 2014 roku Widzew pokonał Piasta Gliwice 2:1. Gole: Marek Wasiluk 30, Eduards Visņakovs 70 - Wojciech Kędziora 83
W pierwszym terminie mecz przerwany w 12. minucie przy stanie 0:0 z powodu ulewy, ależ podobieństwo do dzisiejszego meczu. Dzień później mecz został dokończony. Tamten mecz oglądało 3.200 widzów na stadionie Widzewa.

Godz. 19:08 - Widzew zagra w składzie: Ravas - Stępiński, Żyro, Czorbadżijski, Zieliński, Kun, Hanousek, Nunes, Terpiłowski, Letniowski, Pawłowski.
Rezerowi: Łytwynenko, Szota, Shehu, Danielak, Jordi, Lipski, Sypek, Kreuzliegler, Normann.
Trener Janusz Niedźwiedź dokonał jednej zmiany - Karola Danielaka zastąpi od pierwszej minuty Paweł Zieliński.

Godz. 19:02 - Lechia już ogłosiła skład: Buchalik - Stec, Nalepa, Maloca, Pietrzak, Clemens, Gajos, Tobers, Conrado, Zwoliński, Flavio.
Rezerwowi: Kubicki, Piła, Zjawiński, Biegański, Koperski, Sezonienko, Mikułko, Kałuziński.
Cztery zmiany w drużynie w porównaniu z meczem z Rapidem. Grają Buchalik, Flavio Paixao, Tobers i Conrado, którzy zastąpili Kuciaka, Kałuzińskiego, Marco Terrazzino i Durmusa.

Godz. 18:30 - Dziś przy al. Piłsudskiego w "Sercu Łodzi" mecz Widzew - Lechia. Zapraszamy na relację z tego spotkania. Początek o godz. 20. Poniżej aktualna tabela Ekstraklasy...