Jan Hofman
Jan Hofman
To była doskonała promocja polskiej ekstraklasy piłkarskiej. Spotkanie Widzew - Pogoń Szczecin dostarczyło wielkich emocji. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia pokazali wielki hart ducha, dobre przygotowanie fizyczne i co chyba najważniejsze ogromne serce do walki. Łodzianinie trzykrotnie przegrywali w tym spotkaniu, a jednak trzy razy doprowadzali do wyrównania. Ostatniego gola zdobyli w... dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Piłkarze Pogoni schodzili wściekli z boiska, bo nie sądzili, że gospodarze zdołają jeszcze powalczyć o choćby punkt. A jednak, słowa uznania dla widzewiaków za determinację i walkę. Zawodnicy z al. Piłsudskiego udowodnili tezę, że nadzieja umiera ostatnia. Na pewno remis z Pogonią jest niezwykle cenny, ale nie ma wątpliwości, że widzewskiej szatni pojawi się spory niedosyt. Przecież nie wolno zapominać, że piłka po strzałach Ernesta Terpiłowskiego trafiła w słupek i poprzeczkę. Także kapitalne uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego odbiło się od poprzeczki! Bez wątpienia cieszy skuteczność ofensywy, ale trzeba jeszcze solidnie popracować nad defensywą.

WIDZEW ŁÓDŹ - POGOŃ SZCZECIN RELACJA NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...

WIDZEW ŁÓDŹ3
POGOŃ SZCZECIN3

Koniec spotkania
90+8' Jedenastkę wykorzystał Kreuzriegler, Widzew - Pogoń 3:3
90+5' Karny dla Widzewa
90+4' Widzew jeszcze próbuje
90' Sędzia doliczył sześć minut
90' Zahović leży na boisku
88' Czy Widzew stać jeszcze na jeden zryw?
86' Niestety, Pogoń zdobywa gola. Bierna postawa defensywy niweczy cały wysiłek. Bramkę zdobył Zahović
84' Zmiana w Widzewie Żyro zastąpiony przez Kreuzrieglera
83' Błąd Żyry ale bez konsekwencji
79' GOL, GOL, GOL, Terpiłowski wyrównuje. Doskonała wymiana Sancheza i Pawłowskiego i to dało bramkę! Widzew - Pogoń 2:2
77' Zieliński na spalonym
74' Gol dla Pogoni, strzela Kowalczyk, który wykorzystał potknięcie w polu karnym Żyry
72' Żółta kartka dla Nunesa
71' Teraz Pogoń nieco przyspiesza
69' Powinno być 2:1. Szota z bliska wysoko nad poprzeczką...
68' Zmiana w Pogoni, z boiska schodzi Wędrychowski, a w jego miejsce pojawia się Kowalczyk
67' GOL, GOL, GOL Widzew wyrównał, Pawłowski strzelił głową. Doskonała wrzutka Terpiłowskiego. Widzew - Pogoń 1:1
65' Uderzenie Letniowskiego z dystansu, ale nad poprzeczką
64' Łodzianie zamknęli pogoń na ich połowie, Widzew - Pogoń 0:1
62' Widzewiacy są bardzo aktywni
60' Terpiłowski z pola karnego silnie strzelał i trafił w... słupek
60' Zmiana w Pogoni, Za Bichakhchyana wchodzi Zahović
59' Akcja Sancheza skończyła się rzutem rożnym
57' Widzew stara się dynamicznie atakować, to daje nadzieję
55' Rzut wolny dla Pogoni
53' Sędzia uznał, że przewinienia na Nunesie nie było
50' Widzewiacy domagają się karnego, decyzja VAR
48' Widzew stara się atakować
46' Jedna zmiana w Widzewie, Mato Milosa zastępuje Paweł Zieliński
46' Rozpoczęła się druga część spotkania, Widzew - Pogoń 0:1

Łodzianie starają się, ale brakuje argumentów. Przebiegnięte 60 kilometrów imponuje, ale z tego nie ma goli. Jest ambicja, ale to zbyt mało, by zaskoczyć Pogoń. Widzew musi coś wymyślić w przerwie.
45+5' Koniec pierwszej części spotkania
45+3' Widzew próbuje, ale nie ma pomysłu. Widzew - Pogoń 0:1
45' Sędzia doliczył 5 minut
44' Letniowski wpadł w Terpiłowskiego, lekarz na boisku
42' Trener widzewiaków domaga się szybszej gry od swoje drużyny
40' Widzew ma problemy by przedrzeć się przez defensywę Pogoni
38' Gramy ponownie
35' Przerwa w grze. Kibice odpali race
35' Pogoń prowadzi i stara się nie forsować tempa
33' Kibice Widzewa gorąco dopingują zespół
31' Rzut rożny dla Widzewa
29' Atak Sancheza powstrzymany
27' Szota wybija piłkę na rzut rożny
24' Pawłowski z rzutu wolnego w... poprzeczkę Widzew - Pogoń 0:1
23' Faul na Terpiłowskim
22' Widzew nieco oszołomiony po stracie gola
20' Grosicki daje prowadzenie Pogoni. Nieszczęście zaczęło się od Fabio Nunesa. Ten źle przyjął piłkę i szczecinianie ruszyli. Nunse próbując jeszcze ratować sytuację w polu karny odbił piłkę i zmylił Ravasa.
19' Sędzia ostrzega Sancheza, że gra zbyt ostro
17' Widzew nadal szuka sposobu, jak oszukać defensywę Pogoni
15' Obydwie drużyny grają ostro, ale fair
13' Piłkarze zderzyli się głowa w widzewskim polu karnym. Konieczna pomoc lekarzy
11' Jak na razie dobre tempo tego spotkania
9' Terpiłowski trafił w poprzeczkę. Było tak blisko...
7' Pierwszy strzał Pogoni, ale Ravas na posterunku
5' Obydwa zespoły grają bardzo uważne, stąd brakuje klarownych sytuacji
3' Pogoń stara się wysoko atakować widzewiaków
1' Rzut wolny dla Widzewa
1' Sędzia rozpoczął spotkanie, Widzew na czerwono

Godz. 17.28 Międzynarodowy sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy poprowadzi mecz, w którym piłkarze Widzewa Łódź podejmą ekipę Pogoni Szczecin.

Godz. 17.25 Patryk Stępiński odebrał okolicznościową koszulę za rozegranie stu spotkań w drużynie Widzewa.

Godz. 17.20 Zimą w Pogoni doszło do kilku roszad. Zespół opuścili Jakub Bartkowski, Jean Carlos Silva i Kamil Drygas. Do Szczecina przybyli za to Leonardo Koutris i Linus Wahlqvist.

Godz. 17.15 Rezerwowi Pogoni: Bartosz Klebaniuk (81, M), Leonardo Borges (4), Luka Zahovic (10), Mariusz Fornalczyk (17, M), Alex Gorgon (20), Sebastian Kowalczyk (27), Mariusz Malec (33), Adrian Przyborek (73, M), Dawid Rezaeian (74, M).

Godz. 17.10 W pierwszym sobotnim spotkaniu 18. piłkarskiej ekstraklasy Warta Poznań zremisowała 1:1 z Rakowem Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Milana Rundicia, a goście odpowiedzieli za sprawą Stratosa Svarnasa.

Godz. 17.05 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: Jakub Wrąbel (44), Bożidar Czorbadżijski (3), Juljan Shehu (6), Andrejs Ciganiks (14), Jakub Sypek (21, M), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23) Łukasz Zjawiński (29, M), Martin Kreuzriegler (33).

Godz. 17.00 W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym jesienią, górą byli Portowcy, którzy wygrali 2:1 po golach Luki Zahovicia i Wahan Biczachczjan, bramka Pawłowski. Kibice łodzian liczą na udany rewanż.

Godz. 16.55 Dla piłkarzy Widzewa Łódź powrót po kilku latach nieobecności do krajowej elity jest na razie bardzo udany. Łódzki beniaminek przystępuje do rundy wiosennej na trzeciej pozycji.

Godz. 16.47 W takim składzie zagra Pogoń Szczecin: Dante Stipica (1), Rafał Kurzawa (7), Damian Dąbrowski (8, K), Erik Almqvist (9), Kamil Grosicki (11), Konstantinos Triantafyllopoulos (13), Marcel Wędrychowski (15, M), Vahan Bichakhchyan (22), Benedikt Zech (23), Leonardo Koutris (32), Paweł Stolarski (41).
Godz. 16.35 Po ponad dwóch miesiącach przerwy do gry wróciła piłkarska ekstraklasa. W 18. kolejce najciekawiej zapowiada się spotkanie w Łodzi między dwoma zespołami z góry tabeli. czyli Widzew kontra Pogoń.

Godz. 16.25 Skład Widzew Łódź: Henrich Ravas (26) - Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Mato Milos (7), Jordi Sanchez Ribas (9), Juliusz Letniowski (10), Ernest Terpiłowski (13, M), Bartłomiej Pawłowski (19), Marek Hanousek (25), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95, K).

Godz. 16 - Kibice Widzewa z wielkimi nadziejami oczekują na tę rundę. Nie ma się jednak co dziwić, bo drużyna prowadzona przez trenera Janusza Niedźwiedzia, choć jest beniaminkiem ekstraklasy, to jednak zakończyła pierwszą część sezonu na najniższym stopniu podium. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0