Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 1:0. Jest pierwsze wiosenne zwycięstwo!

(ww, hof)
Piłkarze Widzewa Łódź po emocjonującym spotkaniu pokonali 1:0 Śląsk Wrocław. To pierwsze wiosenne zwycięstwo podopiecznych trenera Janusz Niedźwiedzia. Piłkarze czterokrotnych mistrzów Polski pokazali, że trzeba walczyć do ostatniego gwizdka i nie można ani na chwilę wątpić, że nie uda się wygrać. Upór, ambicja i chęć walki łodzian zostały nagrodzone. Kolejny raz przekonaliśmy się, że futbol jest mocno przewrotny. W poprzednim spotkaniu na stadionie przy al. Piłsudskiego łodzianie stracili gola w doliczonym czasie, co przesądziło o tym, że wywalczyli tylko punkt w potyczce z Jagiellonią. Dziś to oni zdobyli bramkę w doliczonym czasie, która dała im trzy punkty! W następnym piątek kolejne emocje, mecz w Warszawie z Legią. Będzie się działo.

WIDZEW ŁÓDŹ - ŚLĄSK WROCŁAW RELACJA NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ1
ŚLĄSK WROCŁAW0

Koniec meczu. Widzew pokonuje Śląsk 1:0
90+3' GOL, GOL GOL. Widzew prowadzi 1:0. Bramkę zdobył strzałem głową Hansen, asysta Pawłowski.
90+2' Śląsk nie spieszy się
90' Sędzia doliczył trzy minuty
90' Rożny dla gości
89' Widzew jeszcze wierzy, atakuje
87' Po starciu z Sanchezem piłkarz Śląska leży na murawie
85' Zmiana w Widzewie, za Milosa Shehu
84' Pawłowski z bliska obok słupka
81' Czwarta zmiana w Śląsku, za Yeboaha Samiec-Talar
79' Do była okazja. Pawłowski zamiast strzelać, wdał się w kiwkę i tylko rożny
78' Widzew przy piłce, lecz goście dobrze blokują
75' Coraz mniej czasu do końca, czy Widzew zdoła rozmontować defensywę gości?
73' Pawłowski strzelał niecelnie
71' tempo spotkania wyraźnie spadło
69' Dwie zmiany w Widzewie. Na boisku Zieliński oraz Hansen, zeszli Ciganiks i Terpiłowski
65' Sędzia korzysta z VAR, jedenastki nie ma
64' Ostre stracie w polu karnym Widzewa, s
60' Teraz walka toczy się w środku pola
59' Kun za Letniowskiego
58' Dwie zmiany w Śląsku
56' VAR pokazał, że nie
55' Sędzia sprawdza, czy zawodnik wrocławian nie był faulowany w polu karanym
53' Letniowski silnie strzelał, ale nad bramką
51' Na razie bez klarownych sytuacji bramkowych
49' Goście zaczynają od własnej bramki
47' Złe podanie Terpiłowskiego
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
45' Koniec pierwszej części gry
45' Szota wybił pikę z linii bramkowej i tym samym naprawił błąd Ravasa
44' Śląsk długo rozgrywa
42' Na murawie leży Exposito
40' Widzewiacy grają ambitnie, ale odbiją się od wrocławskiego muru
38' Hanousek nie zgadza się z decyzją sędziego
36' Tempo spotkania nieco zwolniło
34' Śląsk skupiony dla obronie własnej bramki
32' Widzew uzyskał lekką przewagę
30' Żółta kartka dla Gretarssona
28' żółta kartka dla Letniowskiego, za faul
26' Rzut rożny dla Widzewa
24' Widzew próbuje atakować, ale wrocławianie dobrze bronią
20' Sanchez wpadł w pole karne, ale jego strzał odbił bramkarz
18' Gra przeniosła się do środkowej części boiska
14' Rożny dla Widzewa
13'Dobre tempo tego spotkania
10' Silny strzał Hanouska brani bramkarz
9' Gorący doping łódzkich kibiców
7' Sanchesz dośrodkowywał, ale piłkę wybił bramkarz gości
5' Bramkarz Śląska uprzedził Pawłowskiego
3' Terpiłowski na pozycji spalonej
2' Groźnie było pod bramką Widzewa, ale na szczęście żaden zawodnik gości nie zamknę akcji
1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 20.20 Ivan Djurdjević, trener Śląska powiedział przed tym meczem: - Wiemy, jaki to jest mecz dla naszego klubu i kibiców, jesteśmy tego świadomi. Są to dodatkowe emocje, związane z publicznością ,z relacjami naszych kibiców z tym klubem.

Godz. 20.10 Rezerwowi Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński (12) - Diogo Verdasca (2), Daniel Leo Gretarsson (6), John Yeboah (7), Patrick Olsen (8, K), Erik Exposito (9), Caye Quintana (10), Adrian Bukowski (20, M), Victor Garcia (23), Martin Konczkowski (27), Konrad Poprawa (34)

Godz. 20 Arbitrem tego spotkania będzie Piotr Lasyk, a pomagać mu będą Krzysztof Myrmus i Damian Rokosz.

Godz. 19.50 Rezerwowi Widzewa: Jakub Wrąbel (44) - Bożidiar Czorbadżijski (3), Juljan Shehu (6), Jakub Sypek (21, M), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Łukasz Zjawiński (29, M), Martin Kreuzriegler (33), Kristoffer Normann Hansen (77).
Godz. 19.40 Wyjściowa jedenastka Śląska Wrocław: Rafał Leszczyński (12) - Diogo Verdasca (2), Daniel Leo Gretarsson (6), John Yeboah (7), Patrick Olsen (8, K), Erik Exposito (9), Caye Quintana (10), Adrian Bukowski (20, M), Victor Garcia (23), Martin Konczkowski (27), Konrad Poprawa (34)

Godz. 19.29 Skład Widzewa Łódź: Henrich Ravas (26) - Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Mato Milos (7), Jordi Sanchez Ribas (9), Juliusz Letniowski (10), Ernest Terpiłowski (13, młodzieżowiec), Andrejs Ciganiks (14), Bartłomiej Pawłowski (19), Marek Hanousek (25), Patryk Stępiński (95, kapitan)

Godz. 19.20 Podczas konferencji prasowej przed meczem ze Śląskiem trener Janusz Niedźwiedź powiedział, że wierzy, iż jego zawodnicy wykorzystają swoje wypracowane sytuacje.

Godz. 19.11 W tabeli piłkarskiej ekstraklasy Śląsk jest ma jedenastej pozycji i i traci do czwartego Widzewa siedem punktów.

Godz. 19.04 W sierpniu, w pierwszym starciu tych drużyn, gole na stadionie we Wrocławiu nie padły.

Godz. 18.56 Śląsk rozpoczął wiosnę w ekstraklasie od porażki 0:3 w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin. Później zespół Ivana Djurdjevicia wygranł 2:0 z Pogonią, ale ostatnio tylko zremisował 1:1 z walczącą o utrzymanie Koroną Kielce.

Godz. 18:35 - Widzew w rundzie wiosennej nie wygrał jeszcze żadnego z trzech meczów, u siebie zremisował 3:3 z Pogonią Szczecin i 1:1 z Jagiellonią Białystok, a przed tygodniem uzyskał bezbramkowy rezultat w pojedynku w Gdańsku z Lechią. Kibice zatem liczą, że dzisiaj łodzianie się przełamią i pokonają rywala. Widzew ostatnio gra bardzo ładnie dla oka, brakuje tylko bramek. Liczymy na dobry mecz. Początek spotkania o godz. 20:30.

• Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok, godz. 19:00

Godz. 18:30 - Dziś kolejne starcie Widzewa w ektraklasie. Łodzianie zmierzą się na swoim wypełnionym po brzegi stadionie ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy na relację na żywo. Poniżej aktualna tabela Ekstraklasy...