WIDZEW ŁÓDŹ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC RELACJA NA ŻYWO 28.11.2021. Śledź wyniku meczu Widzew vs. Zagłębie online

(dk, ww)
Dziś mecz Widzew - Zagłębie. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO z tego spotkania. Początek meczu o godz. 18.

WIDZEW ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC RELACJA LIVE, ONLINE, MECZ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ3
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC2

KONIEC MECZU. Widzew przerwał złą passę. Po pięciu meczach bez zwycięstwa, widzewiacy wreszcie wygrali. To był ostatni ligowy mecz na stadionie Widzewa w tym roku. W czwartek Widzew gra w Pucharze Polski z Wisłą, a później wyjeżdża do Chrobrego. Mecz z Zagłębiem był emocjonujący, a jego ozdobą były piękne gole.
90+4 min. - Michalski zaatakował, Hanousek do Tomczyka i wywalczył rzut rożny
90+4 min. - Kita próbował utrzymać piłkę w narożniku, niczym Włodzimierz Smolarek.
90+3 min. - Faulowany Kita
90 min. - Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty
89 min. - Widzew ole! Jeszcze sekundy
88 min. - Wolny dla Zagłębia po faulu Kity na Durisce
86 min. - Akcję rozpoczyna Wrąbel
85 min. - Zmiany w obu drużynach. Tangue za Kamińskiego i Kita za Danielaka
85 min. - Nerwowo reaguje trener Janusz Niedźwiedź. Zostaje ukarany żółtą kartką.
84 min. - Róg dla Zagłębia. Piłkę wybił Tanżyna
83 min. - Hanousek ukarany żółtą kartką
82 min. - Tanżyna faulowany
79 min. - GOL DLA WIDZEWA. Stępiński huknął lewą nogą. Piękny gol. Otrzymał piłkę, zbiegł do środka i strzelił z 16 metrów. Niczym mistrz świata Lukas Podolski w Górniku Zabrze.
78 min. - Strzał Danielaka zablokowany przez Duriskę
77 min. - Ambrosiewicz sfaulował Kuna i ujrzał żółtą kartkę. Zmiana w Zagłębiu Seedorf za Banaszewskiego
76 min. - Ostatnia nadzieja w Letniowskim
76 min. - Szumilas strzelił potężnie, ale trafił w obrońcę Widzewa
73 min. - Spiker ogłosił, że mecz z trybun obserwuje 13.884 widzów
72 min. - Wrzutka w pole karne Widzewa, Wrąbel kontrolował lot piłki
71 min. - Tanżyna fauluje i został ukarany żółtą kartką
70 min. - Dobra interwencja Stępińskiego, zatrzymał atak rywali
69 min. - Słupek ratuje Widzew
68 min. - Pawłowski groźnie strzelał, Wrąbel dobrze interweniuje
65 min.- Michalski strzela jedenastkę. Nie trafił w światło bramki. Dramat!
64 min. - KARNY DLA WIDZEWA. Kamiński faulował Kuna. Do Kuna kapitalnie podał Tomczyk
63 min. - Smoleń za Ryndaka - zmiana w Zagłębiu
63 min. - Gołębiowski źle dośrodkował
61 min. - Trzy zmiany w Widzewie. Tomczyk, Michalski i Gołębiowski za Guzdka, Fabio Nunesa i Dani Villanueva
58 min. - Widzew słabo wszedł w drugą połowę. Czekamy na wzmocnienie dynamiki akcji
56 min. - Wrąbel złapał piłkę wrzuconą przez Gojnego
55 min. - Sobczak nie do upilnowania, strzelił w boczną siatkę
52 min. - Strzał Sobczaka z jedenastki trafił do siatki, choć Wrąbel wyczuł rywala
51 min. - KARNY dla Zagłębia. Hanousek faulował wślizgiem Sobczaka.
50 min. - Hej Widzew gol - śpiewają kibice
49 min. - Kun strzelał z dystansu, dwa metry obok
48 min. - Tanżyna wybił piłkę
47 min. - Opady śniegu się zmniejszyły
Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w drużynach Widzewa i Zagłębia.
Koniec pierwszej połowy. Widzew potrafił odpowiedzieć na gola Sobczaka (zakopiańczyka, który na śniegu czuł się jak ryba w wodzie) i strzelił dwa gole. Pierwszego pochodzący z Wadowic Guzdek, a drugiego Hiszpan Villanueva po akcji z Portugalczykiem Nunesem. Widzewiakom z Półwyspu Iberyjskiego śnieg nie jest straszny.
45 min. - Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę
45 min. - Nad poprzeczką główkował Dejewski
43 min. - Villanueva jest dziewiętnastym strzelcem gola dla Widzewa w tym sezonie
42 min. - GOL DLA WIDZEWA. Villanueva kapitalnie wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Nunesa i strzelił głową do siatki
40 min. - Teraz Villanueva ukarany żółtą kartką za faul na Oliveirze
39 min. - Ryndak ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Villanuevie. Mogła, a nawet powinna być czerwona
38 min. - Guzdek faulowany, Widzew atakuje
35 min. - Strzelał groźny Sobczak, broni Wrąbel
34 min. - Nunes strzelał, ale ponad bramką
32 min. - GOL DLA Widzewa. Bartosz Guzdek zdobywcą bramki! Hanousek wywalczył piłkę, podał do młodego napastnika, a Guzdek powalczył z Ambrosiewiczem i kapitalnie strzelił po długim rogu
32 min. - Kun strzelał lobem, ale zabrakło precyzji
31 min. - Po dośrodkowaniu Danielaka, Tanżyna nad poprzeczką
31 min. - Nunes strzelał, Bielikow broni
30 min. - Dośrodkowanie Nunesa, piłka przeleciała wzdłuż bramki, Guzdek nie sięgnął piłki
29 min. - Tanżyna strzelał, ale zbyt lekko. Bramkarz łapie
26 min. - Niecelny strzał Hanouska - przeszkodziła śliska murawa
25 min. - Wrąbel broni strzał Banaszewskiego
23 min. - Wrąbel na 20 metrze wybił piłkę podaną do Sobczaka
21 min. - Aktywny Nunes, ale znów podawał niedokładnie
19 min. - Kolejny róg dla Widzewa. Nunes wrzucił, ale zbyt mocno
17 min. - Duriska niepilnowany był bliski strzelenia drugiej bramki. Na szczęście nie wykorzystał okazji
15 min. - Dejewski nie doszedł do dośrodkowanej piłki. Widzew atakuje
14 min. - Tanżyna w doskonałej sytuacji, strzelił w boczną siatkę. Obrońca Widzewa sygnalizuje, że Pawłowski zagrał ręką. System VAR jest sprawdzany, ale zamiast karnego jest róg dla Widzewa
14 min. - Kolejny róg dla Widzewa.
13 min. - Kun wpada w pole karne, jego uderzenie zostało zablokowanie. Chwilę później strzelał Danielak, ale fantastycznie obronił bramkarz Zagłębia
10 min. - Róg dla Widzewa. Bramkarz gości złapał piłkę. Kibice domagali się karnego za popchnięcie Tanżyny
8 min. - Groźne dośrodkowanie Zagłębia, wybija Stępiński
7 min. - Dośrodkowanie Nunesa zablokowane
5 min. - Piłkarze mają kłopoty z utrzymaniem równowagi na śliskiej murawie
4 min. - Kun fauluje w środku pola
2 min.- GOL dla Zagłębia. Zdobywcą gola Sobczak. Otrzymał prostopadłą piłkę, której nie potrafili przejąć ani Stępiński, ani Dejewski.
1 min. - Gramy. Sosnowiczanie zaczęli od środka

Godz. 17:55. Spiker meczu Marcin Tarociński odczytuje skład Widzewa przy aplauzie zgromadzonych na stadionie kibiców.

Godz. 17:53. Trener Artur Skowronek powiedział przed meczem: - Nakręcają mnie i drużynę takie mecze, jak z Widzewem. W naszej drużynie Szymon Sobczak jest ważnym zawodnikiem, ale możemy zwyciężyć tylko wtedy, jak będziemy grać zespołowo.

Godz. 17:51. Na stadionie w liczbie 500 osób pojawili się kibice Zagłębia Sosnowiec. Mimo niesprzyjającej pogody będzie ponad 16 tysięcy widzów na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Godz. 17:50. Przy okazji niedzielnego meczu kibice Widzewa będą mogli wybrać najlepszego zawodnika gospodarzy w tym spotkaniu. Głosowanie odbędzie się tuż po ostatnim gwizdku sędziego przez oficjalną aplikację mobilną Widzewa. Sponsorem plebiscytu jest firma ET Promo. Kto waszym zdaniem będzie MVP dzisiejszego spotkania?

Godz. 17:45. Mecze Widzewa z Zagłębiem mają swoją szczególną historię. Po remisie 0:0 w Łodzi, Widzew zdobył w 1981 roku pierwszej mistrzostwo Polski. To były czasy.

Godz. 17:40. Nad stadionem prószy śnieg. Murawa jest jednak zielona, została idealnie przygotowana.

Godz. 17:35. Zagłębie tylko dwukrotnie wygrało na wyjazdach w tym sezonie - w Łodzi z ŁKS 1:0 i Górnikiem w Polkowicach 4:2. Z Miedzią w Legnicy Zagłębie przegrało 0:4.

Godz. 17:30. Widzew musi wygrać, wtedy ucieknie grupie pościgowej na sześć punktów. Miedź będzie mieć 41 punktów, Widzew 38, a Podbeskidzie i Korona po 32. To potężny kapitał.

Godz. 17:25. Dla Widzewa wyniki innych spotkań tej kolejki ułożyły się idealnie: Wyniki 19. kolejki pierwszej ligi
Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0 (Michał Michalec 64)
Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (Erik Cikos 9, 31-k, Marcel Pięczek 19, Hubert Tomalski 38, Jakub Bartosz 63 - Michał Koj 45, Jakub Łukowski 59)
GKS Katowice - Miedź Legnica 2:3 (Grzegorz Janiszewski 10, Arkadiusz Woźniak 49 - Maxime Dominguez 23, Maciej Śliwa 53, 84)
Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (Jakub Szrek 56 - Joan Roman 30)
GKS Tychy - Resovia 0:1 (Maksymilian Hebel 63)
Sandecja Nowy Sącz - Górnik Polkowice 1:1 (Damian Chmiel 28 - Mateusz Piątkowski 51)

Godz. 17:20. Sędzią meczu Widzewa z Zagłębiem będzie Sylwester Rasmus (Toruń). W tym sezonie nie pracował z łódzkim klubem, był na Widzewie w minionym, gdy łodzianie pokonali GKS Jastrzębie 1:0. Gwizdał ponadto w wyjazdowym meczu Widzewa z Arką (0:0).

Godz. 17:15. A jednak w pierwszym składzie nie ma Juliusza Letniowskiego. Pewnie wejdzie na podmęczonych rywali. Trener Janusz Niedźwiedź wystawił tę samą jedenastkę, jak w ostatnim meczu w Nowym Sączu

Godz. 17.05: Oto składy na mecz:
Widzew Łódź: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Tomasz Dejewski, Paweł Zieliński, Karol Danielak, Dominik Kun, Marek Hanousek, Fabio Nunes, Daniel Villanueva, Bartosz Guzdek,.

Rezerwowi: Konrad Reszka , Mateusz Michalski, Paweł Tomczyk, Przemysław Kita, Juliusz Letniowski, Krystian Nowak, Patryk Mucha, Kacper Karasek, Radosław Gołębiowski.

Zagłębie Sosnowiec: Kamil Bielikow – Lukas Duriska, Wojciech Szumilas, Wojciech Kamiński, Dawid Ryndak, Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira, Dawid Gojny, Szymon Pawłowski, Szymon Sobczak, Maksymilian Banaszewski.

Rezerwowi: Matko Perdijić, Marin Galić, Mikołaj Staniak, Quentin Seedorf, Kacper Smoleń, Alex Tanque, Adrian Troć, Bartosz Chęciński, Damian Pawłowski.

Godz. 16:30 - Goście będą osłabieni brakiem dwóch zawodników pauzujących za kartki. Mowa tutaj o Vedranie Daliciu i Dominiku Jończym, czyli parze obrońców drużyny z Sosnowca. To na pewno duże osłabienie ekipy trenera Skowronka.

Godz. 16:15 - Podopieczni Janusza Niedźwiedzia mierzyć się będą bowiem ze znajdującym się w dole tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Jeżeli wygrają, to zapewnią sobie w miejsce w dwójce na koniec roku. Kibice dziś liczą tylko na trzy punkty. Poniżej aktualna tabela I ligi...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani