Widzew Łódź zapłaci 30 tys. zł za oprawę podczas meczu z Lechią

mek
Paweł Łacheta
Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na Widzew Łódź karę w wysokości 30 tys. zł za odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych podczas niedzielnego meczu z Lechią Gdańsk.

O karze dla łódzkiego klubu poinformował w środę portal widzewtomy.net. Na wysokość zasądzonej kary miał wpłynąć fakt, że przez dym, który zgromadził się nad stadionem na al. Piłsudskiego, arbiter musiał na kilka minut przerwać spotkanie.

Nie jest to jedyna konsekwencja widowiskowej oprawy przygotowanej przez kibiców Widzewa podczas niedzielnego spotkania. We wtorek, komendant wojewódzki policji wystąpił do wojewody z wnioskiem o zamknięcie stadionu łódzkiej drużyny na jeden mecz. Wojewoda najprawdopodobniej przychyli się do wniosku policji.

Widzew wygrał w niedzielę z Lechią Gdańsk 4:1. Kibice dwukrotnie podczas meczu odpalili środki pirotechniczne - pierwszy raz podczas pierwszej połowy, wtedy sędzia zmuszony był przerwać spotkanie ze względu na dym, który znalazł się nad boiskiem. Po raz drugi, race i świece dymne odpalone zostały podczas drugiej połowy spotkania.