Widzew - Miedź 1:0. Wicelider piłkarskiej ekstraklasy jest w Łodzi!

Jan Hofman
Jan Hofman
Tomasz Jabłoński
Wicelider piłkarskiej ekstraklasy jest w Łodzi! Widzew w meczu 14. kolejki pokonał na własnym boisku Miedź Legnica 1:0 i to dało zespołowi z al. Piłsudskiego awans na drugie miejsce w tabeli. Przypadek? Nie. Podopieczni trenera Janusz Niedźwiedzia sumiennie pracują na ten wynik. W pojedynku beniaminków byli górą, choć pokonanie ligowego outsidera nie przyszło łatwo. To był szósty mecz z rzędu, w którym Widzewa punktuje (pięć zwycięstw i jeden remis). Może Widzew nie zagrał efektownie, jak w potyczce z Zagłębiem, ale najważniejsze dla kibiców, że skutecznie. Piękna bramka Bartłomieja Pawłowskiego dała trzy punkty. Było w tym spotkaniu trochę nerwowości, ale to łodzianie niepotrzebne sami sobie zafundowali niezdrowe emocje. Gospodarze już przed przerwą powinni prowadzi nawet 3:0. Okazji do zdobycia goli nie brakowało, a badaj dwie najlepsze zmarnował Terpiłowski. Po przerwie łodzianie, dość niespodziewanie, oddali inicjatywę gościom i było na boisku nerwowo. Miedź konsekwentnie dążyła do wyrównania. Goście wypracowali kilka wyśmienitych sytuacji, ale rewelacyjnie spisywał się w bramce Henrich Ravas. Na pewno Słowak ma ogromny wkład w wywalczenie trzech punktów. Pewnie w Miedzi wisielcze humory. Debiut trener Grzegorza Mokrego miał być początkiem czegoś lepszego. Jednak nie w Łodzi i pewnie kibice tego zespołu muszą poczekać na inną okazję. To jednak zmartwienie futbolowego środowiska w Legnicy. Przy al. Piłsudskiego kolejny wspaniały wieczór, a kibice Widzew już zaczynają snuć plany dotyczące udziału drużyny w europejskich pucharach.

Widzew Miedź na żywo

Wynik meczu Widzew Miedź 1:0

Koniec spotkania. Kolejne zwycięstwo Widzewa
90' Trzy minuty doliczone
90' Bramkarz Miedzi łapie piłkę

Kibice Widzewa na meczu z Miedzią! Wspaniały doping i zabawa...

89' Żółtą kartką ukarany Henriquez

86' Kolejne zmiany w Widzewie, wchodzą Żyro i Shehu, schodzą Zieliński i Pawłowski
84' Kibice wspierają piłkarzy Widzewa
81' Znów Ravas ratuje Widzew przed utratą gola
79' Faulowamy Hanousek, żółta karta Martinez
76' Zapowiadane zmiany, za Kuna Letniowski, za Terpiłowskiego Zjawiński
74' Piłka znów w rękach Ravasa
72' Szykują się dwie zmiany w Widzewie
71' Zupełnie niepotrzebnie Widzewa oddał inicjatywę gościom

69' Miedź uzyskała przewagę
67' Kolejne dwie zmiany w Miedzi, z boiska schodzą Matynia i Dominguez, wchodzą Narsingh i Martinez
65' Rzut rożny dla gości
64' Bardzo dobrze borni Ravas, strzelał silnie Carolina
63' Aut dla gości, ale daleko od widzewskiej bramki
60' Żółta karka dla... trenera Widzewa
59' Strzał Kostki w boczną siatkę bramki Widzewa

58' Nerwowo robi się na boisku
55' Dobry, silny, celny strzał Pawłowskiego, ale bramkarz gości wybija na róg
54' Faulowy Kun tu=ż przed linią pola karnego
53' Bramkarz Miedzi górą w pojedynku z Kunem
52' Kibice dopingują gospodarzy
50' Za faul na Terpiłowskim żółta kartka dla Matyni
49' Faulował Terpiłowski i zobaczył żółtą kartkę

48' Widzew spokojnie wchodzi w drugą część spotkania
46' Zmiany w Miedzi, za Kobackiego Obieta, a za Navedę Cacciabue.

46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania
Koniec pierwszej części spotkania. Widzew zasłużenie prowadzi
43' Znów Terpiłowski zmarnował doskonałą okazję. Doskonała indywidualna akcja Kuna i idealne podanie do partnera
41' Żółta kartka dla Navedy
39' Rożny dla gospodarzy i po chwili jeszcze jeden
38' Żółta kartka dla Kobackiego
37' Miedź się głęboko cofnęła i czeka na to, co zrobi Widzew
34' Niecelne zagrania do wychodzącego na pozycję Kuna
31' Szczęście Widzewa, Szota wybija piłkę z linii bramkowej. Mało brakowało...
30' Rzut rożny dla gości
29' Miedź nie ma pomysłu, jak się dobrać do defensywy Widzewa
26' Mniej ciekawy fragment meczu
24' Sanchez faulował bramkarza Miedzi
22' Aut dla Widzewa
19' Dobra sytuacja Miedzi, ale niecelny strzał napastnika
18' I kolejna bramkowa sytuacja. Tym razem Milos z biska wysoko nad bramką
17' Chóralne śpiewy na trybunach
15' Powinno być 2:0. Terpiłowski w doskonałej sytuacji, ale bramkarzu gości górą, Ładnym długim podaniem popisał się Pawłowski.

12' Miedź próbuje odrabiać straty, ale Widzew gra pewnie w defensywie
10' Goście wyraźnie wytrąceni z rytmu, widać, że stracony gol podciął im skrzydła

8' GOL, GOL, GOL Pawłowski. Widzewiak popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego i gospodarze prowadzą 1:0
7' Na razie bez klarownych sytuacji bramkowych z obydwu stron
4' Błąd Ravasa i było groźnie pod widzewską bramką
2' Dynamiczny początek z obydwu stron
1' Widzew w czerwonych strojach
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
Godz. 20.28 Znów wypełnione po brzegi trybuny stadionu przy al. Piłsudskiego
Godz. 20.25 Warto przypomnieć, że w I lidze to Miedź zajęła wyższe miejsce, wyprzedzając drugi Widzew aż o 15 punktów. Jednak w ekstraklasie to łodzianie są w czołówce, a drużyna z Legnicy zamyka tabelę ekstraklasy!

Godz. 20.20 Widzew w minionej kolejce pokonał na własnym stadionie z Zagłębie Lubin 3:0. Gole w tym meczu zdobyli Martin Kreuzriegler, Ernest Terpiłowski i Marek Hanousek.
Godz. 20.15 W minionej serii spotkań legniczanie zremisowali u siebie z Cracovią 1:1,a gola dla Miedzi zdobył Angelo Henriquez.
Godz. 20.10 Widzew jest na czwartym miejscu w tabeli i do drugiej Wisły Płock oraz trzeciej Legii Warszawa traci zaledwie punkt.
Godz. 20.05 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: Wasyl Łytwynenko (72), Bożidar Czorbadżijski (3), Mateusz Żyro (4), Juljan Shehu (6), Karol Danielak (8), Juliusz Letniowski (10), Patryk Lipski (20), Łukasz Zjawiński (29, M), Kristoffer Normann Hansen (77).
Godz. 20 Miedź w 12 meczach ekstraklasy wygrała tylko raz, a na kolejny triumf czeka od 27 sierpnia.
Godz. 19.55 Dzisiejszy mecz sędziuje Sebastian Krasny z Krakowa.
Godz. 19.45 Miedź zacznie w takim składzie: Mateusz Abramowicz (31) - Hubert Matynia (3), Levent Gulen (5), Jose Angelo Henriquez Iturra (7), Victor Martinez Moya (8), Maxime Dominguez (10), Santiago Lara Naveda (15), Michael Kostka (17, M), Jurich Carolina (23), Nemanja Mijuskovic (25, K), Olaf Kobacki (79).

Godz. 19.35 Mecz Widzewa z Miedzią Legnica to jedyny piątkowy pojedynek 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy
Godz. 19.24 Widzew zacznie dzisiejszy mecz w takim składzie: Widzew Łódź: Henrich Ravas (26) - Serafin Szota (5), Mato Milos (7), Jordi Sanchez Ribas (9), Ernest Terpiłowski (13), Dominik Kun (22), Bartłomiej Pawłowski (19), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Martin Kreuzriegler (33), Patryk Stępiński (95).

Mecz Widzewa z Miedzią to spotkanie beniaminków, którzy znajdują się w skrajnie różnych nastrojach. Łodzianie tuż za podium w ekstraklasowej tabeli, Miedź jest jej przysłowiową czerwoną latarnią. Fatalna passa piłkarzy z Legnicy zakończyła się zmianą trenera. Czy nowy szkoleniowiec znajdzie sposób na Widzew? Oby nie.

Świetnie w ostatnim czasie grający Widzewiacy wydają się twardo stąpać po ziemi. Trener Janusz Niedźwiedź nie popada w hurraoptymizm.

Skupiamy się na kolejnym meczu. Jeśli będziemy patrzeć na tabelę i to, ile mamy punktów, to droga donikąd - mówił podczas spotkania z dziennikarzami - Musimy grać swoje i doskonalić to, co już udało nam się wypracować

Widzew Miedź od godziny 20.30. Zapraszamy na naszą relację na żywo

Muszą znać wiele języków, potrafią odnaleźć się każdej, nawet ekstremalnej sytuacji. Do tego są piękne, nieraz ładniejsze niż zawodowe modelki. Tak... mowa o stewardesach. Aby zostać jedną z nich, trzeba przejść złożony proces rekrutacyjny. Wybierane są tylko najlepsze. My postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się damska obsługa samolotów na liniach lotniczych z całego świata.ZOBACZ ZJDĘCIA PIĘKNYCH STEWARDES - KLIKNIJ TUTAJZOBACZ ŚLICZNE I SEKSOWNE STEWARDESY - KLIKNIJ DALEJ

Najseksowniejsze stewardesy! GALERIA ZDJĘĆ. Są mądre, śliczn...