Plebiscyt Sportowiec Roku 2021. Głosowanie na mecie. Czekamy na wybór kapituły

Dobiegł końca plebiscyt Sportowiec Roku 2021. Głosować można było na każdego zgłoszonego kandydata. Kto wygrał i które miejsca w ogólnopolskim finale zajęli reprezentanci województwa łódzkiego.

Głosować można było na naszej stronie:

Wybieraliśmy Sportowca Roku w kategorii kobiet, Sportowca Roku w kategorii mężczyzn, Trenera Roku, Sportowe Odkrycie Roku i Drużynę Roku. Najpierw kandydaci rywalizowali na poziomie powiatów, później zwycięzcy przeszli do finału wojewódzkiego. Przechodząc do finału, kandydaci zachowali głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.

W trzecim etapie głosowania najlepsi z najlepszych rywalizowali w ogólnopolskim finale. Głosowanie w nim zakończyło się 18 stycznia. Kto zajął miejsca na podium i które lokaty zajęli reprezentanci naszego regionu?

Miejsce na najniższym stopniu podium w rankingu Trener Roku zajął Włodzimierz Łuczyński. To trener strzelectwa sportowego. Założyciel i od początku istnienia (15 lat) prezes Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego. Aktywny zawodnik. Nieustannie poświęca się rozwojowi dyscypliny w Polsce. Twórca nowych konkurencji. W roku 2021 dzięki niemu PSSW stało się klubem afiliowanym amerykańskiej organizacji westernowego strzelectwa konnego. Wychowawca kolejnych pokoleń zawodników, którzy podobnie jak on sam zdobywają medale na arenie krajowej i międzynarodowej.

Tuż za podium w klasyfikacji Sportowiec Roku kobiety uplasowała się Anna Baczyńska. To najlepsza zawodniczka XV Otwartych Mistrzostw Polski w strzelectwie westernowym. Mistrzyni Polski w kilku konkurencjach. Ubiegłoroczna srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Czech. Pierwsza w historii mistrzyni Polski w Westernowym Strzelectwie Konnym (Cowboy Mounted Shooting) - strzelanie z rewolwerów z konia. Dwukrotną medalistka Mistrzostw Europy w strzelectwie westernowym.

Piąte miejsca zajęły ponadto: Natalia Koprowska z Pabianic, uprawiająca łucznictwo konne oraz koszykarki Widzewa.

Oto ostateczne wyniki:

Sportowiec Roku kobiety

1. Julia Kocimska, judo, UKS Judo Tuliszków

2. Magdalena Trojnar, piłka siatkowa, Płomień Sosnowiec

3. Weronika Kwapisiewicz, taekwon-Do, UKS Taekwon-Do Świętochłowice

Reprezentantki naszego regionu:

4. Anna Baczyńska, strzelectwo westernowe, Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego