Widzew - Odra 2:1. Widzew wygrał dla pierwszych mistrzów. Paweł Tomczyk strzelił jak Grzegorz Lato. Zdjęcia

Niezapomniana legendarna wręcz Grażyna Dziegiecka też była gościem jubileuszu Widzewa Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłka nożna. Widzew na pożegnanie z kibicami wygrał z Odrą Opole. Widzewiacy dobrze zaczęli i dobrze skończyli.

To była wygrana na otarcie łez. Wierzymy, że następny sezon zostanie zakończony awansem do ekstraklasy. Widzew będzie walczyć już bez Marcina Robaka. Teraz czekamy na ogłoszenie nowego inwestora.
W dniu meczu klub obchodził jubileusz 40-lecia pierwszego tytułu mistrzowskiego. Na murawę przed meczem wyszły dawne gwiazdy łódzkiego klubu i ich żony. Jubileuszowe piłki trafiły do kibiców na trybunach. Na zewnętrznej stronie trybuny D pojawiły się wielkie banery z wizerunkami trenera Jacka Machcińskiego oraz jego mistrzowskiej drużyny.
Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. W 2 minucie Kacper Gach zagrał z lewej przed bramkę, a tam niepilnowany Dominik Kun wślizgiem dopełnił formalności. Goście wyrównali w 24 minucie. Seria błędów łodzian. Fatalne wyprowadzenie piłki przez bramkarza Widzewa. Za krótko podał do Patryka Stępińskiego. Piłkę przejął Konrad Nowak i oddał płaski, a co gorsza celny strzał z 13 metrów.
Widzewiacy mieli okazje, ale i goście (Tomas Mikinić trafił w słupek w 44 minucie).
Po godzinie gry nastąpiło pożegnanie Marcina Robaka. Został zmieniony, a koledzy z drużyny utworzyli szpaler. Kibice skandowali nazwisko króla strzelców.
Kiedy wydawało się, że padnie remis, Konrad Reszka wybił daleko piłkę, jej lot przedłużył Karol Czubak i w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Tomczyk. Przerzucił piłkę nad bramkarzem i głową wpakował piłkę do pustej bramki, niczym Grzegorz Lato w meczu z Holandią w 1975 roku. Ale kto to jeszcze pamięta...

Widzew Łódź – Odra Opole 2:1 (1:1)

Gole: 1:0 Dominik Kun (2), 1:1 Konrad Nowak (24), 2:1 Paweł Tomczyk (87). Sędziował: Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Kmita, Poczobut - Kostrzycki. Widzów: 4154.
Widzew: Vjaceslavs Kudrjavcevs (46, Konrad Reszka) - Patryk Stępiński (87, Dawid Owczarek), Michał Grudniewski, Caique, Kacper Gach - Jakub Kmita (46, Piotr Samiec-Talar), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Marek Hanousek, Dominik Kun (72, Paweł Tomczyk) - Marcin Robak (62, Karol Czubak). Trener: Marcin Broniszewski.
Odra: Błażej Sapielak - Kacper Tabiś, Miłosz Trojak, Konrad Kostrzycki, Łukasz Winiarczyk - Tomas Mikinić (87, Antoni Klimek), Szymon Drewniak, Maciej Wróbel, Rafał Niziołek (83, Michał Surzyn), Konrad Nowak - Adam Żak (61, Dawid Czapliński). Trener: Piotr Plewnia.