Widzew - PGE GKS Bełchatów 1:1 (ZDJĘCIA)

Marek Kondraciuk
Radość zdobywców bramki
Radość zdobywców bramki Krzysztof Szymczak
[b]Widzew - PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:0)[/b] 1:0 Piotr Grzelczak (34), 1:1 Dawid Nowak (86).

Widzew: Kaniecki - Budka, Madera, Bieniuk, Dudu - Oziębała, Broź, Panka, Ostrowski (77, Nakoulma) - Grzelczak, Sernas (87, Dzalamidze). Trener: Czesław Michniewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIA: WIDZEW ZAMKNAŁ TRYBUNĘ DLA GOŚCI

Bełchatów: Sapela - Fonfara, Drzymont, Lacić, Popek - Wróbel 56, da Silva), Mysiak, Cetnarski, Baran (43, Komołow), Małkowski (56, Kuświk) - Nowak. Trener: Maciej Bartoszek.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).
Żółte kartki: Broź, Oziębała (obaj Widzew) - Popek, de Silva, Nowak (wszyscy GKS)

6 minuta - pierwsza groźna akcja Widzewa. Piotr Grzelczak minął z lewej strony Marcina Drzymonta, ale podanie do Darvydasa Sernasa było niedokładne.
Przez pierwszy kwadrans gra toczy się głównie w środku pola, a piłkarze obu drużyn często przerywają akcje rywali faulami.

28 min - Piotr Grzelczak uderzył z dystansu lewą nogą (podobnym strzałem zdobył bramkę w Białymstoku) i Łukasz Sapela z trudem obronił.

34 min - gol dla Widzewa. Po zagraniu Adriana Budki piłkę wybija na rożny Mate Lacić. Z rogu dośrodkowuje Budka, główkuje pod bramkę Jarosław Bieniuk, a stojący tyłem do bramki Piotr Grzelczak kieruje piłkę z bliska do siatki.

39 min - Mysiak fauluje 25 m od bramki Grzelczaka. Dudu strzela z wolnego w mur, a uderzenie Przemysława Oziębały pod poprzeczkę z najwyższym trudem broni Łukasz Sapela.

43 min - zmiana w GKS. Ostro grającego Grzegorza Barana zmienia Paweł Komołow.

Sędzia Dawid Piasecki kończy pierwszą połowę.

Początek drugiej połowy. W 50 min żółta kartka dla Jacka Popka za faul na Przemysławie Oziębale.

56 min - W GKS Grzegorz Kuświk wchodzi za Macieja Małkowskiego, a Marcus da Silva za Tomasza Wróbla.

68 min - szansa na wyrównanie dla Bełchatowa. Dawid Nowak, po błędzie Dudu, strzela w słupek.

73 min - silny strzał Krzysztofa Ostrowskiego z ponad 20 m i wspaniała parada Łukasza Sapeli.

75 min - żółta kartka dla Marcusa da Silvy za faul na Adrianie Budce.

77 min - zmiana w Widzewie, Naloulma wchodzi za Ostrowskiego.

81 min - po zagraniu Łukasza Brozia sam na sam z Sapelą jest Darvydas Sernas i strzela nad bramką.

81 min - nie minęła minuta i Sernas w niemal identycznej sytuacji i strzela... też identycznie, nad poprzeczką.

82 min - Dawid Nowak zdobywa gola, ale sędzia odgwizdał spalonego i ukarał bełchatowianina kartką za strzał po gwizdku.

86 min wyrównujący gol. Z rożnego dośrodkował Mateusz Cetnarski, a Dawid Nowak pięknym strzałem lewą nogą z woleja pokonał Bartosza Kanieckiego.

89 - niewykorzystana szansa Nakoulmy. Drybluje w polu karnym, zwodzi obronę, ale strzela prosto w ręce Łukasza Sapeli.

90 min - sędzia przedłużył mecz o 3 minuty.

90+1 - w zamieszaniu strzela Dawid Nowak - nad bramką.

90+2 - dynamiczny rajd Cetnarskiego zatrzymuje faulem Oziębała i dostaje żółtą kartkę.