Widzew - Piast 2:3. Najpierw słaba gra łodzian, ale do końca były emocje

Tomasz Jabłoński
O godzinie 15 Widzew gra z Piastem Gliwice. Kibice nie mają wątpliwości, że katastrofalną serię porażek i remisów wreszcie trzeba przerwać. Ale przed łodzianami kolejny trudny mecz. Piast ostatnio nabrał wiatru w żagle i na pewno postawi bardzo trudne warunki.

Widzew Piast na żywo

Wynik meczu Widzew Piast 2:3

Koniec meczu. Niestety, Widzew przegrał 2:3. To był mecz o dwóch obliczach. Najpierw Widzew grał fatalnie, a w ostatnich minutach fenomenalnie. Szkoda, że nie udało się wyrównać.
90+4 min. Tomasiewicz zagrał ręką, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia
90+4 min. Doskonała końcówka w wykonaniu obu drużyn. Róg dla Piasta
90+3 min. Kreuzriegler wywalczył róg. Zabrakło strzału po dośrodkowaniu
90+2 min. Widzew gra o remis. Strzelał Hansen, wybija Mosór
90+1 min. Sędzia przedłuża mecz o 5 minut
90 min. Mucha strzelił tuż nad bramką, mieliśmy wielkie szczęście
88 min. Piast w opałach, widzewiacy atakują
87 min. Shehu mógł wyrównać, Plach broni i wybija piłkę na róg
87 min. Wielkie emocje na Widzewie. Czy łodzianie jeszcze raz zaatakują skutecznie?
83 min. Widzew walczy do końca. Pawłowski strzelił z rywalem na plecach z odległości kilku metrów pod poprzeczkę. Kibice szaleją ze szczęścia
80 min. Broni Wrąbel. Schodzi Szota, wchodzi Czorbadżisjki
77 min. Bramkę dla Widzewa strzela Letniowski. Uderzył zza pola karnego, a Plach popełnił błąd
76 min. Zmiany w drużynie Widzew Łódź. Schodzą Kun i Zjawiński, na boisku pojawiają się Hansen i Zieliński
72 min. Róg dla Widzewa. Felix wbił piłkę, Kun popełnił błąd, Pyrka wyszedł sam na sam i strzelił trzeciego gola
71 min. Goście kontrolują przebieg meczu, zbytnio się nie angażując
68 min. Letniowski faulował Tomasiewicza
67 min. Kreuzriegler na róg
66 min. Zmiana w Widzewie: Letniowski za Terpiłowskiego. W Piaście Kirejczyk za Wilczka
65 min. Róg dla Widzewa
64 min. Czerwiński ukarany żółtą kartką
63 min. Hanousek głową, nad bramką Piasta
60 min. Zjawiński źle przyjął podanie
58 min. Nie ma przełomu w grze drużyny Widzewa
55 min. Wilczek strzelał zza pola karnego, miał dużo czasu, zabrakło kilkanaście centymetrów
54 min. Ameyaw dośrodkował za mocno
53 min. Shehu stracił piłkę
52 min. Z dystansu próbował Mosór
50 min. Co wy robicie, RTS, co wy robicie - kolejny okrzyk z trybun niezadowolonych fanów Widzewa
49 min. Szota wybił piłkę poza boisko. Walczysz Widzew, walczysz - skandują kibice
47 min. Róg dla Widzewa. Do dośrodkowania skoczył Hanousek, ale faulował
Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w Widzewie: Shehu za Ciganiksa
Koniec pierwszej połowy. Widzew został dwukrotnie trafiony i naszą drużynę żegnają przeraźliwe gwizdy kibiców. Czy można liczyć na cud w drugiej połowie? W przerwie zaprezentują się mażoretki z Drezdenka, będzie lepsze widowisko niż gra piłkarzyków z Łodzi
45+3 min. Zjawiński faulował Mosóra
45+2 min. Gra toczy się w środku. Widzew jest bezradny, a Piast kontroluje przebieg meczu
45 min. Sędzia przedłuży pierwszą połowę o 4 minuty
44 min. Kolejne dośrodkowanie dla Zjawińskiego, ale znów efektu nie było
43 min. Zjawiński strzelał głową, dwa metry obok bramki
42 min. Pawłowski dogrywał w pole karne, ale nikt nie przejął piłki
41 min. Kibice wspierają piłkarzy Widzewa, ale łodzianie nadal grają bez wiary w sukces
37 min. Widzew grać, k... mać - bardzo głośno skandują kibice. Sprawdzano akcję, ale sędziowie uznali, że wszystko było OK
36 min. GOL DLA PIASTA. Dziczek z 25 metrów strzelił do siatki, po drodze piłka odbiła się jeszcze od Wilczka i zmyliła Wrąbla.
35 min. Róg dla Widzewa. Terpiłowski strzelał z woleja, Plach sparował piłkę
34 min. Mosór zablokował piłkę po strzale Zjawińskiego
33 min. Chrapek strzelał na bramkę Wrąbla, jednak za wysoko
32 min. Ameyaw dośrodkował, nikt nie zamknął akcji
30 min. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie meczu piłkarze Widzewa strzelili 21 października 2022 roku. Było to spotkanie z Miedzią Legnica w Łodzi, a gola w 8 minucie gry strzelił Bartłomiej Pawłowski. W następnych meczach łodzianie strzelili 12 goli - wszystkie dopiero w drugich połowach spotkań.
29 min. Zjawiński ukarany żółtą kartką
28 min. Sędzia wznowił grę
27 min. Trener Janusz Niedźwiedź wykorzystuje przerwę i udziela wskazówek swym podopiecznym
24 min. Ze względu na dym z rac, sędzia przerywa spotkanie
22 min. GOL DLA PIASTA. Ciganiks stracił piłkę przed polem karnym, w końcu piłka trafia do niepilnowanego Tomasiewicza, który przymierzył i strzelił gola
21 min. Terpiłowski czysto zatrzymany przez Dziczka
20 min. Szota faulował Chrapka, na szczęście nie ma kartki
17 min. Dobre dośrodkowanie Chrapka, trochę za mocne
16 min. Róg dla Widzewa. Felix wybił piłkę po dośrodkowaniu Ciganiksa
14 min. Piast jest częściej przy piłce
12 min. Wilczek próbował strzelać z woleja, Szota zablokował to zagranie
10 min. Obie drużyny walczą w środku pola
8 min. Główkował Wilczek, ale niecelnie
7 min. Pyrka strzelał z 18 metrów, mamy róg dla Piasta
4 min. Po dośrodkowaniu Ciganiksa strzelał głową Zjawiński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką
4 min. Głośny doping kibiców Widzewa robi wrażenie
2 min. Dośrodkowaną piłkę wybił Stępiński
2 min. Ameyaw strzelał z pola karnego, pierwsza interwencja Wrąbla. Róg dla Piasta
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy

Godz. 14.58: Piłkarze już na płycie. Na stadionie rozlega się hymn Widzewa - taniec Eleny.

Godz. 14.55. Bohaterowie meczu sprzed lat z Juventusem wyszli na boisko. Kibice biją brawo i krzyczą: Dziękujemy. Zaprezentowano tablicę pamiątkową, która pojawi się na stadionie.

Godz. 14.50: Za żółte kartki pauzuje Mateusz Żyro, zagrożonych odsunięciem od następnego meczu jest pięciu widzewiaków, którzy mają na koncie po trzy kartki: Marek Hanousek, Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Serafin Szota, Ernest Terpiłowski.

Godz. 14.50: Po ostatnich meczach tej kolejki PKO Ekstraklasy Widzew spadł na ósme miejsce w tabeli - ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową

Godz. 14.45: Poza kadrą Widzewa znaleźli się: Wasyl Łytwynenko, Mateusz Żyro, Jordi Sanchez Ribas, Filip Zawadzki, Patryk Lipski, Adam Dębiński, Ignacy Dawid i Fabio Nunes.

Godz. 14.40: Piast do niedawna nie był pewny utrzymania w PKO kstraklasie (po 14 kolejce, gdy doszło do zmiany trenera był trzeci od końca), a dziś wyprzedza Widzew. Drużyna trenera Aleksandra Vukovicia ma jeden punkt więcej od Widzewa. Piast jest trzecią drużyną rundy wiosennej (23 punkty, za Legią 25 i Rakowem 24). Widzew natomiast wyprzedza tylko trzy drużyny w tabeli wiosny: Wisłę, Miedź i Stal.

Godz. 14.35: Kibice już dawno nie mieli powodów do radości na swoim stadionie, a trzy porażki z rzędu przy al. Piłsudskiego to jakiś horror. Po raz ostatni Widzew odniósł zwycięstwo 17 lutego, kiedy to pokonał Śląsk Wrocław 1:0.

Godz. 14.30: Niedzielne spotkanie nie ma wyraźnego faworyta. Kurs na wygraną Widzewa Łódź wynosi najczęściej 2,65. W przypadku ewentualnego zwycięstwa Piasta Gliwice jest to 2,90.

Godz. 14.25: Mecz będą sędziować Daniel Stefański (Bydgoszcz) – Dawid Golis, Michał Obukowicz,

Godz. 14.20: Piast zagra w składzie: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Ameyaw, Chrapek, Felix – Wilczek.
Rezerwowi: Szymański – Munoz, Holubek, Mokwa, Mucha, Hateley, Kirejczyk, Sobczyk.

Godz. 14.15: Przed meczem uhonorowani będą bohaterowie meczów z Liverpoolem i Juventusem. w 40. rocznicę tamtych wydarzeń na stadion przyjechali: Mirosław Tłokiński, Krzysztof Kamiński, Marek Filipczak, Andrzej Grębosz, Wiesław Wraga, Władysław Żmuda, Tadeusz Świątek, Roman Wójcicki.

Godz. 14.10: Wydarzeniem jest powrót do bramki Jakuba Wrąbla, który po raz ostatni zagrał 13 marca 2022 roku z Górnikiem w Polkowicach. Później doznał kontuzji i teraz wraca do drużyny.

Godz. 14.05: Widzew zagra w składzie: Wrąbel - Stępiński, Szota, Kreuzriegler - Milos, Kun, Hanousek, Ciganiks - Terpiłowski, Pawłowski - Zjawiński.
Rezerwowi: Ravas, Czorbadżijski, Shehu, Letniowski, Kempski, Sypek, Zieliński, Hansen.

Cierpliwość kibiców Widzewa w ostatnich tygodniach została wystawiona na bardzo ciężką próbę. Łodzianie w każdym meczu zbierają lanie od przeciwników. Po każdym meczu trener i piłkarze tłumaczą, że w kolejnym wreszcie zagrają na miarę oczekiwań, ale nie udaje im się spełnić tych obietnic. Może dziś wreszcie się uda?

- Musimy poprawić koncentrację w pierwszych minutach. Poza tym, swoim graniem chcemy wprowadzić jedną rzecz i tu nie chodzi tylko o koncentrację. W każdym meczu tworzymy sytuacje. Z Rakowem były dwie, z innymi rywalami też było kilka. Potrzeba nam jeszcze więcej nastawienia, że jeśli idziemy na bramkę, to całym sobą. Razem z koncentracją, potrzebną do finalizacji akcji - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Janusz Niedźwiedź.

Piastr Gliwice w ostatnich 7 meczach aż 6 z nich wygrał. Przed Widzewem trudne zadanie, ale łodzianie zaczną wreszcie wykorzystywać stwarzane przez siebie sytuacje, 3 punkty powinny zostać w Łodzi.

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...