Widzew - Polonia 2:0 Róg = gol. Celna główka Falona. Zmiana = gol. Joker Pieńkowski

Radość po drugim golu: Robert Demjan, Marcin Pieńkowski, Marek Zuziak i Mateusz Michalski Łukasz Kasprzak
Widzew Łódź pokonał Polonię Warszawa w meczu sześciokrotnych mistrzów Polski. Asysta i gol Marka Zuziaka. Radosław Sylwestrzak stracił przytomność i trafił do szpitala.

Lider Widzew z trzecią w tabeli Polonią Warszawa, czterokrotny mistrz Polski kontra dwukrotny mistrz - to dwie wizytówki, które nadały meczowi na stadionie przy al. Piłsudskiego rangę szlagieru. O randze widzewskiego wydarzenia świadczyła też transmisja meczu w ogólnopolskiej telewizji. W parze z Mikołajem Madejem mecz komentował wiedzący o Widzewie wszystko i jeszcze więcej Arkadiusz Stolarek, widzewski Jan Ciszewski lub Dariusz Szpakowski.

Na trybunach zasiadło ponad 500 widzów drużyny Czarnych Koszul, klubu który przeżywa trudności organizacyjne. Piłkarze wyszli na mecz w koszulkach z napisem: „Lata tradycji, dni do upadku”. Inne zgoła nastroje panują w Widzewie. Łódzkie koszulki powinny nosić taki napis: „Lata tradycji, dni do powrotu na tron”.

Pierwszy strzał oddał Robert Demjan w 12 minucie meczu. Mateusz Tobjasz bez kłopotów złapał piłkę. Dwie minuty później Widzew uzyskał prowadzenie. Już w poprzednich meczach Widzew pokazał, że rzuty rożne są jego silną stroną. I po kolejnym rogu strzelili gola Polonii. Co więcej głową bramkę strzelił Kacper Falon (171 cm). Nie potrafił zatrzymać widzewiaka Piotr Maślanka (172 cm). Piłka odbiła się jeszcze od słupka bramki Polonii i wpadła do siatki. Palce lizać.

Kacper Falon po golu zachęcał do jeszcze większego dopingu widzewską publiczność, widać, że ten piłkarz ma prawdziwie widzewski charakter.

W 20 minucie piłka po odbiciu od pięści bramkarza Polonii i twarzy Mateusza Michalskiego wpadła do siatki gości, ale sędzia wcześniej odgwizdał pozycję spaloną. Każdy róg oznaczał alarm pod bramką Polonii. W 29 minucie Marek Zuziak strzelał zza pola karnego tuż nad bramką Polonii. Byłby piękny gol.

W 59 minucie wszedł na boisko Marcin Pieńkowski i sześć minut później dzięki jokerowi Widzew strzelił drugiego gola. Zmiennik przechwycił piłkę w środku boiska, Mateusz Michalski popędził na bramkę gości i w sytuacji sam na sam podał do jeszcze lepiej ustawionego Marka Zuziaka, który strzelił do pustej bramki.

Na kwadrans przed końcem po zderzeniu głowami z Mariuszem Marczakiem stracił przytomność Radosław Sylwestrzak. Zabrano go do szpitala. W niedzielę ma wrócić do domu.

Widzew wygrał zasłużenie po ciekawym meczu. Wyścig z Lechią Tomaszów trwa. O awansie zdecyduje bezpośredni mecz w Łodzi.

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 2:0 (1:0)