Widzew przegrał po walce w Gorzowie, ale zwycięstwo nad Wisłą w Krakowie pozwoli na wielką radość

Atakuje Julia Drop
Atakuje Julia Drop Krzysztof Szymczak
Koszykówka. W Gorzowie się nie udało, ale jeszcze jedna szansa awansu koszykarek CosinusMed Widzewa do ósemki pozostała. Trzeba jeszcze wygrać ostatni mecz w Krakowie i liczyć na porażkę Politechniki Gdańskiej.

W Gorzowie widzewiankom się nie udało zwyciężyć, choć po pierwszej kwarcie taka nadzieja istniała. Po sześciu minutach gry łodzianki prowadziły 15:8. Jeszcze w połowie drugiej kwarty podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego przeważały 31:24, później 34:31, ale od tego momentu straciły sześć oczek, nie zdobywając ani jednego.
Jeszcze raz w trzeciej kwarcie łodzianki uzyskały przewagę 43:42 i 53:49. Przed ostatnią częścią przegrywaliśmy 57:58. Gospodynie uciekły na początku ostatniej kwarty na siedem punktów i dowiozły tę przewagę do końca. Widzewianki pokazały, że potrafią grać z najsilniejszymi.
W ostatniej kolejce Widzew gra z Wisłą w Krakowie i jeśli wygra, a Politechnika Gdańska przegra ze Ślęzą Wrocław, łodzianki awansują do play-off. To realne.

Basket Liga Kobiet: Enea Gorzów Wlkp - CosinusMED Widzew Łódź 82:72 (15:19, 22:15, 21:23, 24:15)
Widzew: Taylor Emery 18, Jazmine Davis 13, Julia Drop 11, Monika Jasnowska 10, Katarina Vucković 8, Klaudia Gertchen 7, Ewelina Gala 5. Trener: Wojciech Szawarski.
Pozostałe mecze: Artego Bydgoszcz - AZS Uniwersytet Gdański 73:81, Wisła Kraków - DGT Politechnika Gdańska 66:55, Enea AZS Poznań - Arka Gdynia, Energa Toruń - CCC Polkowice, Ślęza Wrocław - Pszczółka Lublin.