Widzew - Ruch 1:0. Daniel do Daniela i pierwsza wygrana Widzewa. Zdjęcia

Bramkarz Ruchu Jakub Bielecki dokonywał takich rzeczy w bramce po atakach widzewiaków Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłka nożna. Czwartym sparingpartnerem Widzewa tej zimy był Ruch Chorzów.

Po porażkach z Siarką Tarnobrzeg 1:3 i Chojniczanką 1:2 oraz remisie z Unionem Berlin 0:0, podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo - pokonali Ruch Chorzów 1:0.
Na Łodziance w pierwszym składzie Widzewa zabrakło m.in. Jakuba Wrąbla, Patryka Stępińskiego, Marka Hanouska, Pawła Zielińskiego, Karola Danielaka i Bartosza Guzdka.
Mecz rozpoczął się z dwudziestominutowym opóźnieniem, bo zimowe warunki drogowe zatrzymały chorzowian.
Obie drużyny największą uwagę poświęcały na grę defensywną. Akcje obu zespołów przerywane były przed polami karnymi. Mało było składnych akcji, które mogłyby przynieść gola.
Odważnie grał Kamil Machałek, który w 75 minucie strzelił zza pola karnego tuż nad bramką Ruchu. Dwie minuty później padł gol dla Widzewa. Na linii pola karnego powalczył z rywalami Daniel Tanżyna, piłka trafiła do Daniela Villanuevy, który strzelił wcale nie mocno, płasko po ziemi, ale bramkarz Ruchu dał się zaskoczyć.
Daniel Tanżyna, który jako jedyny grał pełne 90 minut (nie wystąpił w Berlinie), często angażował się w akcje ofensywne i taki jego wypad przyniósł jedynego gola.
W odpowiedzi Filip Żagiel strzelił groźnie z wolnego z odległości 17 metrów, na szczęście Jakub Wrąbel efektownie obronił.
W ostatnich sekundach Widzew mógł strzelić drugiego gola, lecz zabrakło milimetrów.

Widzew – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
1:0 - Daniel Villanueva (77)
Widzew: Konrad Reszka – Daniel Tanżyna, Krystian Nowak (46, Patryk Stępiński), Martin Kreuzriegler (61, Adam Dębiński) – Dawid Owczarek (61, Paweł Zieliński), Kacper Karasek (46, Karol Danielak), Dominik Kun (32, Daniel Chwałowski, 61, Marek Hanousek), Kristoffer Hansen (46, Daniel Villanueva), Radosław Gołębiowski (46, Fabio Nunes) – Mattia Montini (46, Bartosz Guzdek), Przemysław Kita (46, Kamil Machałek). Trener: Janusz Niedźwiedź.

Już tylko kilka dni pozostało dotychczasowym posiadaczom karnetów na przedłużenie swoich abonamentów na rundę wiosenną sezonu 2021/2022 Fortuna 1 Ligi. Etap ten kończy się 4 lutego.
Następnie po dwóch dniach przerwy technicznej w poniedziałek 7 lutego okazję do przedłużenia karnetu z możliwością zmiany miejsca otrzymają członkowie „Klubu 1910”, a od wtorku 8 lutego do środy 9 lutego włącznie przed taką szansą staną pozostali kibice. Po kolejnych dwóch dniach przerwy technicznej przyjdzie czas na sprzedaż otwartą. Jej start nastąpi 12 lutego i potrwa do 20 lutego lub do wyprzedania wszystkich karnetów. ą