Widzew - Stal 3:0. Koncert piłkarzy Widzewa. Łodzianie znów na fotelu lidera [ZDJĘCIA]

Tak cieszyli się piłkarze Widzewa po bramce Marcina Robaka. Za supersnajperem podążają Łukasz Kosakiewicz i Mateusz Możdżeń Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. Po remisowym meczu z GKS w Katowicach przyszedł kolejny mecz, którego wielu miało prawo się obawiać. Stal jednak nie istniała na tle koncertowo grającego Widzewa.

Przed meczem dotarła do łodzian informacja, że GKSKatowice wygrał w Siedlcach z Pogonią. My liczyliśmy, że będzie remis. Niestety, w takim wypadku konieczne było zwycięstwo łodzian nad Stalą Stalowa Wola. Później pojawiła się wiadomość bardziej korzystna z obozu rywala – Górnika Łęczna, zespół ten tylko zremisował ze Skrą w Częstochowie. Tak jak przewidywaliśmy.
Trener Marcin Kaczmarek musiał dokonać jednej zmiany w składzie – odsuniętego od drużyny za cztery kartki Marcela Gąsiora zastąpił Mateusz Możdżeń. rolę dżokera pełnił Rafał Wolsztyński, czyli siedział na ławce.
Stal zaczęła odważnie, bo to drużyna będąca w dobrej formie. Na szczęście widzewiacy szybko się obudzili.
W 8 minucie Mateusz Możdżeń poderwał drużynę do walki. Zaatakował, a chwilę później po klepce z Adamem Radwańskim w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali znalazł się Marcin Robak. Dawid Pietrzkiewicz wybiegł, skrócił kąt i odbił piłkę po strzale Marcina.
Dwie minuty później kolejnej okazji nasz snajper już nie zmarnował. Piłki nie potrafili wybić obrońcy gości, Henrik Ojamaa powalczył o nią, Szymon Jarosz główkował źle, w końcu Marcin Robak złożył się doskonale i z woleja z półobrotu wpakował piłkę do siatki.
Cieszy to przełamanie mistrza, wszak w Katowicach nie potrafił strzelić zwycięskiego gola.
Kibice byli szczęśliwi.
W 37 minucie Kornel Kordas wybił piłkę spod własnego pola karnego, zaatakował Adam Radwański, ale nie miał siły, by wygrać pojedynek biegowy z obrońcą Stali. Goście wybili piłkę, ale ta niefortunnie, że ponownie Kornel Kordas wyłuskał piłkę spod nóg rywala i podał wślizgiem do wracającego po poprzedniej akcji Adama Radwańskiego. Pomocnik łodzian przejął piłkę, wbiegł z nią w pole karne i z ostrego kąta huknął w krótki róg bramkarza pod poprzeczkę. Palce lizać.
W 40 minucie było już 3:0. Henrik Ojamaa dośrodkował, Konrad Gutowski zamykał akcję, ale posłał piłkę głową w poprzeczkę. Piłka odbiła się tak szczęśliwie, że spadła pod nogi Marcina Robaka, który z metra umieścił piłkę w siatce. Na takie emocje czekaliśmy od 24 listopada 2019 roku, kiedy to Widzew wygrał z Bytovią 4:0. W późniejszych meczach zawsze drżeliśmy o wynik.
Brawa kibiców żegnały piłkarzy Widzewa schodzących do szatni. Długo czekaliśmy na taką reakcję fanów.Wyobrażamy sobie, jak oddychał pełną piersią trener Marcin Kaczmarek, wokół którego zbierały się ostatnio czarne chmury. Jak wysoko mogła nosić głowę prezes Martyna Pajączek, która wytrzymała ciśnienie i nie pozwoliła zrobić krzywdy trenerowi i drużynie. Widzew odpłacił za to zaufanie z nawiązką.
Drugą połowę widzewiacy znów zaczęli na śpiąco. Piłkarze Stali kilka razy zagrozili bramce Wojciecha Pawłowskiego. Później gra się wyrównała. Strzelali: Henrik Ojamaa, Łukasz Kosakiewicz, Konrad Gutowski. Na grę Widzewa patrzyło się z przyjemnością. Kibice też koncertowali, dawno nie słyszeliśmy i nie widzieliśmy na tym stadionie śpiewów i tańców: „ Cztery trybuny”. Zadebiutował wychowanek Widzewa Filip Becht.
Widzew wrócił na fotel lidera. Ale nadal liczą się trzy drużyny. Do awansu jeszcze dwa kroki: w Rzeszowie i ze Zniczem w Łodzi. ą
Widzew Łódź – Stal Stalowa Wola 3:0 (3:0)
Bramki
1:0 - Marcin Robak (10)
2:0 - Adam Radwański (37)
3:0 - Marcin Robak (40)
Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).
Żółte kartki: Możdżeń - Witasik, Fidziukiewicz, Mroziński.
Widzów: 4502.
Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas (90, Filip Becht) - Konrad Gutowski (77, Robert Prochownik), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Adam Radwański (72, Rafał Wolsztyński), Henrik Ojamaa (65, Daniel Mąka) - Marcin Robak. Trener: Marcin Kaczmarek.
Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Bartosz Sobotka (46, Adam Waszkiewicz), Piotr Mroziński, Piotr Witasik, Szymon Jarosz, Piotr Zmorzyński - Szymon Jopek, Przemysław Stelmach (46, Krzysztof Kiercz), Dominik Chromiński (46, Michał Płonka) - Michał Fidziukiewicz (67, Bartłomiej Ciepiela), Kacper Śpiewak. Trener: Szymon Szydełko.
Pozostałe wyniki 32. kolejki II ligi
Pogoń Siedlce - GKS Katowice 0:2 (Michał Gałecki 68, Arkadiusz Jędrych 88). W 50. minucie Marcin Kozłowski II (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Mrozek obronił).
Elana Toruń - Resovia 2:2 (Filip Kozłowski 31, Mariusz Kryszak 37-k - Grzegorz Płatek 17, Serhij Krykun 41).
Górnik Polkowice - Znicz Pruszków 1:2 (Michał Bednarski 61 - Arkadiusz Pyrka 51, Paweł Moskwik 82)
Lech II Poznań - Gryf Wejherowo 5:0 (Filip Szymczak 9, 21, 37, Hubert Sobol 20, Paweł Tomczyk 66)
Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów 1:2 (Krzysztof Szewczyk 55 - Michael Ameyaw 6, Przemysław Lech 40)
Legionovia - Błękitni Stargard 0:1 (Hubert Krawczun 61)
Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 2:0 (Damian Michalik 24, Artur Pląskowski 38)
Skra Częstochowa - Górnik Łęczna 0:0 (czerwona kartka: Bartłomiej Kalinkowski (89. minuta, Górnik, za drugą żółtą)