Widzew - Stal 3:1. Na taki mecz długo czekali fani Widzewa. Brakowało tylko lądującego... UFO (Zdjęcia z meczu)

Grzegorz Gałasiński
Widzew - Stal 3:1. Na taki mecz, na taką postawę Widzewa kibice łódzkiej drużyny czekali bardzo długo. W spotkaniu ze Stalą było wszystko, co lubią fani futbolu: emocje, wiele walki, zmiany w wyniku i co najważniejsze zwycięstwo idoli po kilku słabszych meczach. Takie ważne przełamanie.

Miał rację red. Arkadiusz Stolarek mówiąc, że na Widzewie brakowało tylko tego, aby wylądowało... UFO.
Gwiazdy pojawiły się przed meczem. Trener Marcin Kaczmarek wystawił dwóch debiutantów: Wojciecha Pawłowskiego w bramce i Mateusza Możdżenia w pomocy.
Nowy bramkarz Widzewa szybko pokazał, że jest fachowcem pełną gębą. W 12 minucie po strzale Damiana Kostkowskiego i w 23 minucie po uderzeniu Piotra Głowackiego zaprezentował udane robinsonady.
Jednak nawet tak dobrze dysponowany bramkarz nie był w stanie uchronić Widzewa przed utratą pierwszej bramki. W 25 minucie z linii pola karnego strzelił Artur Pląskowski, złapał Wojciecha Pawłowskiego na wykroku i ten nie złapał piłki. Ale co robili obrońcy? Sebastian Zieleniecki doszedł do strzelca zbyt późno. Zabrakło też wsparcia Bartłomieja Poczobuta i Mateusza Możdżenia.
Obaj pomocnicy, którzy nie popisali się przy tej akcji, byli jednak wyróżniającymi się piłkarzami Widzewa. A jak potrafią grać – przekonać się mogliśmy niebawem.
Jedenaście minut po stracie gola, Widzew wyrównał. Daniel Mąka zagrał prostopadle do Łukasza Kosakiewicza, ten idealnie dośrodkował z prawej wprost do Rafała Wolsztyńskiego, który głową wpakował piłkę do bramki Stali.
W 50 min Konrad Gutowski wpakował piłkę do bramki Stali strzałem zza linii pola karnego. Sędzia uznał, że na linii strzału był Daniel Mąka, absorbował bramkarza Stali i był na pozycji spalonej.
Aż do 68 minuty kibice czekali na strzelenie drugiego gola. Najlepszy na boisku Łukasz Kosakiewicz zagrał w sposób rzadko spotykany na polskich boiskach. Z wolnego podał w pole karne do blisko ustawionego Daniela Mąki. Pierwsza próba strzału tego pomocnika była nieudana, ale poprawka trafiła do siatki. Ciekawe rozegranie wolnego. Łukasz Kosakiewicz brał udział we wszystkich akcjach Widzewa, włożył w mecz wiele serca i sił. Stał się wiodącą postacią. Może będzie grać w drugiej linii?
W 81 minucie miała miejsce kuriozalna sytuacja. Marcin Robak ograł rywala i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Minął także jego, ale pojawił się obok Rafał Wolsztyński. Obaj widzewiacy nie mogli zdecydować, który z nich strzeli do pustej bramki i w efekcie zmarnowali okazję.
Niesiony dopingiem wspaniałych kibiców, piłkarze Widzewa dążyli do powiększenia przewagi.W 83 minucie w pole karne w swoim stylu zawędrował Daniel Tanżyna i kiedy składał się do strzału, został powalony. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Marcin Robak. UFO nie wylądowało, ale to był kosmiczny Widzew.

Widzew Łódź - Stal Rzeszów 3:1 (1:1)