Widzew - Stomil 2:0. Kibice Widzewa wreszcie szczęśliwi. Gol Fundambu stadiony świata

Krzysztof Szymczak
To jest urok piłki. Już nikt w Widzewie nie pamięta o porażce w derbach, liczy się teraźniejszość i przyszłość. W Widzewie humory poprawił mecz ze Stomilem.

Cztery zmiany w składzie

Trener Enkeleid Dobi znów zmienił skład. W porównaniu z meczem derbowym zagrali: Daniel Tanżyna, Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń, Henrik Ojamaa, którzy zastąpili Michała Grudniewskiego, Dominika Kuna, Bartłomieja Poczobuta i Karola Czubaka.

Zmiany odmieniły zespół, ale też trzeba przyznać, że Stomil to jeden z najsłabszych zespołów pierwszej ligi.

W pierwszych 20 minutach Widzew miał ogromną przewagę - posiadanie piłki 72 do 28 procent dla Widzewa. Najaktywniejszy był Merveille Fundambu i on strzelił pierwszego gola w 32 minucie. Po podaniu głową Patryka Muchy, Merveille Fundambu popisał się pięknym technicznym strzałem i przewrotką pokonał bramkarza gości. Merveille Fundambu był bohaterem tego spotkania. Z miejsca stał się ulubieńcem kibiców Widzewa.

Marcin Robak ustalił wynik

Widzew był zespołem lepszym. W 57 minucie Carolina w polu karnym faulował Mateusza Michalskiego. Sędzia podyktował karnego, którego pewnie na bramkę zamienił Marcin Robak.
Wynik nie uległ już zmianie.
Kibice bili brawo swoim ulubieńcom.
Nadchodzi lepsza przyszłość dla Widzewa. Dwa następne mecze też rozegra na własnym boisku - z GKS Jastrzębie i Zagłębiem Sosnowiec. Wrzesień jeszcze może być piękny dla kibiców Widzewa.
O derbach już nikt nie pamięta, chociaż kibice skandowali pod koniec: Bartek Poczobut, wspierając swojego wojownika z derbów, który musiał zejść z boiska podczas meczu z ŁKS za czerwoną kartkę i w sobotę zagrać nie mógł.

Pierwsza wygrana pod wodzą trenera Enkeleida Dobiego.
Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 Merveille Fundambu (32), 2:0 Marcin Robak (58-k). Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa), żółte kartki: Fundambu, Nowak, Kosakiewicz, Mąka - Mosakowski, Szota.

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht - Mateusz Michalski (73, Daniel Mąka), Mateusz Możdżeń (90, Sebastian Rudol), Patryk Mucha, Merveille Fundambu (90, Michael Ameyaw), Henrik Ojamaa (46, Dominik Kun) - Marcin Robak (73, Karol Czubak). Trener: Enkeleid Dobi.

Stomil: Vjaceslavs Kudrjavcevs - Janusz Bucholc (79, Damian Sierant), Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Damian Byrtek, Jakub Staszak (46, Jakub Mosakowski) - Sam van Huffel, Maciej Spychała (69, Grzegorz Lech), Jonatan Straus, Koki Hinokio (79, Jakub Brdak) - Ņikita Kovaļonoks (46, Jurich Carolina). Trener: Adam Majewski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0