Widzew uległ w Gdyni, ŁKS gra we wtorek w Lesznie

Marek Kondraciuk
W poniedziałek w Gdyni walczyła Olga Żytomirska z Widzewa, we wtorek w Lesznie zagra Ugo Oha z ŁKS Krzysztof Szymczak
Czterema porażkami z rzędu zakończyły tegoroczną część rozgrywek koszykarki Widzewa, które w poniedziałek przegrały w Gdyni z mistrzem Polski Lotosem 64:91.

Mecz nie miał historii, bo podobnie jak dzień wcześniej w Toruniu jego losy zdeterminowała już pierwsza kwarta. Widzewianki przegrały ją różnicą 12 punktów (12:24) i choć w następnej były lepsze od rywalek o 5, to jednak nie zdołały już nawiązać walki.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Miodraga Gajicia miał drugi kryzys i przegrywał już tę ćwiartkę 8:22. W 27 min przewaga Lotosu wynosiła już 20 punktów (57:37) i taka utrzymała się na koniec kwarty (69:49).

Widzewianki przegrały walkę pod tablicami 34-41, a więc musiały szukać swojej szansy rzucając z dystansu. Niestety, to nie był ich dobry dzień. Trafiły bowiem tylko 3 razy na 13 rzutów.
8 stycznia Widzew wznowi rozgrywki w Poznaniu meczem z INEĄ AZS.

We wtorek o godz. 18 meczem z Tęczą w Lesznie zakończy tegoroczną fazę ligową ŁKS Siemens, który powróci na parkiet dopiero 15 stycznia, w arcyważnym spotkaniu z Odrą w Brzegu. Stawką tego meczu może być utrzymanie się w ekstraklasie. W pierwszej po Nowym Roku kolejce zespół trenera Piotra Neydera pauzuje.

W zespole dzisiejszego rywala łodziank Tęczy główne role grają Amerykanki: niska skrzydłowa Joy Cheek (20 punktów nieznacznie przegranym meczu z Wisłą 70:73), rozgrywająca Mercedes Fox-Greiffin i środkowa Shawn Goff, a trzon drużyny uzupełniają Polki Joanna Czarnecka, Elżbieta Mukosiej i Justyna Grabowska, która jeszcze w ubiegłym sezonie zdobywała punkty dla ŁKS.

Lotos Gdynia - Widzew 91:64 (24:12, 16:21, 29:16, 22:15)

Lotos: Swanier 18, Wright 17, Jujka 14, Mieloszyńska po 12, Tomiałowicz 7, Babkina, Bjelica, Irvin po 6, Tomiałowicz, Ziętara po 5, Misiuk, Sosnowska 0. Trener: Dariusz Raczyński.

Widzew: Szymczak-Górzyńska 16, Tondel 15, Żytomirska 12, Chomicka 8, Kenig 7, Okulska 4, Pawlak 2, Trojanowska 0. Trener: Miodrag Gajić.