Widzew w Bielsku bez Madery oraz Dudu

Bogusław Kukuć
Widzew w Bielsku zagra prawdopodobnie bez Dudu
Widzew w Bielsku zagra prawdopodobnie bez Dudu Krzysztof Szymczak
Wśród meldunków płynących z obozu Widzewa jest przewaga złych wieści. Problem dotyczy zagrożenia, że w niedzielnym meczu trzeciej kolejki z Podbeskidziem w Bielsku-Białej (początek godz. 14.30) łodzianie wystąpią bez dwóch swoich kluczowych piłkarzy Dudu oraz Sebastiana Madery.

Obaj nadal trenują indywidualnie, ale wystawienie ich w Bielsku niesie ryzyko pogłębienia urazu i wyeliminowania na dłużej. W meczu z Zabrzu Madera nie wystąpił i jakoś tę lukę na środku defensywy łodzianie zdołali zatuszować. Trzeba się liczyć z tym, że za Dudu na lewej obronie będzie grał z konieczności Łukasz Broź. Kapitan łodzian w spotkaniu z Górnikiem wywiązał sie z tej roli znakomicie, jakby pamiętał, że debiutował w ekstraklasie w barwach Widzewa także w meczu w Zabrzu i także na lewym skraju defensywy.

Teraz kolej na lepsze wiadomości. Cała czwórka widzewskich kadrowiczów wystąpiła w środowych meczach reprezentacji i ku zadowoleniu trenera Radosława Mroczkowskiego, żaden z nich nie doznał kontuzji. Reprezentanci dotarli z Okęcia i mieli pomeczowy rozruch oraz odnowę biologiczną. Dzisiaj już dołączą do kolegów i będą trenowali w godzinach niedzielnego meczu z Podbeskidziem.

Mindaugas Panka grał całą drugą połowę zwycięskiego meczu w Kownie z Armenią (3:0). Finlandia z Riku Riskim w wyjściowej jedenastce wygrała niespodziewanie 2:0 w Rydze z Łotwą, w której od 5 do 71 minuty wystąpił Jurijs Żigajevs. Nika Dżalamidze grał do przerwy w młodzieżówce Gruzji w meczu wyjazdowym z Mołdawią. Padł remis 2:2, a do przerwy rodacy widzewiaka prowadzili 1:0. Może napastnik łodzian grałby dłużej, ale ukarany został żółtą kartką za odkopnięcie piłki po gwizdku i trener nie czekał na czerwony kartonik bojowego napastnika.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland