Widzew - Wisła Płock 2:1. Piłkarze z al. Piłsudskiego zatrzymali lidera!

Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
Widzew Wisła na żywo - szlagierowy mecz w Sercu Łodzi
Widzew Wisła na żywo - szlagierowy mecz w Sercu Łodzi Polskapress
W spotkaniu siódmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew wobec ponad 17 tysięcy kapitalnie dopingujących kibiców pokonał w Łodzi Wisłę Płock 2:1 (1:0). Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia u siebie i zarazem pierwsza porażka lidera z Płocka. Gospodarze wygrali zasłużenie. Byli bardziej zdeterminowani, dokładniejsi, skuteczniejsi i waleczniejsi. Ozdobą meczu były bardzo ładne gole Danielaka oraz Pawłowskiego. W końcówce było nieco nerwowo po niezbyt odpowiedzialnym zachowaniu Kuna i karnym dla gości, ale wszystko zakończyło się po myśli czterokrotnych mistrzów Polski. Widzewiacy mają więc już na koncie dziesięć punktów. Swoje kolejne starcie o punkty rozegrają 4 września (17.30). Ich rywalem będzie w Poznaniu broniący tytułu mistrza Polski Lech. Jednak wcześniej, bo już w najbliższą środę, łodzianie powalczą w meczu w Pucharze Polski z drugoligowym KKS 1925 w Kaliszu (18.15).

Widzew Wisła na żywo

Wynik meczu Widzew Wisła 2:1

KONIEC MECZU - Widzew pokonuje Wisłę Płock 2:1. Emocji nie brakowało. Kibice łodzian mają wielkie powody do satysfakcji.
90+5 min - Świetny rajd Sancheza.
90+4 min - Pewna interwencja Ravasa.
90+2 min - GGGOOOLLL!!! Dla Wisły. Karnego pewnie wykonuje Davo. Widzew-Wisła 2:1.
89 min - Po starciu Kuna z Kolarem sędzia wspomaga się system VAR i dyktuje karnego dla Wisły.
87 min - Świetna interwencja Żyry.
85 min - Zmiany w Wiśle. Za Furmana wchodzi Mokrzycki, za Sekulskiego Kvocera, a za Wolskiego Kocyła.
83 min - Ravas łatwo radzi sobie ze strzałem Davo.
81 min - W polu karnym główkuje Kapaudi, ale czujnie zachował się Żyro.
79 min - Żółta kartka dla Hanouska.
77 min - Zmiana w Widzewie. Danielaka zastępuje Sypek.
74 min - Dzisiejszy mecz obserwuje z trybun 17004 kibiców.
71 min - Podwójna zmiana w Wiśle. Lesniak i Kolar zastępują Vallo i Rasaka.
70 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Letniowskiego zastępuje Hansen, a Pawłowskiego Szota.
69 min - Groźny strzał Nunesa z pola karnego.
63 min - Żółta kartka dla Kreuzrieglera.
58 min - Dwa strzały Wolskiego.
56 min - Dośrodkowuje Wolski, a z bliska główkuje Davo. Ale Ravas świetnie interweniuje.
54 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa. Pawłowski kapitalnym technicznym uderzeniem z prawej strony pola karnego z ostrego kąta zupełnie zaskoczył golkipera. Piłka po jego rękach wpada do siatki. Widzew-Wisła 2:0.
53 min - Żółta kartka dla Rasaka za faul na Nunesie.
51 min - Zablokowany strzał Sancheza.
50 min - Pierwsza żółta kartka w meczu. Dla Wolskiego za faul na Sanchezie.
48 min - Interwencja Stępińskiego.
47 min - Centruje Letniowski, piąstkuje Gradecki.
46 min - Dwie zmiany w Widzewie. Sanchez zastępuje Zjawińskiego, a Hanousek Lipskiego.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Wisłą Płock. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew prowadzi z Wisłą Płock 1:0. Dobry mecz łodzian. Widzew-Wisła 1:0.
45+2 min - Strzał Danielaka.
45+2 min - Celne uderzenie Pawłowskiego z pola karnego, broni Gradecki.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej dwie minuty dłużej.
45 min - Faul na Pawłowskim.
44 min - Faul Kuna na Tomasiku.
43 min - Fatalna centra Wolskiego.
42 min - Bardzo dobra interwencja Danielaka.
40 min - Ravas pewnie łapie piłkę.
35 min - Faulowany Pawłowski.
34 min - Kolejny faul Sekulskiego.
34 min - Sędzia powinien ukarać żółtą kartką Sekulskiego za faul na Stępińskim.
31 min - Centra Danielaka i Letniowski w ostatniej chwili uprzedzony w polu karnym. W efekcie tylko róg.
29 min - Kun fauluje Rasaka.
25 min - Faul Pawłowskiego na Furmanie.
20 min - Ravas ładnie broni uderzenie po ziemi Wolskiego.
17 min - Nunes ładnie podawał do Zjawińskiego w pole karne.
15 min - Tym razem z wolnego zagrywa Tomasik.
14 min - Centra z wolnego Furmana.
11 min - Ładna akcja łodzian. Niestety, złe podanie Letniowskiego.
10 min - Kolejna akcja gości. Ale Żyro wybija piłkę głową sprzed linii bramkowej.
9 min - Akcja Wolskiego.
7 min - Goście mogli wyrównać. Ale Ravas znakomicie broni po główce z bliska Sekulskiego.
5 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Do odbitej piłki dopada Danielak i świetnym uderzeniem z woleja zza pola karnego zaskakuje golkipera. Widzew-Wisła 1:0.
5 min - Róg dla Widzewa po podaniu Nunesa.
3 min - Groźna centra Davo. Ale Kreuzriegler wybija piłkę poza boisko.
2 min - Interwencja Stępińskiego.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Wisła Płock. Zapraszamy na relację.

Godz. 19.57 - Oba zespoły już na murawie. Gospodarze na czerwono, goście na biało.

Godz. 19.49 - Dzisiaj działacze Widzewa poinformowali, że podpisali kontrakt z prawym defensorem z Chorwacji, Mato Milosem. Ale na razie ten zawodnik obejrzy spotkanie z trybun.

Godz. 19.45 - Dzisiejszy mecz będzie 21. oficjalnym starciem między łodzianami a płocczanami. Dotychczasowy bilans jest korzystniejszy dla Widzewa, który wygrał dziesięć razy, przegrał sześciokrotnie i czterokrotnie zremisował (bilans bramkowy: 33:25 dla widzewiaków).

Godz. 19.38 - Skład Wisły: Gradecki – Pawlak, Rzeźniczak, Kapuadi, Tomasik – Rasak, Davo, Furman, Wolski - Sekulski, Vallo. Ławka rezerwowych: Kamiński – Chrzanowski, Krivotsyuk, Kocyła, Mokrzycki, Sulek, Leśniak, Kolar, Kvocera.

Godz. 19.34 - W porównaniu do starcia z Wartą Poznań szkoleniowiec łodzian dokonał dwóch roszad w wyjściowym zestawieniu. Zabrakło w nim Jordiego Sancheza i Jakuba Sypka, pojawili się natomiast Łukasz Zjawiński i Juliusz Letniowski.

Godz. 19.30 - Wyjściowa jedenastka Widzewa: Ravas – Stępiński, Żyro, Kreuzriegler – Danielak, Kun, Lipski, Nunes – Pawłowski, Letniowski – Zjawiński. Ławka rezerwowych: Łytwynenko – Zieliński, Czorbadżijski, Szota, Zawadzki, Hanousek, Sypek, Normann, Sanchez.

Czy Widzew zatrzyma rozpędzoną Wisłę? Kibice łódzkiej drużyny marzą o tym, by to właśnie w Sercu Łodzi zakończyła się świetna passa płocczan. Ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że to będzie trudny mecz dla Widzewa. Wisła jest na fali, wygrywa mecz za meczem i w każdym strzela po kilka bramek! Łodzianie musza więc wykrzesać z siebie mnóstwo determinacji i zagrać w pełnej koncentracji przez 90 minut, by marzyć o sprawieniu niespodzianki.

Wiele wskazuje na to, że trener Janusz Niedźwiedź będzie mógł skorzystać z rekonwalescentów.

Marek wrócił do treningów, Jordi również. Wierzymy, że będą gotowi na sobotę, robimy wszystko, że doprowadzić go do pełnej sprawności. Jordi wchodzi w normalny, pełny i mocny trening - mówił trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.