Widzew wydarł zwycięstwo zębami. Charakter przybliżył do upragnionej ósemki

Ileoma Ajemba zdobyła 19 punktów i zanotowała 10 zbiórek
Ileoma Ajemba zdobyła 19 punktów i zanotowała 10 zbiórek Krzysztof Szymczak
Bardzo cenne zwycięstwo odniosły koszykarki Widzewa Łódź w Siedlcach. Pokonały MKK, który obok łodzianek i Pszczółki Lublin jest pretendentem do ostatniego miejsca w czołowej ósemce Basket Ligi Kobiet.

Po tym zwycięstwie bliżej play-off są widzewianki.

Do przerwy nic nie zapowiadało sukcesu. Po pierwszej wyrównanej kwarcie (21:20), łodzianki przegrały drugie dziesięć minut 22:30.
Na przerwę widzewianki schodziły ze stratą 9 punktów 42:51.

Po zmianie stron łodzianki pokazały charakter. Już po pięciu minutach gry widzewianki wyrównały na 52:52. Trafiały kolejno Dominique Wilson (dwa razy za dwa), Ijeoma Ajemba (1 wolny i jedna dwójka) i Klaudia Gertchen (1 trójka). Pięć minut wygrane 10:1 natchnęły nasz zespół wiarą w zwycięstwo.

Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty łodzianki prowadziły 61:60, ale w tak krótkim czasie pozwoliły rzucić sobie osiem punktów przez Rebeccę Harris, a same zdobyły tylko dwa punkty.

Ostatnia kwarta to był popis waleczności łodzianek. Po czterech mitach gry i rzucie Aleksandry Pawlak był remis 76:76. Znów gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu i wydawało się, że zwycięstwo wymyka się z rąk. Do końca 200 sekund i zaczął się wtedy koncert: Dominque Wilson i Ijeoma Ajemba zdobyły wspólnie osiem oczek. Widzew prowadził 84:82. Po wyrównaniu bardzo ważną trójkę trafiła Julia Drop i Widzew prowadził 87:84. Ijeoma Ajemba wtedy stała się najskuteczniejszą zawodniczką. Zdobyła pięć punktów i radość zapanowała w naszej drużynie. Wszystkie koszykarki Widzewa zasłużyły na brawa.

Wcałym spotkaniu nasze koszykarki grały na wyższym procencie rzutów za trzy punkty. Łodzianki trafiły 10 razy na 23 próby (3 razy na 7 trafiła Aleksandra Pawlak).Jedynie Rebecca Harris celnien rzucała z dystansu. Inne koszykarki z Siedlce nie mogły cieszyć się po celnych rzutach zza łuku, a synowa trenera Oksana Mołłowa nie trafiła ani razu, choć próbowała pięć razy.

Strona Basket Ligi Kobiet cytuje wypowiedź trenera Teodora Mollova: „Widzew wydarł zwycięstwo zębami”.
MKK Siedlce – Widzew Łódź 86:92 (21:20, 30:22, 17:21, 18:29)
Widzew: Dominique Wilson 21, Ijeoma Ajemba 19, Julia Drop 18, Aleksandra Pawlak 11, Katarina Vucković 10, Klaudia Gertchen 7, Klaudia Perisa 6, Elżbieta Paździerska. Trener: Elmedin Omanić.
Inne mecze: Ślęza Wrocław - Politechnika Gdańska 66:64, Energa Toruń - CCC Polkowice 63:76, Arka Gdynia - Ostrovia, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Enea Gorzów Wielkopolski, Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz (6.03).