Widzew wygrał trudny mecz. Walczył do końca i to się opłacało. Czwarta setka ŁKS CoolPack

Widzewianki w autokarze podczas podróży do Gorzowa
Widzewianki w autokarze podczas podróży do Gorzowa Fot. Facebook Widzewa
Trwa seria zwycięstw Widzewa.

Koszykarki Widzewa odniosły czwarte zwycięstwo w czwartym meczu tym sezonie. Podopieczne trener Anny Chodery pokonała Eneę AZS AJ II w Gorzowie Wielkopolskim.

Łodzianki musiały sobie radzić bez kapitan drużyny. Przed meczem kontuzji doznała Jagoda Bandoch. Widzewianki źle rozpoczęły mecz - od 0:7, ale potrafiły pierwszą kwartę wygrać 20:13. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, nasze koszykarki w drugiej kwarcie zdobyły tylko sześć punktów (dwa z gry!) i na przerwę schodziły przegrywając 26:33.

Trzecią kwartę znów widzewianki zaczęły z wysokiego pułapu. Zdobyły 10 punktów z rzędu, a nie straciły żadnego. Później gra się wyrównała i na czwartą kwartę łodzianki wychodziły przegrywając 46:49.

Podopieczne trener Anny Chodery to koszykarki z charakterem. Wiadomo - widzewianki. Anna Kudelska doprowadziła do remisu 58:58, a później zdobyła ważne punkty na 61:60. Do końca meczu zostały 3 minuty 37 sekund. Celne rzuty notowały Oliwia Janicka, Natalia Gzinka i Nikola Tomasik, która zagrała bardzo dobry mecz. Młoda rozgrywająca miała 10 przechwytów. Zdobyła też istotne punkty w ostatniej minucie, podobnie jak Aida Miazek. Do końca było nerwowo, ale widzewianki utrzymały przewagę i wygrały czwarty mecz w sezonie.

W pięciu meczach koszykarze ŁKSCoolPack odnieśli pięć zwycięstw, w czterech przekroczyli 100 pkt.

Pierwsze zwycięstwo odniósł Księżak Łowicz trenera Piotra Trepki.

Pierwsza liga kobiet
Grupa A
Grot F&F Automatyka Pabianice – SMS Łomianki 60:38 (15:6, 15:12, 19:5, 11:15)
Grot F&F Automatyka Pabianice: Aleksandra Lorenz 19, Natalia Danych 18, Natalia Łopińska 10, Aleksandra Janiak 6, Patrycja Kirsz 3, Martyna Boniecka 3, Pola Kaźmierczak 1, Mariola Dzikowska 0, Martyna Goszczyńska 0. Trener: Piotr Rozwadowski
AZS Uniwersytet Gdański – Basket SMS Aleksandrów 59:47 (12:11, 18:4, 14:15, 15:17)
Basket Aleksandrów: Alicja Jarząb 23, Oliwia Trzymkowska 6, Aleksandra Rok 4, Emilia Bołbot 3, Joanna Byczkowska 3, Karolina Dżochowska 2, Kinga Stasinowska 2, Nadia Makowska 2, Natalia Donica 2, Paulina Hnida 0, Natalia Rudzińska 0. Trener: Adam Rajkowski.