Widzew wyszarpał ważne zwycięstwo. Awans do play-off bardzo realny [ZDJĘCIA]

Ten mecz koszykarki CosinusMed Widzewa musiały wygrać jeśli marzyły o awansie do play-off. Mierzyły się z Energą Toruń, niżej klasyfikowaną drużyną.

Początek nie zwiastował kłopotów. Łodzianki prowadziły wyrównaną walkę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty widzewianki prowadziły 16:13, ale do końca tej fazy meczu nie zdobyły już punktu, a koszykarki gości uzyskały osiem oczek i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 21:16.
Początek drugiej kwarty też nie był udany. Pierwsze punkty z gry zdobyła Ewelina Gala po trzech minutach i 16 sekundach. Do przerwy zespół gości prowadził 43:36. Nie tak to miało wyglądać.
W połowie trzeciej kwarty łodzianki wrzuciły wreszcie piąty bieg. Od stanu 40:47 zdobyły osiem punktów, a straciły tylko dwa. Przed ostatnią kwartą widzewianki prowadziły 56:53.
W ostatniej części trwała zacięta walka. Ważne punkty dwa plus jeden zdobyła Ewelina Gala, a później trójkę dorzuciła Jazmine Davis. Widzew prowadził 66:59. Łodzianki grały dużo lepiej i wyszarpały ważne zwycięstwo. Taylor Emery i Jazmine Davis dziurawiły kosz rywalek. Zwycięstwo Widzewa stało się faktem. Brawo łodzianki.

Koszykarkom CosinusMed Widzewa do końca fazy zasadniczej pozostały 3 spotkania. Zagrają jeszcze z Politechniką Gdańską w Łodzi, Eneą w Gorzowie Wielkopolskim, Wisłą w Krakowie.

Korzystny wynik padł też w meczu Politechniki Gdańskiej z Pszczółką. Łodzianki są bliżej ósmego miejsca!

Basket Liga Kobiet: CosinusMed Widzew Łódź – Energa Toruń 82:71 (16:21, 20:22, 20:10, 26:18)
Widzew: Taylor Emery 17, Jazmine Davis 16, Julia Drop 13, Ewelina Gala 12, Katarina Vucković 10, Monika Jasnowska 8, Klaudia Gertchen 6. Trener: Wojciech Szawarski.
Pozostałe mecze: Artego Bydgoszcz – Enea Gorzów Wlkp. 84:82, Ślęza Wrocław - AZS Uniwersytet Gdański 97:92, Wisła Kraków - Arka Gdynia 57:67, DGT Politechnika Gdańska - Pszczółka Lublin 86:92, Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 52:84.