Widzew zremisował z Olimpią Grudziądz [ZDJĘCIA]

Bogusław Kukuć, mar
W sobotnim meczu sparingowym Widzew zremisował na własnym stadionie z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 1:1. Bramkę dla łodzian zdobył Łukasz Broź po podaniu Mariusza Rybickiego.

W meczu z pierwszoligową Olimpią Grudziądz testowani byli: Słoweniec Milan Andjelković (31-letni stoper grał ostatnio w Olimpii Lublana, wcześniej w Japonii), 18-letni Krystian Nowak i Piotr Kulpaka (ostatnio w Polonii Bytom).

W pierwszej połowie Widzew wypracował dogodne sytuacje, których nie wykorzystał (w 13 min. Adrian Pietrowski, po akcji Jakuba Bartkowskiego z Marcinem Kaczmarkiem, w 20 min. Mariusz Rybicki, w 23 min. Łukasz Broź strzelił w poprzeczkę, w 31 min. po podaniu Kaczmarka do Ben Dhifallaha i strzale Brozia).

W 37 min. widzewiacy zostali skutecznie skontrowani. Adam Cieśliński wyłożył piłkę Piotrowi Ruszkulowi, który pokonał Macieja Mielcarza. 3 minuty później po rogu, Radosław Bartoszewicz skakał z Michałem Osieckim. Bramkarz wypuścił piłkę, Bartoszewicz nie zdołał wyrównać. Mimo to nowy widzewiak, pozyskany z Łęcznej, prezentował się bardzo dobrze.

Po przerwie gra była ostra i nie przypominała sparingu. W 54 min. po dośrodkowaniu Kaczmarka z wolnego, głową strzelał Hachem Abbes. Goście też atakowali i w 58 min. Dawid Abramowicz mógł podwyższyć prowadzenie, lecz piłka odbiła się od słupka. W 71 min. nowy bramkarz łodzian Milos Dragojević efektowną interwencją nogami, obronił uderzenie z bliska Marcina Smolińskiego. W 74 min. Widzew wyrównał po odważnym dryblingu Rybickiego i precyzyjnym strzale lewą nogą Brozia.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)

Bramki: Broź (74') - Ruszkul (37')

Widzew: Mielcarz (46' Dragojević) - Broź, Abbes, Andjelković, Bartkowski, Pietrowski (46' Kulpaka), Nowak (61' Carvalho), Bartoszewicz, Kaczmarek, Rybicki, Ben Dhifallah (46' Radzio)

Olimpia: Osiecki (46' Wróbel) - Gebauer, Łabędzki, Osyra (46' Staniek, 70' Biernat), Woźniak (46' Abramowicz) - Szczot (46' Cieciura), Gawęcki, Kłus (46' Frańczak), Ruszkul (46' Smoliński), Rogalski (46' Grischok) - Cieśliński (70' Ruszkul).