Widzewiacy do Zdanowskiej: Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie [LIST]

mek
Maciej Stanik
Udostępnij:
Przyszliśmy do pani Prezydent aby jasno i wyraźnie przekazać jej komunikat: NIGDY nie zaakceptujemy innej lokalizacji stadionu dla Widzewa jak tylko tą na Widzewie - mówią organizatorzy piątkowej manifestacji kibiców Widzewa pod UMŁ. Publikujemy treść listu, który wręczyli prezydent Hannie Zdanowskiej.

Pani Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi

Szanowna Pani Prezydent

Widzew Łódź to niewątpliwie marka powszechnie utożsamiana z naszym miastem nie tylko w całej Polsce, ale także poza jej granicami. To ikona Łodzi i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego miasta. Widzew Łódź to magnes przyciągający do Łodzi młodych ludzi z całego regionu. Widzew Łódź to jednocześnie jedyna dziś licząca się w naszym mieście i województwie futbolowa siła. Wreszcie Widzew Łódź to najbardziej ostatnimi laty niedoceniany i lekceważony przez władze swego miasta klub sportowy.

Właśnie ten ostatni fakt budzi szczere niezadowolenie całej naszej widzewskiej społeczności. Każe nam wyrazić głęboki sprzeciw w związku ze sposobem realizacji projektu budowy nowego stadionu na Widzewie. Seria "działań" podjętych przez Urząd Miasta Łodzi mających doprowadzić do powstania ww. stadionu to w naszej ocenie pasmo ciągłych "trudności", zmiany koncepcji, braku decyzji wreszcie zwyczajnej złośliwości i niechęci. To prosta droga do unicestwienia naszego klubu, a uwzględniając ostatnie wydarzenia w Łodzi do unicestwienia całej łódzkiej piłki nożnej.

Dziś nasze pozytywne widzewskie emocje, ale i szacunek do pełnionego przez Panią urzędu każą nam jasno i wyraźnie powiedzieć, że NIGDY nie zaakceptujemy innej lokalizacji stadionu dla Widzewa jak tylko tą na Widzewie. Podejmowanym obecnie przez Panią próbom przeniesienia Widzewa w inne miejsce będziemy przeciwstawiać się wszelkimi dopuszczanymi prawem środkami. W swej walce o Widzew na Widzewie nie ustaniemy aż do pozytywnego jej zakończenia przypominając jednocześnie Pani, że warto realizować składane obietnice wyborcze.

Nie wierzymy już żadnym analizom przygotowywanym przez miejskich urzędników. Wcześniejsze przypadki ignorowania korzystnych dla Widzewa wniosków i rekomendacji płynących z analiz przygotowanych na zamówienie Urzędu Miasta Łodzi, casus "ustawionego" sondażu nie pozostawia nam złudzeń. Nie wierzymy zapewnieniom i zachętom do układów i rozmów. Te, prowadzone już wielokrotnie, służyły wyłącznie zwodzeniu naszej społeczności.

Jako jedyny liczący się w Łodzi klub piłkarski oczekujemy jasnej deklaracji, że po to "…aby w Łodzi była piłka nożna na wysokim poziomie, działająca na zdrowych zasadach…" zdecydowała się Pani wesprzeć nasz klub. Mamy świadomość, że współpraca naszego środowiska z Panią, zażyłość z reprezentantami kierowanego przez Panią urzędu nie dorównuje poziomem "familiarności" jaką udało się uzyskać innym środowiskom kibiców piłkarskich naszego miasta. Mimo to czekamy na potwierdzenie, że to co innym należało się "z urzędu" może stać się w sposób uczciwy udziałem Widzewa. Oczekujemy, że w swych decyzjach uszanuje Pani historię i tradycję naszego klubu. Zrozumie, że przeniesienie Widzewa na Bałuty, Polesie czy Górną jest pomysłem z góry skazanym na porażkę, porażkę tym dotkliwszą, że będącą udziałem nas wszystkich, całej Łodzi.

Dzisiejsza manifestacja ma na celu uświadomienie Pani oraz innym reprezentantom władz naszego miasta, że jesteśmy liczącą się grupą mieszkańców Łodzi. Jesteśmy świadomi nie tylko naszych obowiązków, ale i praw, zdeterminowani w swych dążeniach na tyle, że jeśli potrzeby Widzewa będą wymagały naszego jeszcze mocniejszego głosu nie zawahamy się go użyć.
Widzew potrzebuje dziś nowoczesnego stadionu. Tylko obiekt spełniający standardy współczesnego świata zapewni przyszłość naszej drużynie. Pani Prezydent, do podjęcia wielkiej decyzji potrzebna jest współdziałanie dwóch spraw: wielkiej odwagi wielkich ludzi. Proszę dać nam wszystkim szansę i ruszyć z nami pod hasłem: "Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie".

Łączymy wyrazy szacunku

Prezes Stowarzyszenia
OSK "Tylko Widzew" Prezes Stowarzyszenia
"Fanatycy Widzewa"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
realista
Ta partia już tak ma, że robi dokładnie odwrotnie to co obiecuje (podatki, wydłużenie lat pracy czy wreszcie gigantyczne afery POczynając od hazardowej, POprzez smoleńską a na ostatniej zegarkowej kończąc).
Oni już decyzję podjęli. Będzie 1 stadion zapewne na Orle.
G
Gość
stadion ma być STADIONEM MIEJSKIM więc miasto nie może zafundować stadionu Widzewowi !!!
Tylko powinno wybudować 1 porządny stadion na neutralnym gruncie
G
Gość
Pani Zdanowska dysponuje pieniędzmi podatników więc STADION MIEJSKI POWINIEN MIEĆ NEUTRALNĄ LOKALIZACJĘ!!!!! A ,,Stadion dla Widzewie tylko na Widzewie'' niech sobie wybuduje Widzew bo ja jako łodzianin nie zgadzam się na faworyzowanie 1 łódzkiej drużyny. My Łodzianie nie chcemy stadionu w lokalizacji która będzie miejską!!!
G
Gość
Za kropy był konkurs i był projekt na stadion 35 tysiecznik i to była najlepsza decyzja, bo każdy mniejszy uniemozliwia rozgrywki na najwyższym pułapie.
Zdanowska ma prowincjonalny umysł, co widać po wszystkim, wymianie kostki na Pietrynie, małomiasteczkowej wiacie na Mickiewicza, i małych stadionach, nie zapominając o spłyceniu wszystkiego co miało powstać w NCŁ.
Ta kobita jet do odwołania, bo nie ma szans na to, że się zmieni. nasze miasto jest marginalizowane pod każdym względem.
k
kołomyja
że w mieście ŁODZI powinny być 2 słownie dwa stadiony inaczej żadna grupa nie zaakceptuje przeciwnika za miedzy przecież to było i jest do przewidzenia ale pani prezydent jest chwiejna i nie potrafi podjąć decyzji tylko dolewa oliwy do ognia zresztą na własną niekorzyść.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie