Widzew-Legia 0:1

Paweł Hochstim, Dariusz Kuczmera
Krzysztof Szymczak
Piłkarze Widzewa przegrali w meczu dziewiątej kolejki ekstraklasy z Legią Warszawa 0:1. Oto zapis naszej relacji live.

Składy:

Widzew: Mielcarz - Broź, Ukah, Szymanek, Dudu - Grischok, Panka, Pinheiro, Grzelczak - Sernas, Robak. Trener: Andrzej Kretek.

Legia: Machnowski - Rzeźniczak, Astiz, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Rybus (31, Szałachowski), Radović - Kucharczyk. Trener: Jacek Magiera zastępujący Macieja Skorżę siedzącego na trybunach

W pierwszym kwadransie dwóch piłkarzy zostało ukaranych żółtymi kartkami: Astiz za zagranie ręką i Grzelczak za faul na Radoviciu.

GOL! Widzew - Legia 0:1
W 16 minucie Legia uzyskała prowadzenie. Po rogu Kiełbowicza, Kucharczyk zablokował stojącego metr przed linią bramkową Mielcarza, a nadbiegający Vrdoljak wepchnął piłkę do siatki.

W 21 minucie Sernas pokonał Machnowskiego i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej zdaniem sędziego pomógł sobie ręką, więc arbiter gola nie uznał i ukarał Litwina żółtą kartką.

24 minuta po dośrodkowaniu Grzelczaka z trudnej pozycji główkował Robak. Strzał był zbyt słaby i Machnowski zdołał zatrzymać piłkę. Mógł Robak zostawić piłkę lepiej ustawionemu Grischokowi.
Widzew atakuje, stara się odrobić straty.

W odpowiedzi Radović strzelił w boczną siatkę.

Zaiskrzyło w środku pola. Rybus leżał na murawie, a widzewiacy kontynuowali akcję. Doszło do starcia wręcz przy bocznej linii między Grischokiem i Manu. Obaj ukarani zostali żółtymi kartkami.

Pierwsza zmiana. W Legii Szałachowski wchodzi za Rybusa.

40 minuta. Rzeźniczak próbował wymusić jedenastkę, rzucił się w polu karnym, ale sędzia Robert Małek nie dał się nabrać.

Brakuje sytuacji podbramkowych. Mecz jest chaotyczny, akcje szybko są przerywane.

Strzelał Borysiuk, piłka po rykoszecie wyszła na róg. Znów dośrodkowuje Kiełbowicz. Jest 42 minuta. Widzewiacy zdołali zablokować akcję Legii, piłkę złapał Mielcarz.

45 minuta. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o 3 minuty.

Widzew atakuje, ale nie może przedrzeć się przez obronę gości.

Koniec pierwszej połowy. Widzew - Legia 0:1.

Za chwilę początek drugiej części. Piłkarze już wracają na boisko.

Oba zespoły rozpoczną drugą część meczu bez zmian. Widzew ma 45 minut na to, by odrobić jednobramkową stratę z pierwszej połowy.

Sędzia Robert Małek rozpoczął drugą połowę.

Widzew stara się narzucić Legii swój styl, ale bez rezultatu. Dobrze zorganizowana gra defensywna Legii powstrzymuje póki co zapędy widzewiaków.

W 55 minucie z dystansu mocno strzelił Inaki Astiz, ale piłka przeszła obok bramki Widzewa.

W 56 minucie na boisko miał wejść Velibor Durić za Bruno Pinheiro, ale w ostatniej chwili zmiana została odwołana. Powodem była kontuzja Wojciecha Szymanka. Teraz jest zmiana - Durić wchodzi za Szymanka, a Pinheiro został przesunięty do obrony.

W 58 minucie dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Paweł Grischok nie oddał celnego strzału.

W 61 minucie Legia wbiła piłkę do bramki po uderzeniu Michała Kucharczyka, ale sędzia uznał, że Kucharczyk faulował Macieja Mielcarza i gola nie uznał.

Sędzia musiał przerwać mecz, bo kibice Legii rzucili na murawę świece dymne.

Pole karne Widzewa jest zadymione. Na razie grać się nie da.

Możemy grać. Przerwa trwała prawie pięć minut. Legia ma "jak w banku", że zostanie ukarana za zachowanie swoich kibiców.

69 minuta. Dobra interwencja Mielcarza po strzale Sebastiana Szałachowskiego.

W 71 minucie bliski szczęścia był Darvydas Sernas. Strzelił z dwudziestu metrów, ale Machnowski obronił.

Po rzucie rożnym piłka w bramce Legii, ale gol nie będzie uznany. Sędzia uznał, że Ukah faulował Kiełbowicza.

W 75 minucie dobra akcja Widzewa, ale strzał Marcina Robaka za słaby.

W 79 minucie druga zmiana w Widzewie. Za Grischoka wchodzi Rafał Grzelak.

Z bardzo ostrego kąta strzelał Broź, ale świetnie broni Machnowski.

80 minuta. Trwa napór Widzewa. Strzał Ukaha głową po rożnym jednak niecelny.

W 84 minucie zmiana w Legii. Za Kucharczyka wchodzi Alejandro Cabral.

Żółta kartka dla legionisty Ivicy Vrdoljaka.

Po starciu z Ukahem leży kontuzjowany bramkarz Legii Machnowski. Rezerwowy Wojciech Skaba rozpoczął rozgrzewkę...

... Ale zmiana konieczna nie będzie. Machnowski wstał.

Sędzia doliczył siedem minut.

Żółta kartka dla Machnowskiego, który gra na czas.

Z 16 metrów strzelał Piotr Grzelczak. Piłka po nodze obrońcy wyszła za linię końcową.

To mogła być piłka meczowa. Sernas dostał piłkę, ale nie zdołał jej opanować i dobrze interweniował najlepszy na boisku Tomasz Kiełbowicz.

Ostatnia zmiana w Legii. Michał Żyro zmienia Miroslava Radovicia.

Siódma minuta doliczonego czasu gry. Wolny dla Widzewa. Strzela Dudu...