Widzewski charakter zaprezentowany. Zabrakło czasu na wygranie meczu

Dominique Wilson zdobyła 37 punktów
Dominique Wilson zdobyła 37 punktów Krzysztof Szymczak
Niezwykły był mecz koszykarek Widzewa z Politechniką Gdańską. W hali wypełnionej po brzegi kibicami, łodzianki najpierw przegrywały 27 punktami, ale potrafiły zmniejszyć straty. Gdyby mecz trwał jeszcze kilkanaście sekund, zapewne by wygrały.

Mecz, podczas którego odbyła się prezentacja drużyny piłkarskiej, zaczął się fatalnie. Niżej notowana drużyna Politechniki w pierwszej połowie zaprezentowała się na tle widzewianek, jak gracz z NBA na tle gracza z CNBA.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRYBUN I Z PARKIETU

Widzew Łódź - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 72:78. Zob...

Być może nasze dziewczęta nie wytrzymały presji związanej z potężną rzeszą kibiców na trybunach. Początek meczu przebiegał według spodziewanego planu. Widzew prowadził 8:4 po 2 minutach i 39 sekundach gry. Co się stało dalej - tego nie wie nikt. Do końca kwarty, a zatem przez 7 minut i 21 sekund łodzianki zdobyły jeden punkt (!),a gdańszczanki zdobyły ich 19. Klątwa paraliżowała widzewianki jeszcze przez dwie minuty drugiej kwarty, które gospodynie przegrały 0:7. Po blisko 10 minutach samych pudeł z gry fatum przełamała Ijeoma Ajemba. Wtedy nasze koszykarki przegrywały 11:30 i nie wiedziały, jak odmienić losy meczu. Gdańszczanki powiększały przewagę. Wygrywały 47:20 do przerwy.

W drugiej połowie koszykarki Widzewa pokazały charakter. Goniły rywalki i zmniejszyły ich przewagę do 4 punktów. Ostatecznie łodzianki przegrały zaledwie sześcioma punktami. Gdyby mecz trwał jeszcze kilkanaście sekund.

„Niech każdy mecz będzie dla was, jak walka o mistrzostwo” - na całą długość hali ogromny transparent o takiej treści wywiesili kibice Widzewa. Kibice dopingowali swój zespół do końca, ale ten mecz nie był taki, jaki by chcieli. Ale brawa za charakter się należą.

20. kolejka Basket Ligi Kobiet:

Widzew Łódź - Politechnika Gdańska 72:78 (9:23, 11:24, 20:11, 32:20).

Widzew: Dominique Wilson 37, Ijeoma Ajemba 14, Aleksandra Pawlak 9, Klaudia Perisa 4, Elżbieta Paździerska 4, Klaudia Gertchen 2, Katarina Vucković 2, Julia Drop. Trener: Elmedin Omanić.

Inne mecze: Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce 90:54, Ślęza Wrocław - Ostrovia 92:65, Wisła Kraków - Enea Gorzów Wielkopolski 84:81, Energa Toruń - Pszczółka AZS-UMCS Lublin 79:75, CCC Polkowice - Arka Gdynia 61:52.