Więcej kandydatów na Uniwersytet Medyczny

  Więcej kandydatów na Uniwersytet Medyczny

  mach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Więcej kandydatów na Uniwersytet Medyczny
  1/2
  przejdź do galerii
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi ogłosił w czwartek liczbę chętnych na kierunki, które zakończyły już zapisy na rok akademicki 2013/2014. Wśród nich są najbardziej prestiżowe na uczelni - kształcące lekarzy i dentystów.
  - Odnotowaliśmy znaczący wzrost liczby kandydatów. Obecnie zarejestrowało się ponad 16 tys. osób. Mniej więcej tylu chętnych mieliśmy w ubiegłym roku na końcu rekrutacji - informuje Joanna Orłowska p.o. dyrektora Biura Rektora Uniwersytetu Medycznego. - W rankingach popularności niezmiennie dominuje stomatologia, a także kierunki lekarskie, farmacja i analityka medyczna. Oferta edukacyjna uczelni jest wystarczająco zróżnicowana i dopasowana do wymagań rynku pracy, dlatego w tym roku nie zdecydowaliśmy się na otwarcie nowych kierunków studiów.

  Zła wiadomość dla maturzystów to porównanie z poprzednią rekrutacją. Kandydat na Wydział Lekarski miał przed rokiem 7 konkurentów do indeksu, obecnie, przy takim samym limicie przyjęć na studia stacjonarne - aż 13. Liczba kandydatów do jednego indeksu na kierunek lekarsko dentystyczny skoczyła z 9 aż do 22.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo