Więcej pieniędzy na promocję literatury w Łodzi i... wigilię...

  Więcej pieniędzy na promocję literatury w Łodzi i... wigilię artystów

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Blisko 150 tys. zł trafi do budżetu na kulturę w Łodzi - tak zdecydowali radni na środowej sesji rady miejskiej. Najwięcej, bo ponad 134 tys. zł, będzie przeznaczone na dofinansowanie inicjatyw przygotowanych przez miejskie instytucje kultury.
  80 tys. zł z puli na kulturę trafi do Muzeum Kinematografii na wsparcie organizacji XXIII. Festiwalu Mediów "Człowiek z Zagrożeniu".

  Dom Literatury otrzyma natomiast 27 tys. 200 zł na przygotowane 7. już edycji Festiwalu "Puls Literatury", największej imprezy literackiej w Łodzi i województwie. Podczas tegorocznej odsłony "Pulsu" odbędzie się gala wręczenia reaktywowanej po latach Nagrody Literackiej Miasta Łodzi.

  Kolejną sumę, 7,8 tys. zł, otrzyma Dom Literatury na przygotowanie stoiska łódzkich wydawnictw niskonakładowych podczas grudniowych targów książki "Salon Ciekawej Książki".

  Dodatkowe wsparcie (20 tys. zł) trafi również do Teatru "Pinokio". Pieniądze pójdą na organizację koncertów Sceny Muzycznej "Drewniane Ucho".

  W Centralnym Muzeum Włókiennictwa ma się odbyć uroczysta inauguracja sezonu kulturalnego "dla środowiska kulturalnego Łodzi" i na ten cel przekazanych zostanie 7 tys. zł. Taka sama suma zostanie spożytkowana na zorganizowanie wigilijnego spotkania dla przedstawicieli instytucji kultury, organizacji pozarządowych i środowisk twórczych w Poleskim Ośrodku Sztuki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo