Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka licytacja koni Wiączyniu Dolnym koło Łodzi. Licytacja koni ze stadniny w Wiączyniu odbędzie się online. Sprawdź termin licytacji

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Przyczyną decyzji inspektorów sanitarnych były zagrożenia związane z pandemią koronawirusa. W tej sytuacji odpowiadający za licytację Jacek Lewandowski, komornik  przy Sądzie Rejonowym Łódź – Widzew, postanowił przeprowadzić licytację drogą online. Potrwa ona tydzień. Zdjęcia oferowanych do sprzedaży koni pojawią się w internecie. W aukcji będzie mógł wziąć udział każdy chętny, który wpłaci wadium wynoszące 10 procent ceny wyjściowej „rumaka”. Na licytacji mniej koni niż planowanoCZYTAJ DALEJ >>>>...
Przyczyną decyzji inspektorów sanitarnych były zagrożenia związane z pandemią koronawirusa. W tej sytuacji odpowiadający za licytację Jacek Lewandowski, komornik przy Sądzie Rejonowym Łódź – Widzew, postanowił przeprowadzić licytację drogą online. Potrwa ona tydzień. Zdjęcia oferowanych do sprzedaży koni pojawią się w internecie. W aukcji będzie mógł wziąć udział każdy chętny, który wpłaci wadium wynoszące 10 procent ceny wyjściowej „rumaka”. Na licytacji mniej koni niż planowanoCZYTAJ DALEJ >>>>... Grzegorz Gałasiński
Wielka licytacja koni ze stadniny w Wiączyniu Dolnym pod Łodzią odbędzie się w połowie kwietnia w formie online, czyli w internecie. Zmiana jest przełomowa, bowiem pierwsza, mająca odbyć się pod gołym niebem licytacja, na którą przyjechały setki chętnych z całej Polski, zakończyła się fiaskiem, gdyż została zablokowana przez sanepid.

Przyczyną decyzji inspektorów sanitarnych były zagrożenia związane z pandemią koronawirusa. W tej sytuacji odpowiadający za licytację Jacek Lewandowski, komornik przy Sądzie Rejonowym Łódź – Widzew, postanowił przeprowadzić licytację drogą on line. Potrwa ona tydzień. Zdjęcia oferowanych do sprzedaży koni pojawią się w internecie. W aukcji będzie mógł wziąć udział każdy chętny, który wpłaci wadium wynoszące 10 procent ceny wyjściowej „rumaka”.

Na licytacji mniej koni niż planowano

Pierwotnie w licytacji miało wziąć udział 141 koni, jednak będzie ich nieco mniej, bowiem niektóre klacze urodziły źrebaki i przez pewien czas muszą być razem z nimi. Wprawdzie tuż po niedoszłej licytacji pojawiły się pogłoski, że niektóre konie po kryjomu wywieziono, ale nie potwierdziły się. Są one pod opieką osoby, która dzierżawi stadninę i prawnie – jako tzw. dozorca - odpowiada za konie zajęte przez komornika i skierowane na licytację. W jakiej są one kondycji?

- Nie mieliśmy sygnałów, aby były chore lub działa im się jakaś krzywda. Konie są pod stałą opieką medyczną. Ponadto do końca tygodnia zostaną zbadane przez weterynarza – usłyszeliśmy w biurze rzecznika prasowego Rady Izby Komorniczej w Łodzi.

Największa w Polsce licytacja koni miała się odbyć 31 marca br. w stadninie w Wiączyniu Dolnym (powiat łódzki wschodni). Ceny wyjściowe koni, w tym wiele rasowych, były tak korzystne – od 1 do 10 tys. zł – że na licytację przyjechały z całej Polski setki hodowców i właścicieli stadnin. Aut z przyczepami było tak dużo, że cała wieś została zablokowana.

Kłopoty z prawem właściciela stadniny

Stadnina należy do 61-letniego właściciela zakładów mięsnych „Zbyszko” w Bedoniu (gmina Andrespol). Niedawno został on zatrzymany przez policję i aresztowany tymczasowo przez sąd za to, że nie zapłacił rolnikom za dostawy bydła do zakładów mięsnych. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut oszustwa na szkodę czterech firm i 95 dostawców bydła. Pokrzywdzeni mieli stracić 3,5 mln zł.

Ponadto śledczy zarzucili mu przekazywanie swego majątku bliskim i znajomym, tak aby nie zaspokoić roszczeń licznych wierzycieli. Według prokuratury, usuwane składniki majątku to 35 rasowych koni i źrebiąt wartych ponad 4,5 mln zł. Właścicielowi zakładów „Zbyszko” grozi do 10 lat więzienia. W sprawie tej komornik i prokuratura zajęły inne konie, zaś komornik nie działa na rzecz wspomnianych rolników – wierzycieli.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki