Wielka szkoda

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Donald Tusk nie do końca zlikwiduje OFE, jedno z wielu nieszczęść, w które wpakował Polaków rząd Buzka, kierowany przez Krzaklewskiego.
  Wielka szkoda

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Szkoda. Pewnie chłopcy Tuska się wystraszyli, przecież likwidacja OFE to odebranie kapitalistom miliardów, które na nich łożą przyszli emeryci. Gdyby całkiem urżnęli głowę kurze, która znosi złote jaja właścicielom OFE, musieliby się pożegnać z wszelkimi nadziejami, na przykład na międzynarodową karierę.

  Kapitaliści mają o co się bić. Od 1999 roku OFE zarobiły na czysto na emerytach 18 miliardów złotych! W zamian przyszły emeryt ma szanse, ale bez gwarancji, na 91 złotych miesięcznie, tj. na wczasy pod palmami, które mu rząd Buzka i OFE obiecali w 1998 roku.

  Już ponad dwa lata temu Leszek Balcerowicz, jeden z ojców OFE, twierdził, że rząd nastając na OFE łamie umowy społeczne.
  Jego zdaniem, przed wprowadzeniem OFE miliony ludzi zyskały prawo wyboru czy chcą zostać w starym systemie, czy przejść do nowego. Co?! Miliony ludzi miały prawo wyboru? Panie Balcerowicz, to ja chyba wtedy mieszkałem w innym kraju! Przecież każdy, kto urodził się po 31 grudnia 1968 roku, musi dawać pieniądze do OFE! I pan to nazywa umową społeczną? To zwykły chamski przymus i grabież! I niszczenie systemu pokoleniowego, który w Polsce funkcjonuje od przed wojny, a w cywilizowanym świecie ma się dobrze od XIX wieku, kiedy wprowadził go kanclerz Bismarck. No, ale to w cywilizowanym świecie - tam nie pozwala się byle komu pod byle pozorem wkładać łapy do kieszeni przyszłego emeryta.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przymusowe OFE?

  Donat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Świat finansjery dba tylko o własny interes, boi się, że ludzie zrezygnują z OFE i przejdą do ZUS. W ten sposób sami przyznają, że OFE działa źle, ale chce pod różnymi pozorami utrzymać obecny stan...rozwiń całość

  Świat finansjery dba tylko o własny interes, boi się, że ludzie zrezygnują z OFE i przejdą do ZUS. W ten sposób sami przyznają, że OFE działa źle, ale chce pod różnymi pozorami utrzymać obecny stan nie licząc się z ludźmi na których żerują i nie licząc się z naszymi niskimi emeryturami - to nie jest moja opinia, ale się z nią zgadzam w 100 procentach!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Emerytury OFE

  BRAVA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Każdy powinien pracować za ile chce, i każdy powinien mieć mozliwość płacenia na swoją emeryturę ile chce i kiedy chce, dość utrzymywania wczesniejszych emerytów mundurowych !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wardo dodać, że Buzek to dziś prominentna POstać PO. POdobnie jak i Balcerowicz oraz Maniuś Krzaklew

  czł Solidarności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  Wardo dodać, że Buzek to dziś prominentna POstać PO. POdobnie jak i Balcerowicz oraz Maniuś Krzaklewski.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To oczywiste

  bo.ram (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  Tacy zawsze są na fali, biorą teraz nagrody za zasługi. Maniuś siedzi sobie w Brukseli, gdzie reprezentuje NSZZ "S" w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym Unii Europejskiej i zyje jak pączek w maśle za...rozwiń całość

  Tacy zawsze są na fali, biorą teraz nagrody za zasługi. Maniuś siedzi sobie w Brukseli, gdzie reprezentuje NSZZ "S" w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym Unii Europejskiej i zyje jak pączek w maśle za pieniądze związkowców.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo