Wielkie emocje w Łodzi: Grot Budowlani - Chemik Police 2:3

Kibice Grot Budowlanych dopingowali swoją drużynę
Kibice Grot Budowlanych dopingowali swoją drużynę Grzegorz Gałasiński
W meczu na szczycie Ligi Siatkówki Kobiet w Sport Arenie w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych przegrały po wspaniałej walce z Chemikiem Police 2:3.

Przed meczem okazało się, że uraz stawu skokowego na rozgrzewce wyklucza z gry podstawową rozgrywającą łódzkiej drużyny Femke Stoltenborg. Holenderkę zastąpiła Ewelina Tobiasz i trzeba przyznać, że poradziła sobie z postawionym przed nią zadaniem. Zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, choć zapewne brakuje tej rozgrywającej zgrania z koleżankami.

Natomiast już w pierwszym secie groźnej kontuzji kolana doznała Agata Babicz.

Po pierwszym przegranym secie, podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza koncertowo rozegrały dwa kolejne. Wygrały do 20 i 19. Pierwsze skrzypce grały Jovana Brakocević i Magdalena Stysiak. Ale także pozostałe siatkarki z klubu prezesa Marcina Chudzika zasłużyły na pochwały.

To był bardzo emocjonujący mecz.
Niestety, w czwartym secie lepsze były mistrzynie z Polic.

W piątym secie łodzianki dogoniły rywalki i przegrywały tylko 10:11. Ostatnie piłki należały jednak do mistrzyń i liderek tabeli.

W sobotę 23 lutego o 17.30 derby Łodzi: ŁKS Commercecon - Grot Budowlani.

Wcześniej czekają nas mecze Ligi Mistrzyń. We wtorek 19 lutego o 18 w Łodzi Grot Budowlani - Novara. ŁKS Commercecon we wtorek gra o 19.30 na wyjeździe ze Scherinem.

Grot Budowlani - Chemik Police 2:3 (18:25, 25:20, 25:19, 18:25, 10:15)
Grot Budowlani: Jaroslava Pencova 9, Ewelina Tobiasz 2, Magdalena Stysiak 16, Małgorzata Śmieszek 4, Jovana Brakocević 22, Agata Babicz, Maria Stenzel (l) oraz Anna Bączyńska 12, Oliwia Urban, Gabriela Polańska 2. Trener: Błażej Krzyształowicz.