Wielkie emocje w meczu ŁKS Commercecon. Chemik Police dogonił łodzianki

Siatkarki ŁKS Commercecon
Siatkarki ŁKS Commercecon Paweł Łacheta
Łodzianki doskonale weszły w mecz, od prowadznia 5:0. Rywalki nie były w stanie odrobić tych strat do końca seta. Nieoczekiwanie w drugim pojawiły się problemy, choć nic tego nie zapowiadało. Gospodynie prowadziły 16:13.

Jednak to siatkarki z Muszyny wygrały trzy kolejne akcje. Siatkarki ŁKS Commercecon jeszcze raz poderwały się do walki. Wyszły na prowadzenie 21:19. Błędy w ataku sprawiły, że zdobyliśmy jeszcze tylko punkt.

Ta zaskakująca porażka w drugim secie przełożyła się na trzecią partię. Muszynianka złapała wiatr w żagle i prowadziła 13:10 i 19:16. Nie udało się odrobić strat podopiecznych trenera Michala Maska.

W czwartym secie przeżyliśmy horror w Atlas Arenie. Wygrana wisiała na włosku. Zespół gości prowadził, ale łodzianki potrafiły obronić jakże ważnego seta i wygrały 27:25.

A zatem tie-break. Gospodynie opanowały nerwy i nadawały ton grze. Wykorzystały kilka udanych akcji. Wygrały 15:13.

Stratę punktu wykorzystał Chemik Police, wygrał z Treflem 3:1 i ma taki sam dorobek jak ŁKS. Ustępuje dorobkiem setów.

ŁKS Commercecon – Muszynianka 3:2 (25:19, 22:25, 20:25, 27:25, 15:13)

ŁKS Commercecon: Regiane Bidas, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agata Wawrzyńczyk, Katarzyna Sielicka, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Krystyna Strasz (l) oraz Izabella Szyjka, Dominika Mras, Izabela Kowalińska.

Inne mecze: KSZO Ostrowiec – BKSBielsko-Biała 3:2, Impel Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0, Chemik Police – Trefl Proxima Kraków 3:1,