Wielkie emocje w meczu ŁKS - Śląsk. Zwycięstwo ŁKS. Kibice obejrzeli dogrywkę i karne

Piłkarze ŁKS stworzyli pasjonujące widowisko w meczu ze Śląskiem Wrocław w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.

Piłkarze ŁKS uzyskali prowadzenie już w 9 minucie meczu po karnym podyktowanym za faul Lubambo Musondy. Sędzia po analizie VAR zdecydował o karnym, którego pewnym strzałem wykorzystał Antonio Dominguez.
Piłkarze ŁKS mieli kolejne dogodne sytuacje - strzelali Jakub Wróbel, Adam Ratajczyk - ale bramkarz gości Matus Putnocky dobrze bronił.
Tuż przed przerwą ŁKS stracił gola po fatalnym błędzie doświadczonego Macieja Dąbrowskiego, który nie sięgnął piłki głową, w sytuacji sam na sam znalazł się Robert Pich i pokonał Arkadiusza Malarza. Maciej Dąbrowski (179 meczów w ekstraklasie) zachował się jak junior. Już lepiej gdyby zamiast popełniającego błędy weterana grał obiecujący młokos. A tacy są w ŁKS, o czym przekonamy się w końcówce meczu.
Na trybunach stadionu ŁKS zasiadł trener naszej reprezentacji do lat 20 Jacek Magiera, który nagrywał swoje złote myśli na temat młodych piłkarzy, ale bardziej tych z Wrocławia.
Druga połowa była dużo słabsza, goli nie było i sędzia zarządził dogrywkę
W 94 minucie Piotr Celeban po rzucie rożnym strzelił głową drugiego gola dla gości. Znów zawiedli defensorzy ŁKS, głównie Adrian Klimczak, którzy zostawili strzelca gola bez opieki.
Wydawało się, że do końca dogrywki ŁKS nie odmieni losów spotkania, ale łodzianie walczyli. Bliski wyrównania był 18-letni Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti, który dobrze strzelił głową, ale Matus Putnocky obronił. Dobrą zmianę dał Nigeryjczyk i na takich graczy warto stawiać. W ostatniej minucie dogrywki wyrównującego gola zdobył kolejny młody zawodnik 19-letni Piotr Gryszkiewicz.
Były karne: Wolski trafił choć bramkarz gości był blisko - 1:0 dla ŁKS, Sobota wyrównał 1:1, Corral trafił na 2:1 dla ŁKS, strzał Praszelika broni Malarz i jest nadal 2:1 dla ŁKS, Dąbrowski pewnie 3:1 dla ŁKS, Golla nie trafił kopnął obok bramki jest 3:1 dla ŁKS. Sobociński wykorzystał ostatnią jedenastkę - 4:1 dla ŁKS.
Brawo ŁKS. Jest awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

ŁKS - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1, 1:1), karne 4-1
1:0 - Dominguez (9, karny), 1:1 - Pich (44), 1:2 - Celeban (94), 2:2 Gryszkiewicz (120)
ŁKS: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz (46, Jakub Tosik), Antonio Domínguez (105, Piotr Gryszkiewicz), Dragoljub Srnić (81, Przemysław Sajdak), Adam Ratajczyk (82, Kelechukwu Ibe-Torti) - Jakub Wróbel (91, Samu Corral). Trener: Wojciech Stawowy.
Śląsk: Matas Putnocky - Lubambo Musonda, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Dino Štiglec (50, Patryk Janasik) - Piotr Samiec-Talar (79, Bartosz Boruń), Jakub Łabojko, Waldemar Sobota, Adrian Łyszczarz (62, Mateusz Praszelik), Róbert Pich (106, Rafał Makowski) - Fabian Piasecki (79, Sebastian Bergier). Trener: Vitezslav Lavicka.
żółte kartki: Dąbrowski, Pirulo, Tosik, Sobociński - Putnocký.
sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).