Wielkie emocje w meczu siatkarek ŁKS Commercecon - Radomka

To był mecz o dołączenie do ścisłej czołówki TauronLigi i obie drużyny stworzyły bardzo emocjonujące widowisko.

Po dwóch godzinach gry wydawało się, że hala Sport-Arena w Łodzi odleci w kosmos, tak wielkimi emocjami była naładowana. Łodzianki prowadziły 2:0 i w trzecim secie 25:24. Sędziowie jednak dostrzegli błąd w ustawieniu drużyny ŁKS Commercecon, anulowano punkty i tym samym Radomka wygrała trzecią partię 26:24.

Wiele drużyn po takim niepowodzeniu straciłoby rezon, ale nie Wiewióry. Jeden przegrany set niczego nie zmieniał. Dalej podopieczne trenera Michała Maska dążyły do zwycięstwa.
Po skutecznym bloku Klaudii Alagierskiej ŁKS Commercecon prowadził 11:8. Po kolejnym bloku naszej środkowej było 12:9. Rywalki z Radomia psuły zagrywkę. Atak Weroniki Jones-Perry dał łodziankom prowadzenie 16:12. Pachniało zwycięstwem. Amerykanka zdobyła punkt na 17:13. Kolejny punkt to zasługa Weroniki Sobiczewskiej. Kibice głośnym dopingiem pomagali Wiewiórom. A trener Radomki wziął czas. Veronica Jones-Perry jest nie do zatrzymania - 19:13. Takiego prowadzenia łodzianki nie mogły wypuścić z rąk. Weronika Sobiczewska powiększyła przewagę - 21:14. Z jak najlepszej strony pokazała się teraz Martyna Grajber - 22:15. Radomka była bez szans. Mamy piłkę meczową po ataku Kamili Witkowskiej. Kropkę nad i stawia Weronika Sobiczewska. Mecz trwał 132 minuty. MVP wybrana została Roberta Ratzke. Aż 23 punkty zdobyła Veronica Jones-Perry.
ŁKS Commercecon awansował na piąte miejsce w tabeli. Ma 2 punkty straty do Grot Budowlanych.

ŁKS Commerceon - Radomka 3:1 (26:24, 25:20, 24:26, 25:17)

ŁKS Commercecon: Weronika Sobiczewska 17, Martyna Grajber 8, Kamila Witkowska 14, Roberta Ratzke 3, Veronica Jones-Perry 23, Klaudia Alagierska 10, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Joanna Pacak, Pietra Jukoski, Ivna Colombo 4. Trener: Michał Masek.