Wielkie przeprowadzki w łódzkim zoo

  Wielkie przeprowadzki w łódzkim zoo

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Rodzina sępów za kilka dni przeprowadzi się do nowego domu
  1/2
  przejdź do galerii

  Rodzina sępów za kilka dni przeprowadzi się do nowego domu ©Krzysztof Szymczak

  Rodzina sępów z łódzkiego ogrodu zoologicznego już za chwilę stary dom, odziedziczony po stadzie orłów, zamieni na nowy apartament. W nowej wolierze, która znajduje się między wybiegiem dla zebr i oryksów, będzie "ścieżka trapera", czyli atrakcja dla najodważniejszych.
  - Śmiałkowie będą mogli wejść do środka i stanąć oko w oko z sępem - mówi Elżbieta Nowak z działu dydaktycznego. - To oczywiście nie jest niebezpieczne, bo sępy choć mają złą sławę i swoimi rozmiarami budzą respekt, to są bardzo spokojnymi i zrównoważonymi zwierzętami. Podobne woliery można spotkać w innych europejskich ogrodach.

  W łódzkim zoo trwają też prace wykończeniowe nad nowym pawilonem dla tapirów. Stoi on na przeciwko wybiegu zwierząt wielbłądowatych. Rodzina tapirów ma się przeprowadzić do nowego domu jeszcze w lipcu. Tam jest też przewidziane miejsce dla kapibar, czyli największych gryzoni świata pochodzących z Ameryki Południowej. Kapibary trochę przypominają świnki morskie, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo