Wielkie zwycięstwo rugbistów Master Pharm Łódź. Teraz mecz łodzian na Widzewie

Adrian Seerane radzi sobie nawet z kilkoma przeciwnikami. Taki zawodnik to skarb Fot. Krzysztof Szymczak
Rugby. W zaległym meczu 2. kolejki ekstraligi rugby drużyna Master Pharm Łódź pokazała charakter. Pokonała mistrza Polski na jego boisku. Była to pierwsza w tym sezonie porażka Ogniwa Sopot.

Na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie najpierw odegrane zostały hymny Ukrainy oraz Polski, a następnie minutą ciszy uczczono pamięć o poległych w wojnie za naszą wschodnią granicą. W obu drużynach są reprezentanci Ukrainy – Władysław Grabowski, Dmytro Mokrecow, Oleksandr Czasowski i Roman Żuk w drużynie Ogniwa i Witalij Kramarenko i Oleksandr Szewczenko w łódzkim zespole.
Już w 5 minucie gospodarze objęli prowadzenie 3:0 i nie wykorzystali przewagi po żółtej kartce dla Oleksandra Szewczenko. Osłabienie gospodarzy potrafili wykorzystać łodzianie. Przyłożenie zaliczył Toma Mchedlidze, mimo że powalić próbowało go czterech rywali. Jeszcze przed przerwą przewagę powiększył Adrian Seerane. Po przerwie łodzianie zdobyli kolejne punkty z rzutu karnego, zaliczył je Kamil Brzeziński. Gospodarze dopiero w samej końcówce zdobyli 10 punktów po przyłożeniach, na szczęście Mateusz Plichta nie zdołał podwyższyć.
Podopiecznym trenera Przemysława Szyburskiego należą się wielkie brawa za charakter i waleczne serca. Mimo przeciwności losu, zakazu transferów, łódzcy rugbiści z Master Pharm walczą i jeszcze nie jeden raz w tym sezonie dostarczą nam radości.