Wieluń i Bełchatów będą miały obwodnice

  Wieluń i Bełchatów będą miały obwodnice

  Grzegorz Maliszewski, Zbyszek Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wieluń i Bełchatów znalazły się w rządowym programie "Budowa dróg krajowych w latach 2011-2015". Oznacza to, że w obu tych miastach powstaną długo oczekiwane przez mieszkańców obwodnice.
  Mniej wiary w słowa polityków, a więcej w uchwalone dokumenty. To oznacza przeznaczenie konkretnych pieniędzy i realizację tej inwestycji - powiedział

  Mniej wiary w słowa polityków, a więcej w uchwalone dokumenty. To oznacza przeznaczenie konkretnych pieniędzy i realizację tej inwestycji - powiedział w Bełchatowie Sławomir Nowak, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej ©archiwum Dziennika Łódzkiego

  Wielogodzinne protesty bełchatowian na drodze krajowej nr 8 przyniosły skutek. W ostatniej chwili obwodnica Bełchatowa dołączyła do listy 11 obwodnic w programie "Budowa dróg krajowych w latach 2011 - 2105", które zostały zatwierdzone we wtorek przez rząd. O tej decyzji mieszkańców miasta powiadomił we wtorek minister Sławomir Nowak, który pojawił się w Bełchatowie. Pytany, czy to nie są kolejne obietnice, których w Bełchatowie słyszano już wiele, stanowczo zaprzecza.

  - Mniej wiary w słowa polityków, a więcej w uchwalone dokumenty. To oznacza przeznaczenie konkretnych pieniędzy i realizację tej inwestycji - powiedział Sławomir Nowak, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

  Przetarg na obwodnicę Bełchatowa ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Rząd zabezpieczył na jej budowę 240 mln zł. Z umiarkowanym optymizmem do decyzji rządu podchodzą władze miasta. - Różne dokumenty już widzieliśmy, dlatego dopóki koparki nie pojawią się na budowie obwodnicy, będę podchodził do tego z rezerwą - mówi Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa.

  Wieluń, w przeciwieństwie do Bełchatowa, od początku widniał w słynnym już załączniku nr 6 do "Programu budowy dróg krajowych na lata 2011 - 2015". Gdy dokument został upubliczniony, wśród mieszkańców zapanował umiarkowany optymizm.

  - Jestem pewien, że klimat do budowy obwodnicy jest tak dobry jak nigdy wcześniej - mówił burmistrz Janusz Antczak.

  Wieluńska obwodnica od dawna jest gotowa do realizacji. Pozwolenie na budowę wojewoda wydał w czerwcu 2010 roku. Kilka miesięcy temu GDDKiA zleciła wytyczenie pasa drogi, by pozwolenie nie straciło ważności. Zaniechanie inwestycji oznaczałoby, że przepadnie 19 mln zł. Tyle wydano na wykup gruntów, projekt, badania archeologiczne i rozbiórkę obiektów budowlanych.

  Szef resortu transportu zapowiedział podczas wtorkowej wizyty w Wieluniu, że przetarg na obwodnicę zostanie ogłoszony w tym roku, a budowa powinna ruszyć w 2014 r. Na realizację inwestycji jest zarezerwowane 330 mln zł.

  - W 2016, najdalej w 2017 roku pojedziemy już bezpieczną i komfortową obwodnicą Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 8 - zapewnił minister Nowak.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest zegarek , jest obwodnica...

  UĆ nie dała (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  to nie bedzie miała

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  michał

  k (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  S 14 nie ma, może czas zacząć protestować !!!
  http://www.transport.gov.pl/files/0/1793723/uchwaaRMz4062013rzanr5.pdf

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  S14

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Czyli o S14 można zapomnieć. Kłamcy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie narzekajcie, tylko dzialajcie!

  B. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  to moze zamiast tylko narzekac czas ruszyc tylek i tez zaczac cos robic, jak widac protesty cos daja, wiec do roboty; ale wiadomo najlepiej to psioczyc przed kompem, a tylka sie nikomu ruszyc nie...rozwiń całość

  to moze zamiast tylko narzekac czas ruszyc tylek i tez zaczac cos robic, jak widac protesty cos daja, wiec do roboty; ale wiadomo najlepiej to psioczyc przed kompem, a tylka sie nikomu ruszyc nie chce; brawo dla mieszkancow belchatowa!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo