Co najmniej 20 pracowników do końca 2015 roku chce zatrudnić w Łodzi firma Wirthwein, która otrzymała właśnie drugie zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowa inwestycja Wirthwein, warta 11 mln zł, obejmuje rozbudowę parku maszynowego, instalacji i wyposażenia technicznego hali produkcyjnej w fabryce przy ul. Dąbrowskiego.

- Planowane jest rozszerzenie oferty produktów, skierowanych do dotychczasowych, a także nowych klientów - przede wszystkim z branży samochodowej - mówi Edyta Sancewicz, dyrektor departamentu rozwoju i strategii ŁSSE.

Wirthwein Polska od 1998 roku produkuje części do urządzeń AGD, które dostarcza firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zakład jest dostawcą nie tylko elementów z tworzyw sztucznych do pralek, suszarek do odzieży czy zmywarek, ale również części dla branży elektronicznej, a od roku 2010 również dla motoryzacji.

Zezwolenie dla Wirthwein jest dziesiątym wydane przez ŁSSE w 2013 roku. Przez ponad 16 lat istnienia Strefy wydano ich 228 oraz zrealizowano inwestycje o łącznej wartości ponad 10 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli blisko 26 tys. miejsc pracy.