Wisła - Grot Budowlani Łódź 0:3. Łodzianki suchą stopą przeszły Wisłę w stolicy

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź maszerują od zwycięstwa do zwycięstwa
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź maszerują od zwycięstwa do zwycięstwa Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Czwartą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet kończyły zawodniczki Grot Budowlanych Łódź.

Łodzianki wystąpiły w Warszawie przeciwko Wiśle, beniaminkowi ekstraklasy. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza były zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji. Chyba zaczęły mecz bardzo rozkojarzone, bo wygrały pierwszego seta 25:23. Najważniejsze, że wygrały. Nie było nerwowo.
W drugiej partii gra już należała do łodzianek. Drużyna Grot Budowlanych wygrała 25:17. Jak wielka różnica dzieli oba zespoły, pokazał trzeci i ostatni set. Łodzianki wygrały go do 13.
Tylko w pierwszym secie grała Julia Twardowska, później zastąpiła ją Anna Bączyńska. Uspokajamy wszystkich, Julii Twardowskiej nie przeszkodził w grze żaden uraz. - Wszystko jest OK - mówił prezes Marcin Chudzik.
W niedzielę o godz. 17 siatkarki Grot Budowlanych zagrają w Sport Arenie w Łodzi z Pałacem Bydgoszcz. To mecz przełożony z 12 kolejki ligi z początku nowego 2020 roku. Obie drużyny zmierzyły się na inaugurację tego sezonu w Bydgoszczy. Grot Budowlani wygrali zaledwie 3:2. Ostatnio zespół Pałacu przegrał z faworyzowanym Developresem Rzeszów, ale w trzeci secie trwającym 39 minut przegrał na przewagi 29:31. Drużyna trenera Piotr Mateli zebrała pochwały za walkę. Aleksandra Krzos, libero Developresu Rzeszów, na stronie Ligi Siatkówki Kobiet, tak oceniła zespół Pałacu: – Prowadziłyśmy 7:1, ale po drugiej stronie siatki jest przeciwnik, a zespół z Bydgoszczy jest bardzo dobrą drużyną, waleczną przede wszystkim i one się nie poddały. My po prostu myślami może gdzieś w domach już byłyśmy za wcześnie, no ale całe szczęście, że udało się wygrać 3:0.
Miejmy nadzieję, że w takim samym stosunku bez niepotrzebnych nerwowych momentów wygrają w niedzielę siatkarki Grot Budowlanych. ŁKS Commercecon w sobotę grać będzie z MKS w Kaliszu. To też jest mecz przełożony ze stycznia 2020 roku.