Wisła Kraków - ŁKS Łódź WYNIK. Zespół beniaminka brutalnie skarcony w Krakowie. Jaki wynik meczu Wisła - ŁKS? 16.08.2019

Remigiusz Piotrowski
Wisła Kraków - ŁKS Łódź WYNIK. W piątkowy wieczór piłkarze ŁKS Łódź wybiegną na murawę stadionu Wisły Kraków, by zmierzyć się z zawodnikami Białej Gwiazdy. Czy kibice łodzian będą mogli obejrzeć zwycięstwo swoich ulubieńców? O tym dowiemy się już wkrótce. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 20.30, zaś my zapraszamy państwa na relację live z meczu Wisła - ŁKS. Kto okaże się lepszy w starciu obu drużyn? Czy wiślacy podzielą los innej drużyny z Krakowa, którą ograli łodzianie? Jak spisze się w spotkaniu rewelacyjny Dani Ramirez? Śledźcie z nami relację z meczu Wisła Kraków - ŁKS Łódź.

Wisła Kraków - ŁKS Łódź 4:0: relacja live, nie zapomnij odświeżać strony!

KONIEC MECZU. Wisła wygrała z ŁKS 4:0. To trzecia z rzędu porażka łodzian w ektraklasie.

90. min. - 4:0 dla Wisły. Łodzian dobija Paweł Brożek.

90. min. - Przerwa w grze. Na boisku leży jeden z zawodników.

86. min. - Ramirez z wolnego nad poprzeczką.

85. min. - Żółta kartka dla Buksy.

84. min. - Vukan Savićević strzelił nad poprzeczką.

83. min. - Zmiana w ŁKS, już ostatnia. Kujawa zmienia Sekulskiego.

81. min. - Aleksander Buksa trafił w słupek bramki ŁKS.

80. min. - Zza pola karnego po raz kolejny huknął Jan Grzesik. Po nodze obrońcy piłka wylądowała obok słupka.

76. min. - Zmiana w Wiśle. Schodzi Wojtkowski, w jego miejsce Aleksander Buksa.

73. min. - ŁKS wciąż próbuje atakować bramkę Wisły, ale klarowanej okazji nie potrafi sobie wykreować.

71. min. - Zmiana w ŁKS. Schodzi Wolski, na murawie melduje się Łukasz Piątek.

67. min. - Znów groźnie pod bramką ŁKS. Sadlok główkuje obok słupka.

65. min. - Wisła zdobywa teren prostymi środkami, ale ŁKS nie potrafi sobie z tym poradzić. Teraz Boguski uderzał po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego, ale Kołba uratował łodzian.

64. min. - Zmiana w ŁKS. Pirulo opuszcza boiska. W jego miejsce Patryk Bryła.

61. min. - Po centrze z prawego skrzydła Sobociński zbyt krótko wybił piłkę, co wykorzystał Vukan Savićević zdobywając pięknego gola po uderzeniu zza linii pola karnego. Wisła prowadzi 3:0.

61. min. - 3:0 dla Wisły!

60. min. - Druga zmiana w Wiśle. Schodzi Chuca, wchodzi Jakub Błaszczykowski.

59. min. - Znów Ramirez huknął z dwudziestu metrów i znów Buchalik wygrał pojedynek z Hiszpanem.

57. min. - Bardzo ładne uderzenie z dystansu Ramireza. Buchalik z trudem na róg.

55. min. - Szybka akcja ŁKS zakończona strzałem Pirulo, ale głęboko cofnięta Wisła blokuje strzał Hiszpana. Po chwili z prawego skrzydła w Buchalika huknął po ziemi Grzesik.

52. min. - Z prawej strony pola karnego strzelił Rafał Boguski. Trafił w zewnętrzną część słupka.

50. min. - Guima sprytnie próbował uruchomić Bogusza, ale obrońca nie zdążył zgarnąć piłki przed linią końcową.

48. min. - Rzut wolny dla Wisły 20 metrów od bramki ŁKS. Sadlok uderzył nad poprzeczką.

47. min. - Ależ bliski szczęścia był ŁKS. Wolski zagrał z lewej strony pola karnego, a w światło bramki uderzył Ramirez. Niestety dla ŁKS, Buchalik złapał piłkę.

46. min. - Początek drugiej połowy. Zmiana w zespole Wisły. Za Klemenza na boisku pojawił się Marcin Wasilewski.

TRWA PRZERWA W MECZU.

45. min. - Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi z ŁKS 2:0. Początek należał do ŁKS, ale potem gospodarze napędzili się błędami w defensywie łodzian i dwukrotnie trafili do siatki.

44. min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Sadloka, w polu karnym najwyżej wyskoczył David Niepsuj i strzałem głową pokonał Kołbę. Wisła prowadzi już 2:0.

44. min. - 2:0 dla Wisły!

42. min. - Wisła straciła piłkę na szesnastym metrze, ale fatalnie do Ramireza zagrywał Sekulski. Mogło się to zemścić, bo Sadlok huknął po chwili zza pola karnego nad poprzeczką.

41. min. - Groźne uderzenie z dystansu Jana Sobocińskiego, ale obok słupka.

40. min. - Dużo niedokładności po stronie łodzian. Przed chwilą pomylił się Ramirez, który miał obiecujący początek, ale w ostatnich minutach jest mniej widoczny.

37. min. - Po centrze Ramireza główkował niecelnie Sobociński, ale wcześniej odgwizdany spalony.

35. min. - Ełkaesiacy mają problem z tym, co było ich domeną w pierwszym kwadransie, czyli odbiorem piłki. Przeważa więc ośmielona golem Wisła.

32. min. - Akcja Wisły prawą stroną, który zatrzymał wybiciem piłki Jan Sobociński.

31. min. - Uderzenie Rozwandowicza, ale bardzo niecelne.

25. min. - ŁKS próbuje odzyskać inicjatywę.

23. min. - Ełkaesiacy znów źle wyprowadzili piłkę, Savićević dośrodkował na pole karne, a Paweł Brożek strzałem głową pokonał Kołbę. Wisła prowadzi 1:0, choć więcej z gry miał do tej pory ŁKS.

23. min. - Gol dla Wisły! 1:0!

19. min. - Kontra ŁKS zakończona słabym, choć celnym strzałem Macieja Wolskiego z lewej strony pola karnego.

15. min. - Ostre wejście Davida Niepsuja w nogi Guimy. Wiślak został ukarany żółtą kartką.

13. min. - Odpowiada ŁKS akcją prawym skrzydłem Grzesika, a po chwili z dystansu ale wprost w bramkarza uderzył Ricardo Guima.

12. min. - Maksymilian Rozwandowicz potknął się z piłką i Paweł Brożek dzięki temu stanął niemal oko w oko z Michałem Kołbą, ale naciskany przez obrońcę uderzył wprost z bramkarza.

11. min. - Wyjść z połowy jednak się gospodarzom udało. Sadlok uderza najpierw po akcji, a potem po rzucie wolnym. Za każdym razem blokują ełkaesiacy.

9. min - ŁKS przejął inicjatywę. Wisła na ten moment nie jest w stanie wyjść z własnej połowy.

7. min - Druga ładna akcja ŁKS. Bogusz do Sekulskiego, ale strzał napastnika zablokował obrońca.

5. min. - Pierwsza ofensywna akcja ŁKS, potężna bomba Jana Grzesika i Buchalik wybija na rzut rożny.

3. min - Po rzucie wolnym strzał głową Klemenza nad bramką ŁKS.

2 min. - Pierwszy atak Wisły. Dośrodkowanie z lewej strony, ale Rozwandowicz wyjaśnia sprawę.

1. min. - Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka. Rozpoczyna ŁKS.

Godz. 20.28 - Piłkarze już na środku boiska. Wisła w czerwonych strojach, ełkaesiacy w czarnych trykotach. W związku z wczorajszym świętem rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

Godz. 20.20 Trener ŁKS, Kazimierz Moskal w rozmowie z Canal + Sport: - Nam dobrze pracuje się w spokoju. Sporo było ostatnio wywiadów i szumu wokół drużyny, bo tak jest w ekstraklasie. A co do Wisły? Dzięki Wiśle Kraków jestem tam, gdzie jestem.

Godz. 20.15 - Trener Wisły, Maciej Stolarczyk, w rozmowie z Canal + Sport: - Najważniejsze, byśmy wrócili do tego, co wydarzyło się w meczu z Górnikiem Zabrze, czyli do zwycięstwa. Liczę na dobre widowisko. Mecz ŁKS z Piastem mógł się zupełnie inaczej zakończyć.

Godz. 20.10 Doskonała atmosfera na stadionie im. Henryka Reymana (ok. 18 tys. widzów). Ełkaesiacy gotowi do walki byli już godzinę temu.

Godz. 20.05 Piątkowy mecz poprowadzi najbardziej dziś znany polski sędzia, Szymon Marciniak z Płocka, który w swoim CV ma m.in. mecze Ligi Mistrzów, mistrzostw Europy i świata.
Warto dodać, że pan Marciniak był rozjemcą ostatniego meczu Cracovii z ŁKS, czyli jedynego wygranego przez łodzian w tym sezonie spotkania.

Godz. 20.00 Piłkarze ŁKS zmierzyli się dotąd w lidze z Wisłą Kraków już 116. razy. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo nad „Białą Gwiazdą” łodzianie odnieśli 25 lat temu.

Godz. 19.45 Mamy składy obu drużyn:

ŁKS i Wisła Kraków są bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Dorobek punktowy obu drużyn jest takie sam. Obie zdobyły do tej pory w rozgrywkach ekstraklasy po 4 punkty. Który z zespołów będzie mógł dopisać sobie dodatkowe oczka po piątkowym spotkaniu? Tego dowiemy się już wkrótce.

ŁKS Łódź trochę przyhamował po dobrym starcie rozgrywek. O ile w pierwszych dwóch meczach zremisował z Lechią i wygrał na wyjeździe z faworyzowaną Cracovią, to kolejne dwa spotkania potoczyły się już gorzej dla ekipy beniaminka.

Po porażce przed własną publicznością z poznańskim Lechem, łodzianie uznać musieli wyższość mistrzów Polski z Piasta Gliwice. Czy wyjazd do Krakowa ponownie okaże się szczęśliwy dla łodzian? Życzyliby sobie tego na pewno ich kibice, których apetyt na ekstraklasowe sukcesy rośnie w miarę jedzenia.

Wisła Kraków nie może jeszcze odnaleźć swojego rytmu w tym sezonie. Pierwsze dwa spotkania piłkarzy "Białej Gwiazdy" to porażka u siebie ze Śląskiem Wrocław i wyjazdowy remis z gdańską Lechią. Niemal rzutem na taśmę krakowianom udało się wywalczyć w trzeciej kolejce zwycięstwo z Górnikiem Zabrze, zaś niecały tydzień temu pokonani zostali przez nieźle grającą od początku sezonu Pogoń Szczecin. Ekipie z Krakowa na pewno zależało bedzie w piątek, by pokonać na swoim terenie beniaminka z Łodzi.

Wisła - ŁKS: gdzie oglądać? Mecz transmitowany będzie na antenie Canal+ Sport HD oraz Canal+ 4K Ultra HD. Wszystkich tych, którzy nie mogą oglądać meczu Wisła - ŁKS w telewizji, zapraszamy: śledźcie naszą relację. Już wkrótce w tym miejscu opublikujemy składy obu drużyn i inne ciekawostki związane z meczem. Początek spotkania o godz. 20.30.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z prawdopodobnymi składami Wisły i ŁKS.