Wisła Płock - Widzew 1:1. Przełamanie Jordiego Sancheza w samej końcówce meczu. Zobacz, jak padły gole

W 24. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Widzewa zremisowali z Wisłą w Płocku 1:1. Widzewiacy wyrównali w samej końcówce meczu.

Cieszy, że Widzew nie przegrał, ale w ostatnich trzech meczach: Wisła, Warta (0:2), Legia (2:2) podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia zdobyli dwa punkty. Do czwartej w tabeli Pogoni Szczecin łodzianie tracą teraz dwa punkty, do trzeciego Lecha (z którym zmierzą się w niedzielę w Łodzi o 17.30) już trzy.

Mecz Widzewa w Płocku relacjonowaliśmy na żywo

Widzewiacy byli o krok od porażki, chociaż od początku nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. To łodzianie byli bliżsi uzyskania prowadzenia. W 28 minucie Marek Hanousek strzelił z linii pola karnego, bramkarz Wisły Krzysztof Kamiński wybił piłkę na róg.

Po upływie pół godziny gry gospodarze osiągnęli przewagę. Na zbyt wiele pozwoliliśmy rywalom i w 40 minucie Rafał Wolski, który tydzień wcześniej podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock (do 30 czerwca 2025 roku) tym razem się nie pomylił. Uderzył z ostrego kąta bardzo mocno w krótki róg i zaskoczył Henricha Ravasa. Nie pomogła interwencja Mateusza Żyro. Podanie Dominika Furmana otwierające akcję bardzo podobne, jak podczas meczu Widzewa z Legią, gdy do Pawła Wszołka podawał Bartosz Kapustka.

Zobaczcie, jak Widzew stracił gola:

W drugiej połowie widzewiacy do końca starali się uzyskać wyrównanie. Strzelał Jakub Sypek, ale bramkarz Wisły obronił. Chwilę później Paweł Zieliński niepotrzebnie podawał do Marka Hanouska, a powinien do lepiej ustawionego Bartłomieja Pawłowskiego.

W przedłużonym czasie gry (sędzia wcześniej przerwał grę po zadymieniu boiska) Jakub Sypek dośrodkował, Jordi Sanchez wyłuskał piłkę i strzelił w dużym tłoku do siatki. To pierwszy gol Hiszpana w tym roku. Przełamanie nastąpiło w odpowiednim momencie.

Zobaczcie gola dla Widzewa

Oto wykaz goli strzelonych po 75 minucie w meczach tego sezonu PKO Ekstraklasy:

2 kolejka: Jordi Sanchez 84 minuta, Jagiellonia - Widzew (0:2)
5 kolejka: Patryk Lipski 90, Widzew - Legia (1:2)
6 kolejka: Patryk Lipski 90, Warta - Widzew (0:1)
10 kolejka: Dominik Kun 82, Jakub Sypek 87, Stal - Widzew (0:3)
12 kolejka: Kristoffer Hansen 82, Piast - Widzew (1:2)
17 kolejka: Mato Milos 90, Korona - Widzew (0:1)
18 kolejka: Ernest Terpiłowski 79, Martin Kreuzriegler 90-k, Widzew - Pogoń (3:3)
19 kolejka: Dominik Kun 78, Widzew - Jagiellonia (1:1)
21 kolejka: Kristoffer Hansen 90, Widzew - Śląsk (1:0)
22 kolejka: Bartłomiej Pawłowski 83, Legia - Widzew (2:2)
24 kolejka: Jordi Sanchez 90+6, Wisła - Widzew (1:1)

Wisła Płock - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

1:0 Rafał Wolski (40), 1:1 Jordi Sanchez (90+6).
Żółte kartki: Sulek - Szota, Żyro.
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
widzów: 4232.
Wisła: Krzysztof Kamiński - Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi, Adam Chrzanowski - Kristián Vallo (79, Martin Sulek), Dominik Furman, Filip Lesniak, Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (90, Damian Warchoł), Piotr Tomasik - Bartosz Śpiączka (80, Łukasz Sekulski). Trener: Pavol Stano.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Mateusz Żyro (90, Martin Kreuzriegler), Mato Milos (79, Jakub Sypek), Bartłomiej Pawłowski, Marek Hanousek, Dominik Kun, Kristoffer Hansen (57, Juljan Shehu), Andrejs Cigaņiks (79, Paweł Zieliński) - Jordi Sanchez. Trener: Janusz Niedźwiedź.