Wisła - Widzew. Co się stało z graczem z Ameryki? [ZDJĘCIA]

O piłkę w parterze walczą Klaudia Perisa i Jordin Canada
O piłkę w parterze walczą Klaudia Perisa i Jordin Canada fot. aneta Żurek
Basket Liga Kobiet. Już po minucie i pechowych 43 sekundach gry z parkietu w Krakowie musiała zejść środkowa Widzewa Ijeoma Ajemba i już nie pojawiła się na boisku.

Podobnie, jak w środowym meczu w Łodzi z Politechniką Gdańską, koszykarki Widzewa źle weszły w mecz, ale tym razem jest to bardziej zrozumiałe, bo Wisła Kraków to marka i klasa. Po ośmiu minutach gry widzewianki przegrywały 9:22 i tak trzeba pochwalić łodzianki – uratowały wynik, trafiając w końcówce pierwszej kwarty trzy trójki z rzędu. Celne oko zaprezentowały Dominique Wilson (dwukrotnie) i raz Katarina Vucković. Gracza z Ameryki, silnej Ijeomy Ajemby bardzo brakowało w tym meczu.

Nokaut Widzewa

Dobra gra widzewianek skutkowała prawie remisem. Po pięciu minutach drugiej kwarty i rzucie za trzy Aleksandry Pawlak nasz zespół przegrywał tylko 27:29. Wtedy niestety widzewianki stanęły, do końca kwarty zdobyły jeszcze tylko dwa punkty, a rywalki aż 23! Nokaut.

Bardzo dobre 7 minut

Na przerwę koszykarki schodziły przy wyniku 52:29 dla Wisły. Takiej straty już nie dało się odrobić. Wspomniane 10 minut - między 8 minutą pierwszej kwarty i 5 drugiej kwarty pokazały, że nasze dziewczęta potrafią grać. Policzmy, że te 7 minut Widzew wygrał 18:7 (od 9:22 do 27:29). To dowodzi, że można nawiązać równorzędną walkę nawet z renomowanym przeciwnikiem na jego parkiecie.
Wisła Kraków - Widzew Łódź 89:57 (25:18, 27:11, 13:13, 24:15)
Widzew: Dominique Wilson 19, Aleksandra Pawlak 15, Katarina Vucković 11, Klaudia Perisa 4, Klaudia Gertchen 3, Elżbieta Paździerska 3, Julia Drop 2, Natalia Gzinka, Jagoda Bandoch, Ijeoma Ajemba. Trener: Elmedin Omanić.
Inne mecze: Ostrovia - Artego Bydgoszcz 49:85, Arka Gdynia - Energa Toruń, Pszczółka Lublin - Enea AZS Poznań, Enea Gorzów Wielkopolski - Ślęza Wrocław, MKK Siedlce - CCC Polkowice (25.03).