Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Władzom Łowicza brakuje ponad pół miliona złotych na zmianę przeznaczenia gmachu Gimnazjum nr 1

Rafał Klepczarek
Dawne Gimnazjum nr 1 w Łowiczu
Dawne Gimnazjum nr 1 w Łowiczu Rafał Klepczarek
Pięć firm ubiega się o zlecenie na rozbudowę i przebudowę budynku dawnego budynku Gimnazjum nr 1 w Łowiczu na potrzeby miejskiej biblioteki publicznej. Najtańsza oferta opiewa na ponad 2,5 mln zł, a to o ponad 500 tys. zł więcej niż miasto zarezerwowało na ten cel w tegorocznym budżecie. Z kolei najdroższy oferent chce za prace zlecone przez ratusz prawie 3,4 mln zł.

Wiele wskazuje na to, że Energo-bud z powiatu kutnowskiego wygra przetarg na prace budowlane, dzięki którym miejska biblioteka przeniesie się z osiedla Bratkowice do centrum miasta.

Co prawda, w miejskim budżecie brakuje pieniędzy na inwestycję dotowaną z funduszy unijnych, ale w czwartek (27 września) Rada Miejska w Łowiczu podejmie decyzję związaną z tym, że inwestycja, która planowo ma się zakończyć do 31 maja 2019 roku, częściowo będzie finansowana z pieniędzy z przyszłorocznego budżetu.

Przypomnijmy, że władze Łowicza pozyskały w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi ponad 2,8 mln zł unijnej dotacji na kompleksowy projekt wart prawie 4,3 mln zł. W jego ramach na potrzeby biblioteki przebudowany zostanie gmach dawnego Gimnazjum nr 1. Swoje oblicze zmieni także zabytkowy ratusz oraz baszta gen. Klickiego.

Na parterze wygaszanego gimnazjum znajdą się czytelnie i wypożyczalnie dla dzieci i dorosłych, a podziemia zajmie administracja. Nie zabraknie tam również sali konferencyjnej oraz miejsce na wystawy czasowe.

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki