Wmurowanie kamienia węgielnego pod Aparthotel "Termy...

  Wmurowanie kamienia węgielnego pod Aparthotel "Termy Uniejów" [ZDJĘCIA, FILM]

  Krzysztof Kaniecki

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wmurowanie kamienia węgielnego pod Aparthotel "Termy Uniejów"
  1/201
  przejdź do galerii

  Wmurowanie kamienia węgielnego pod Aparthotel "Termy Uniejów" ©Krzysztof Kaniecki

  Wmurowanie kamienia węgielnego pod Aparthotel "Termy Uniejów" przyciągnęło na plac budowy największej inwestycji uniejowskiej spółki komunalnej setki gości. Wśród nich dużą grupę stanowiły osoby, które zainwestowały własne pieniądze w uzdrowisko stając się współwłaścicielem lokali w hotelu. Ich wkład w budowę luksusowego obiektu o standardzie 4 gwiazdek wyniósł aż 85 proc. kosztów budowy nowoczesnego hotelu. Warszawska spółka Budimex zobowiązała się wybudować aparthotel do lipca przyszłego roku.
  Wmurowanie kamienia węgielnego pod Aparthotel "Termy Uniejów" przyciągnęło na plac budowy największej inwestycji uniejowskiej spółki komunalnej setki gości. Wśród nich dużą grupę stanowiły osoby, które zainwestowały własne pieniądze w uzdrowisko stając się współwłaścicielem lokali w hotelu. Ich wkład w budowę luksusowego obiektu o standardzie 4 gwiazdek wyniósł aż 85 proc. kosztów budowy nowoczesnego hotelu. Drobni inwestorzy wykupując tzw. jednostki hotelowe zapewnili sobie prawo współwłasności oraz gwarancję zysku na minimalnym poziomie 7,5 proc zapewnianą przez uniejowskiego inwestora.

  Warszawska spółka Budimex zobowiązała się wybudować aparthotel do lipca przyszłego roku. Obiekt hotelowy, którym zarządzać będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Termy Uniejów", powstanie za niebagatelną kwotę ponad 65 mln zł. Wykonawca prac Aparthotel "Termy zobowiązał się w umowie, że zadba o budowę restauracji z częścią konferencyjną i usługami towarzyszącymi oraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowanie terenu oraz kompletnie wyposaży i uruchomi obiekt wraz z pozwoleniem na użytkowanie i kategoryzacją czterogwiazdkowego obiektu hotelowego. Hotel budowany jest na powierzchni 1,5 ha, w najlepszej lokalizacji uzdrowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie termalnych obiektów basenowych.

  Pod aktem erekcyjnym, który został wmurowany pod Aparthotel "Termy Uniejów" podpisali się parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele mediów oraz firm i instytucji współpracujących z gminą Uniejów i PGK Termy Uniejów. Kamień węgielny poświęcił i budowę pobłogosławił ks. infuł. Andrzej Ziemieśkiewicz, dziekan dekanatu uniejowskiego. Organizatorzy czwartkowej uroczystości zadbali o to, aby najważniejszy moment, jakim było wmurowanie kamienia węgielnego, miał wyjątkowy charakter, co można zobaczyć na krótkim filmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cena pokoju od 450 zł hahaha

  Wszedzie to samo od Tatr do Bałtyku! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak zwykle następne beznesy tych samych cwaniaków co wywachaly interes w tym ładnym miejscu. Hej szaraki wam pozostanie zastawiamie swoimi szoptami każdej uliczki wsi uniwjow bo parkink bendzie...rozwiń całość

  Jak zwykle następne beznesy tych samych cwaniaków co wywachaly interes w tym ładnym miejscu. Hej szaraki wam pozostanie zastawiamie swoimi szoptami każdej uliczki wsi uniwjow bo parkink bendzie tylko dla tlustodupych gości wiajpi,zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo