Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wnioski o handel przy cmentarzach

Matylda Witkowska
Robert Kwiatek / Polskapresse
Wcześniej niż w zeszłym roku przyjmowane są wnioski o stawianie straganów pod cmentarzami na Polesiu. Przyczyną jest choroba urzędnika.

Wnioski o zajęcie pasa drogi przyjmowane są przez Zarząd Dróg i Transportu w trzech terminach. Do końca poprzedzającego roku wydawane są pozwolenia całoroczne, od 1 lutego - na co najmniej 40 dni, a od 1 kwietnia dla liczących na zarobek w okresie Wszystkich Świętych. W tym roku na cmentarzach przy ul. Ogrodowej, Siewnej, Solec i Retkińskiej wnioski 40-dniowe są już przyjmowane.

Tradycyjnie najbardziej oblegany jest cmentarz przy Ogrodowej. Zostały tam już tylko wolne miejsca przy cmentarzu ewangelickim, które z reguły wynajmowane są tylko przed Wszystkimi Świętymi. Za to na małym cmentarzu przy ul. Retkińskiej w ogóle nie ma jeszcze chętnych.

W tym roku zmiana czeka handlowców na cmentarzu przy ul. Rzgowskiej. Do tej pory stoiska pojawiały się często na cmentarnym parkingu. Teraz ich nie będzie, bo urzędnicy odebrali sporo sygnałów, że przeszkadzają kierowcom. Dlatego w tym roku będą stały tylko przy bramie.

- Stragany na parkingu pojawią się 1 listopada, gdy teren ten będzie zamknięty dla samochodów - mówią pracownicy ZDiT.

Mimo początku roku nie ma już miejsc przy cmentarzu na Kurczakach. Wszystkie zostały zajęte przez stałych handlowców. Kolejne będzie można postawić jedynie w dniu 1 listopada.

Koszt zajęcia pasa drogi na stoisko pod cmentarzem wynosi 50 gr/mkw przy wynajęciu go na co najmniej 30 dni w roku, 3 zł/mkw, gdy zajmuje się na mniej.

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki