Wojewódzkie obchody Święta Policji już w środę w Opocznie

  Wojewódzkie obchody Święta Policji już w środę w Opocznie

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Antyterroryści zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazu pirotechniczno-minerskiego
  1/2
  przejdź do galerii

  Antyterroryści zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazu pirotechniczno-minerskiego ©Jarosław Kosmatka/archiwum

  Tegoroczne obchody Święta Policji, przypadającego 24 lipca, odbędą się w województwie łódzkim już w najbliższą środę. Na miejsce imprezy wybrano Opoczno, gdzie powstaje właśnie nowy budynek tamtejszej komendy policji.
  - Swoją obecność na uroczystościach zapowiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa Witold Stępień, posłowie oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych - mówi Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji.

  Obchody rozpoczną się o godz. 11 od mszy w kościele św.
  Bartłomieja. Godzinę później nastąpi przemarsz pod Miejski Dom Kultury, a kolumnę poprowadzą orkiestry (KWP Wrocław i z Zarządu MSW Ukrainy w Okręgu Chmielnickim) oraz kompania honorowa. Od 12.30 zaplanowano kolejno: złożenie meldunku, powitanie gości, wręczenie odznaczeń i przemówienia okolicznościowe. Uroczystość uświetni pokaz musztry paradnej i defilada.

  - Od godziny 14.30 do 17 zapraszamy przed MDK na Niebieski Piknik, gdzie na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. W tym samym czasie rozpocznie się krótka prezentacja nowo budowanego obiektu, w którym już pod koniec 2013 roku zaczną pełnić służbę funkcjonariusze KPP w Opocznie - dodaje Kącka.

  Na Niebieskim Pikniku będzie można obejrzeć m.in. sprzęt policyjny taki jak: więźniarki, motocykle, czy armatki wodne. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA udostępni historyczne już samochody i motocykle oraz mundury zagranicznych policyjnych kolegów. Z kolei Klub Motocyklowy IPA Knight Riders zaprezentuje swoje jednoślady. Podczas imprezy będzie można odwiedzić stanowisko do daktyloskopii oraz obejrzeć sprzęt niezbędny do pracy technika kryminalistyki. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy sprawnościowe przybliżające pracę w policji oraz uczące bezpiecznych zachowań.

  Odbędzie się również pokaz wyszkolonych psów służbowych, podziwiać będzie można policyjne konie. Antyterroryści zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazu pirotechniczno-minerskiego, a pod koniec pikniku nad opoczyńskim rynkiem przeleci policyjny śmigłowiec. Imprezę uświetni również koncert policyjnych orkiestr dętych z Ukrainy i Wrocławia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Informacja niepelna !

  zkropidlakapie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Czemu nie pisza , ile kasy wzial tamtejszy katabas za odprawienie intencyjnej szopki ( mszy) dla tych koscielnych organow porzadkowych finansowanych przez spoleczenstwo z podatkow ?
  I jak...rozwiń całość

  Czemu nie pisza , ile kasy wzial tamtejszy katabas za odprawienie intencyjnej szopki ( mszy) dla tych koscielnych organow porzadkowych finansowanych przez spoleczenstwo z podatkow ?
  I jak przebiegly pokazy ich sprawnosci , w tym salutowanie przed biskupami, calowanie kardynalow w ''fingiel' i zabezpieczenie pielgrzymki ?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo